כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שרגא ברוש ועדי אלדר לשר האוצר ולשר התשתיות:"לשכת התיאום ומרכז השלטון המקומי מתנגדים נחרצות להעלאת תעריפי המים למגזר העסקי והביתי ".

19/12/2007

לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ומרכז השלטון המקומי, מתנגדים נחרצות להעלאת תעריפי המים למגזר העסקי והביתי. כך טוענים שרגא ברוש, יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים ועדי אלדר, יו"ר מרכז השלטון המקומי.

במכתב אל שר האוצר, רוני בר-און ואל שר התשתיות, בנימין בן אליעזר טוענים ברוש ואלדר, כי אם הצעת הממשלה תתקבל, בשנת 2008 תשלם כל משפחה בישראל 21% יותר על שימוש במים, שמשמעותו תוספת הוצאה הנעה בין 200 ל-450 שקלים. מפעלי התעשייה ישלמו גם הם תוספת של 21% שמשמעותם תשלום נוסף של 55 מליוני שקלים, והמלונות יאלצו לשלם תוספת של כ-61% שמשמעותם תשלום יתר של 18 מליון שקל בשנה.

העלאת תעריפי המים תגרום לגירעון של 250 מיליון שקל לרשויות המקומיות,מהם 70 מיליון שקל בהוצאה הישירה (בתי ספר, גני ילדים, מוסדות ציבור ועוד). וכ-180 מליון שקל נוספים בשל קשיי גביה.

ברוש ואלדר מדגישים במכתבם, כי העלאת תעריפי המים מהווה פגיעה משמעותית בכל המגזרים – החל בהכבדת הנטל על משפחות מהשכבות החלשות, דרך יצירת גירעון ברשויות מקומיות (חלשות בעיקר) ועד לפגיעה בכושר התחרות של עסקים רבים, המעסיקים עשרות אלפי עובדים, בהם משמשים המים תשומת ייצור.

יצוין שהחלטת הרשות הממשלתית למים וביוב להעלות את תעריפי המים, הינה בהמשך להחלטת הממשלה לקצץ מתקציב התמיכות הממשלתיות במשק המים.

ברוש ואלדר דורשים משר האוצר ומשר התשתיות לפעול להעברת החלטת ממשלה שתקפיא את החלטת הממשלה מספר 2184, (בדבר הפחתת תקציב התמיכות הממשלתיות במשק המים) וכן לבטל את הקיצוץ בסעיף התמיכות במשק המים המופיע בהצעת תקציב המדינה לשנת 2008. זאת עד לקיום דיונים מעמיקים ובדיקה מקיפה של מבנה התעריפים כנגזרת של עלויות הפקת המים ואספקתם. 

ברוש ואלדר מציינים במכתבם, כי העלייה במחירי המים מבוצעת לאחר התייקרות של כ-67% משנת 2000, בעוד שמדד המחירים לצרכן עלה בתקופה זו בכ-13% בלבד.

כיום משלמים המגזרים הביתי והעסקי תעריף מים שהינו גבוה יותר בעשרות אחוזים מהעלות הממוצעת להפקת המים ואספקתם (כולל התפלתם וסינונם), תוך סבסוד צרכנים ממגזרים אחרים, דבר המהווה סבסוד צולב ועיוות משמעותי ביחס בין העלות למחיר, טוענים יו"ר לשכת התאום ויו"ר מרכז השלטון המקומי.
 
 
 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.