כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רשות המיסים הגישה לבית המשפט העליון ערעור על החלטת המחוזי בעניין החובות האבודים בתיק קלאבמרקט.

20/12/2007

רשות המיסים הגישה שלשום ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב (כב' סגנית הנשיא הש' ורדה אלשיך) שניתנה ביום 1/11/2007. בית המשפט המחוזי קיבל בהחלטתו את עמדת נאמני חברת קלאבמרקט, לפיה, רשות המסים איננה רשאית להיפרע מהחברה ו/או במסגרת הסדר הנושים של החברה, בגין החזרי מע"מ אותם תידרש רשות המסים להשיב לנושי החברה בגין חובות אבודים שיתבעו על-ידם.
המדובר למעשה במצב בו, לפני כניסתה להליך של הקפאת הליכים, חברת קלאבמרקט ניכתה מס תשומות בגין חשבוניות שקיבלה מספקיה וזאת מבלי לשלם לספקים את המע"מ בגין הסחורות שקיבלה. כך שמחד, הספקים קיבלו ממע"מ את החזרי המע"מ ששילמו בגין החשבוניות שהוציאו ומאידך, בית המשפט המחוזי שלל את זכותה של רשות המסים (מע"מ) לדרוש את החזרי התשומות מהחברה במסגרת הסדר הנושים של החברה.

גדר המחלוקת בתיק זה מסתכמת בסך של כ- 46 מיליון ₪, אשר נשמרו בקופת הנאמנים עד להחלטת בית המשפט המחוזי בסוגיה ואשר לגביהם הוגשה על ידי רשות המיסים, ביום א', בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לעיכוב ביצוע לשם שמירת הכספים בקופה עד למתן הכרעת בית המשפט העליון.

יש לציין שסוגיה זו שהנה עקרונית ותקדימית לא נדונה עד כה בבתי המשפט ומבחינה זו קביעת בית המשפט המחוזי בסוגיה זו הנה ראשונה מסוגה וקיימות לה השלכות בתיקי חדלות פירעון נוספים.

המדינה טוענת כי בית המשפט המחוזי טעה בכל נימוקיו ובמסקנה אליה הגיע לפיה רשות המסים איננה רשאית להיפרע מהחברה ו/או במסגרת הסדר הנושים שלה. החלטת בית המשפט המחוזי יוצרת מצב שלפיו החוב שבמחלוקת התאדה כלא היה, מקפחת את הקופה הציבורית ומעמידה את רשות המסים במעמד נחות מזה של הנושים האחרים.

בערעור מבקש מע"מ לקבוע כי רשות המסים רשאית להיפרע מקלאבמרקט בגין ניכוי מס התשומות ביתר ולבטל את החלטת בית המשפט המחוזי.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.