כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התשתיות, בנימין בן אליעזר:"בכוונתי להגדיל את פעילות המשרד בתחום האנרגיות המתחדשות בכלל והסולרית בפרט".

20/12/2007

בהתאם לבקשת שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, גובשה על-ידי הרשות לשירותים ציבוריים חשמל, בשיתוף עם משרד התשתיות, הסדרה אשר נועדה לקדם ייצור חשמל  בטכנולוגיה פוטו-וולטאית במתקנים קטנים.

על פי המסמך שהופץ לשימוע התעריף לכל קווט"ש שייוצר במתקן בטכנולוגיה פוטוולטאית (P.V.) יעמוד על 2.04 ₪. ההסדרה מיועדת למתקנים לצריכה עצמית והעברת עודפים לרשת. גודל המתקן לצרכן ביתי הוגבל ל-15 קילוואט מותקן (KWp) ולצרכן עסקי ל-50 KWp. ההסדרה תוגבל עד להשגת יעד של 50 מגוואט או לתקופה של 7 שנים, המוקדם מביניהם. בכל מקרה, לצרכנות הביתית מובטח שיעור של לפחות 20% (10 מגוואט) מסך הכמות.

שר התשתיות, בנימין (פואד) בן אליעזר: "בכוונתי להגדיל את פעילות המשרד בתחום האנרגיות המתחדשות בכלל והסולרית בפרט. אנו עומדים על סף פרסום מכרז להקמת תחנות כח סולריות באתר אשלים בנגב. במקביל, הנחיתי להאיץ את עבודת ועדת ההיגוי להכרזה על הנגב והערבה כאזורי עדיפות לאומית לאנרגיות מתחדשות, מתוך מטרה לעמוד ביעדי הממשלה אותם קבענו ונקבע. זהו צעד נוסף וחשוב ביישום מדיניותי להגביר את השימוש באנרגיות המתחדשות,. יש בכך לקדם את ישראל לחזית העמים המעלים את השימוש באנרגיות מתחדשות לראש סדר העדיפויות, זאת מתוך הבנת חשיבותה המכרעת של ההגנה על הסביבה ושל פעולה להפחתת התחממות כדור הארץ. אני מברך את הרשות על עבודתה"

מר אמנון שפירה, יו"ר הרשות לשירותים ציבוריים חשמל אמר: "קביעת ההסדרה הנוכחית והתעריפים הינה חוליה נוספת בקידום ייצור חשמל  באנרגיות מתחדשות בכלל ובאנרגיה סולרית בפרט במשק הישראלי. אנו פועלים באופן שיטתי לקדם את התחום תוך בחינה מתמדת של הצורך בעדכונים של התעריפים וההסדרה אל מול ההשלכות על כלל צרכני החשמל. אני שמח לציין כי המערכת הממשלתית בכללה מגלה עניין ונרתמת לסייע, כל אחד בתחומו, להסרת החסמים ומתן עזרה לקידום התחום."

טכנולוגיה פוטו-וולטאית (PV) הינה טכנולוגיה המבוססת על מוליכים למחצה הממירים אנרגיה מקרינת השמש ישירות לחשמל. עלויות התקנת ממערכות סולאריות הינן גבוהות משמעותית מטכנולוגיות אחרות ולכן, רק במדינות  שבהן ניתנת תמיכה משמעותית אנו עדים להשתלבות משמעותית של הטכנולוגיה במשק החשמל. סך ההתקנות של מערכות PV בעולם עומד על כ-7000 מגוואט. ההשקעות במחקר ופיתוח בתחום זה בשנים האחרונות גבוהות במיוחד וזאת מתוך מגמה להוזיל עלויות  וליצור אלטרנטיבה אמיתית ליצור חשמל מדלק פוסילי. 

עיקרי ההסדרה המוצעת:

1. כמויות –ההסדרה בתוקף עד להשגת יעד של  50 מגוואט כלל ארצי או לתקופה של 7 שנים המוקדם מבניהם.

2. זכאות – כל צרכן המחובר לרשת וצורך חשמל במתח נמוך זכאי להשתתף בהסדרה הקיימת. גודל המיתקן לא יעלה על גודל החיבור הקיים במקום הצרכנות. מתקנים לצריכה ביתית לא יהיו גדולים מ-15 קילוואט ומתקנים לסקטור העסקי לא גדולים מ-50 קילוואט. לפחות 20% מהסך הכולל (10 מגוואט) ישמרו לסקטור הביתי.

3. הסדרי תשלום מול ספק השירות החיוני ( כגון חברת החשמל)–  סש"ח ישלם לבעלי מתקנים, בתקופה של 20 שנה ממועד אישור המתקן, עבור כל קווט"ש מיוצר לפי התעריף שקבעה הרשות ותחייב אותם עבור כל קווט"ש שנצרך גם אם יוצר במערכת. הצרכן ישלם לסש"ח עבור כל השירותים הנלווים להתקנת המערכת. מיום אישור המערכת, התעריף שיקבע לצרכן יהיה צמוד למדד המחירים לצרכן בלבד ויעודכן אחת לשנה.

4. תעריף – התעריף לקילוואט שעה (קווט"ש) מיוצר יעמוד על 2.04 ₪ לקווט"ש. התעריף יעודכן אחת לשנה במועד העדכון השנתי על בסיס הצמדה למדד המחירים לצרכן, שער הדולר ושער היורו. החל מ-1.1.2010 יופחת התעריף בשיעור שנתי של 4% כל שנה. במתודולוגיה לקביעת התעריפים לקחה הרשות בחשבון את עלויות המתקן, כמות ממוצעת שנתית לייצור חשמל מכל קילוואט מותקן, עלויות ספק השירות החיוני בגין עריכת בדיקה ואישור המערכת, התקנת מונים, תשלום עבור עריכת חשבון וכו'.

5. תקנים טכניים לקולטים ולממירים – נקבעו בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים מקובלים.

6. אחריות סש"ח – קידום הפעילות מול צרכנים פוטנציאליים; החתמת צרכנים על הסכמי התקשרות; התקנת מונים קריאתם ועריכת חשבון; חיבור ובדיקת המתקן לרשת החשמל.

7. מיסוי – העסקאות יחוייבו במס בהתאם לדיני המיסוי הקיימים בישראל מעת לעת. לש 2007-3843

 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.