כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שרגא ברוש: "מסלול המענקים בחוק לעידוד השקעות הון הוארך בשנה".

23/12/2007

לחץ משותף של יו"ר הקואליציה, חה"כ אלי אפללו ושל נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש הביא להארכת מסלול המענקים בחוק לעידוד השקעות הון לשנת 2008 כולה. מסלול המענקים עמד להסתיים בסוף חודש זה.

בהופיעו במהלך שבוע שעבר בוועדת הכספים של הכנסת אמר ברוש, כי כוונת האוצר להקצות 150 מליון שקל למסלול המענקים אינה מציאותית וכי מדובר בסכום מגוחך שאינו מקדם אותנו לשום מקום. לדבריו, יש להגדיל את התקציב בצורה משמעותית ולאפשר הוצאה לפועל של כ-350 בקשות להקמת מפעלים חדשים והרחבת מפעלים קיימים בפריפריה, ובזאת לגרום לקליטתם של אלפי עובדים בתעשייה.

עוד אמר, כי אם אנו רוצים לנהוג באחריות, צריך לסכם תוכנית רב שנתית כדי לשדר יציבות למשקיעים. הוא ביקש מחברי ועדת הכספים להמשיך ולעמוד על הסיכומים שלהם ולא לאשר את התקציב, ללא תוספת משמעותית כמבוקש לחוק עידוד השקעות הון.

יו"ר ההסתדרות, עופר עייני בהופעה נדירה בוועדת הכספים שדנה בנושא חוק עידוד השקעות הון מסלול מענקים, אמר כי ע"פ מחקרים, מסלול המענקים בחוק מייצר מקומות עבודה ולכן המשך מסלול זה הוא בדמינו ובנפשנו.

עוד אמר, כי טוב עשו חברי ועדת הכספים של הכנסת שקבעו רף של 500 מליון שקל למסלול המענקים - רף שאפשר לעמוד בו מבחינה תקציבית.

הוא שב וביקש מחברי ועדת הכספים להתנות את אישור התקציב, בהקצאת 500 מליון שקל לחוק.

יצויין, כי חברי ועדת הכספים תמכו מקיר לקיר בדרישה להאריך בשנה לפחות את מסלול המענקים בחוק לעידוד השקעות הון, תוך העמדה של 500 מליון שקל למסלול זה לשנת 2008.

בדיון, בראשותו של חה"כ סטס מסז'ניקוב, נכחו חברי הכנסת: אפללו, ליצמן, פרופ' ברוורמן, חרמש, סלומיאנקי, ריבלין, יחימוביץ', אורן וכץ. 

יצויין, כי במהלך העשור האחרון, חל קיצוץ משמעותי בתקציב המענקים - מרמה של 1.3 מיליארד שקלים בשנת 97' לכ-130 מיליון שקל בשנת 2007.

הקיצוץ התקציבי גרר מצב בו חלק שולי בלבד מהבקשות מאושר. כך, כיום יש בצנרת כ-400 בקשות (שנצברו החל משנת 2003 ואילך) בהיקף של כ-2 מיליארד שקלים, המבטאות השקעות בהיקף של כ-10 מיליארד שקלים.

השקעות אלו אמורות להביא לתוספת של כ-14,000 משרות בתעשייה ובשירותים נלווים, בעיקר בפריפריה. היקף המכירות השנתי הנובע מההשקעות האמורות נאמד בכ-8 מיליארד שקלים, כ-45% מזה ליצוא. בכמחצית מההשקעות הממתינות מעורב הון זר, ובמונחי השקעה מדובר על כ-4 מיליארד שקלים.
 
 
 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.