כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים:" למרות הירידה באבטלה - שיא של 10 שנים בקושי בגיוס עובדים מקצועיים בתעשייה".

24/12/2007

למרות הירידה באבטלה - שיא של 10 שנים בקושי בגיוס עובדים מקצועיים בתעשייה. כך מסר רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים על סמך סקר שערך האגף בקרב כ-175 מפעלים.

מהסקר עולה, כי 77% מהמפעלים שהשתתפו בסקר מדווחים על קשיים בגיוס עובדים ברבע השלישי של השנה, זאת בהמשך ל-67% בסקר הקודם שהתייחס לרבע השני של השנה ו- 69% בתקופה המקבילה אשתקד.

גינל מציין, כי דיווחי התעשיינים בסקר הנוכחי משקפים מגמה מתמשכת של החרפה בקשיי הגיוס - בעוד בשנת 2004 עמד אחוז המדווחים על קושי בגיוס עובדים מקצועיים על 44% בממוצע שנתי, עלה  שיעור זה ל- 53% בממוצע בשנת 2005, ל- 67% ב- 2006, לכ- 70% בממוצע במחצית הראשונה של 2007, ועד לרמת השיא בסקר הנוכחי.

במקביל, חלה עלייה ניכרת בעוצמת הקושי עליה מדווחים התעשיינים - ברבע השלישי של 2004 רק 11% מהתעשיינים בסקר דיווחו על קושי ניכר בגיוס עובדים מקצועיים, ואילו בסקר הנוכחי משקלם הגיע לכ- 26%. עלייה חדה אף יותר חלה בשיעור המדווחים על קושי בינוני בגיוס עובדים מקצועיים, ומשקלם עלה מ- 17% ברבע השלישי של 2004, לכ- 40% בסקר הנוכחי.

גינל מציין, כי בולטים במיוחד דיווחיהם של תעשייני הגומי והפלסטיק באשר לקשיים בגיוס עובדים מקצועיים - כאשר ברבע השלישי של 2007 חלה החרפה ניכרת. כ- 92% מתעשייני הענף שהשתתפו בסקר הנוכחי דיווחו על קושי בגיוס עובדים מקצועיים, מרביתם דיווחו על קושי בינוני, לעומת 76% בסקר הקודם שהתייחס לרבע השני של השנה ובהשוואה ל-53% שדיווחו כך בתקופה המקבילה אשתקד.

גם תעשייני המתכת ממשיכים לדווח על החרפה בקשיי הגיוס של עובדים מקצועיים - 84% מתעשייני הענף שהשתתפו בסקר דיווחו כך, כאשר יותר ממחציתם דיווחו על קושי ניכר. זאת בהמשך ל- 81% מתעשייני בענף שדיווחו כך בסקר הקודם שהתייחס לרבע השני של השנה ול-75% שדיווחו כך בסקר שהתייחס לתקופה המקבילה אשתקד.

במקביל, מדווחים  גם תעשייני המזון  על קושי ניכר בגיוס עובדים מקצועיים - כ- 79% דיווחו על קושי בגיוס עובדים מקצועיים, לעומת 67% בסקר הקודם שהתייחס לרבע השני של השנה ובהשוואה ל- 59% מתעשייני הענף שדיווחו כך בסקר שהתייחס לתקופה המקבילה אשתקד.

גינל מעריך, כי בתעשייה כולה חסרים כיום יותר - 4,000 עובדים מקצועיים, מדובר בענף המתכת והחשמל (בו חסרים רתכים, חרטים, מבלטנים, מבקרי איכות, כרסמים, מסגרים, מפעילי CNC, כווני CNC, מהנדסי מכונות, מבנאי מטוסים); בענף הטקסטיל והאופנה (בו חסרים אורגים, דפסים, מאשפרים ועוד); בענפי הפלסטיקה, הגומי, הדפוס, הרהיטים הנעליים ותעשיית הבנייה; בהיי-טק (בו חסרים מהנדסי אלקטרוניקה, מהנדסי תוכנה, הנדסאים, מתכנתי דוט-נט, מתכנתי JAWA, מתכנתי C, מתכנתי ++Cועוד); בענף הכימיה והפרמצבטיקה, (בהם חסרים כימאים, טכנאים, הנדסאים, מהנדסי כימיה, לבורנטים למעבדות). ובתעשיית המזון.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.