כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

דורי סגל, מנכ"ל גזית גלוב: "השאלה הראשונה שאנחנו שואלים את עצמנו זה לא איך ואיפה מגייסים, אלא איך מחזירים ומתי"

24/12/2007

במסגרת פאנל מנהלי חברות ישראליות, שגייסו כספים בישראל ובחו"ל לצורך השקעות גדולות בחו"ל,שהתקיים במהלך השבוע שעבר, כחלק מהכינוס החצי שנתי של איגוד החברות הציבוריות ודי סי פייננס, אמר ארז מלצר, המנכ"ל היוצא של אפריקה ישראל: "אנחנו יותר בניו של ארכימדס, שאמר תנו לי נקודת משען ואני אוכל להרים את כל העולם. זאת אומרת, תנו לי את הבנק שמוכן לממן את החוב ואוכל כמעט לבצע כל עסקה שהיא".
מלצר הוסיף ואמר עוד: "קודם כל, אני חושב שהיקף הגיוס הוא בהחלט קובע. לא בכל בורסה אתה יכול לגייס סכומים שאתה רוצה. הגיוס של אפריקה היה גיוס של 1.4 מיליארד דולר, זה גיוס לא פשוט בייחוד כשחלק גדול מגופי ההשקעה בישראל מחזיקים הרבה מאוד סחורה של אפריקה. מצד שני, אני יכול להגיד איפה לא לגייס. אפריקה ראוי שהיא תגייס לבורסות שהן בורסות ראשיות ולא בורסות שהן בורסות משניות".
דורי סגל, מנכ"ל גזית גלוב אמר: "השאלה הראשונה שאנחנו שואלים את עצמנו זה לא איך ואיפה מגייסים, אלא איך מחזירים ומתי. אחת הבעיות של השלוש השנים האחרונות, שאת הכסף שגייסנו צריך להחזיר. אני כל כך פעמים שומע איך דנים בזה, איך גייסנו. מחזירים כסף רק מדבר אחד, מתזרים מזומנים. לא מה-I.F.R.S ולא מרווחי הון ולא מהנפקות, אלא מתזרים מזומנים".
סגל הוסיף ואמר עוד: "למעלה מ-60% מהמאזן שלנו היום הוא מנכסים לא משועבדים. כלומר, החוב שאנחנו מגייסים הוא חוב אמיתי שעומד בבנקים מול נכסים אמיתיים. כלומר, זהו לא חוב שעליו מעמיסים חוב נוסף, על מנת לרכוש או לפתח נכסים".

 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.