כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מספר חברות הננו-טכנולוגיה בישראל זינק מ 30 ב 2005 ל-81 השנה

24/12/2007

מספר החברות העוסקות בננו-טק בישראל זינק מאז 2005 מ-30 חברות ל-81 חברות כחול-לבן, העוסקות בטכנולוגיות עתידניות המתמקדות במניפולציות על המבנה האטומי ● ממצא זה ואחרים מככבים בפורטל החדש, המציג את תעשיית הננו-טכנולוגיה בישראל, שלd&a  הייטק אינפורמיישן, בשיתוף עם INNI ומשרד המדען הראשי של משרד התמ"ת.  

חברת d&a (די. אנד איי. הייטק אינפורמיישן) משיקה בימים אלו פורטל ראשון מסוגו ברשת האינטרנט, המציג את כל תעשיית הננו-טק בישראל. הפורטל מציג 326 חוקרים, 81 חברות ו-41 ארגונים ממשלתיים או ציבוריים, הפועלים בתחום זה בישראל.
הנתון הבולט ביותר בפורטל הוא הזינוק החד בהתעניינות ובעיסוק בתחום זה בישראל לעומת ממצאי מחקר שבצעה d&a  ביוני 2005 ואשר חשף קיומן של 30 חברות ישראליות בלבד, שעסקו אז בננו-טק.
הפורטל החדש עולה לרשת ביוזמת ארגון הננו-טק הישראלי, INNI ובעידוד משרד המדען הראשי במשרד התמ"ת.

הננו-טכנולוגיה עוסקת בבניית רכיבים שונים מחלקיקים בגודל של ננומטר - אחד חלקי מיליון של המילימטר - כלומר קבוצות של מולקולות ואפילו מולקולות או אטומים בודדים. חברות ישראליות מפתחות בגלוי ובחשאי פיתוחים בטחוניים ורפואיים שונים. בתחום הרפואה מדובר בכלים זערוריים, שינועו עצמאית בגוף החולה, יאתרו בעיות ויבצעו פעולות לריפויין כמו הזלפת תרופות לנקודה המדוייקת בה נמצאה הבעייה כמו חיסול תאים סרטניים. חברות ישראליות עוסקות גם בפיתוח רכיבים ננו-אלקטרוניים שיאפשרו בניית מחשבי-על בגודל של קוביית סוכר. מניפולציות ננו-מטריות מאפשרות גם פיתוח חומרים חדשים, חומרים בעלי חוזק פנטסטי, שמסמנות כבר כעת את המהפכות הבאות בתחומי צבא וביטחון.

המטרה של INNI והפורטל היא להפוך את נושא הננו-טק לנושא החם הבא בתחום הטכנולוגיה בישראל ולהציב את ישראל כמובילה עולמית בתעשייה ייחודית זו.

אייל אברמוביץ' יזם ומנכ"ל משותף ב d&a אומר: "פורטל הננו-טק הוא צעד נוסף של d&a למיפוי העולם הטכנולוגי ולניצול כלי המפות לקידם תעשיות שונות. הפורטל החדש יתרום לקידום יוזמת INNI לשפר את הנגישות של תעשיית הננו-טק הישראלית לשחקנים בינלאומיים בתחום מתפתח זה ולהקלה על יוזמות לשותפויות עסקיות ולשיתופי פעולה מדעיים."

הפורטל החדש מבוסס על טכנולוגיות המיפוי של d&a, אשר בצעה בשנים האחרונות מיפוי של תעשיות בישראל, אירופה, קנדה, אטלנטה ואילינוי ארה"ב, ניוזילנד ואוסטרליה. d&a בצעה השנה גם מיפוי של ההיי-טק הישראלי בפורטל ראשון מסוגו בעולם בשפה הסינית.

הפורטל החדש: http://search.dainfo.com/inni    אתר d&a: www.dainfo.com


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.