כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת החממות הטכנולוגיות בראשות המדען הראשי, ד"ר אלי אופר, אישרה הקמתן של 5 חברות חממה חדשות בהיקף מענק של 8.8 מיליון ₪ .

25/12/2007

בין הפרויקטים: תרופות ביולוגיות סלקטיביות לטיפול בסרטן; מערכת לניטור כאב ע"י ניתוח רב מימדי של אותות פיזיולוגיים; מערכת ליצירת ידע מובנה ממידע גנרי; מערכת לעקיבה ולניטור של תוכן וידיאו.

ועדת החממות הטכנולוגיות, בראשות המדען הראשי, ד"ר אלי אופר, אישרה בישיבתה האחרונה חמישה פרויקטים חדשים בתחומי מדעי החיים, איכות סביבה ותוכנה.

להלן הפרויקטים שאושרו, לפיתוח בחממות:

מדעי החיים

-תרופות ביולוגיות סלקטיביות לטיפול בסרטן-חממת אופקים.
חברת הפרוייקט תפתח טכנולוגיה לגילוי מהיר ויעיל מולקולות ביולוגיות סלקטיביות לדיאגנוסטיקה חדשנית וטיפול בסרטן הראות והלבלב. בבסיס המיזם עומדת תגלית של מנגנון קישור סלקטיבי של המולקולות הביולוגיות המיוחדות הללו לתאים סרטניים, והפעלת מנגנון הרג של תאים  אלו. והשוק אליו פונה המיזם מוערך  בכמה מיליארדי דולרים. 

מערכת לניטור כאב ע"י ניתוח רב מימדי של אותות פיזיולוגיים-חממת אופקים.
חברת הפרוייקט תפתח טכנולוגיה לניטור רציף ואובייקטיבי של כאב. בבסיס המיזם אלגוריתם ייחודי המנתח מספר רב של אותות פיזיולוגים הנאספים מהמטופל ע"י סנסורים לא פולשניים, ונותן אינדיקציה רציפה על מידת הכאב. ייחודיות הטכנולוגיה, בהסתכלות רב מימדית על מספר רב של אותות רציפים ובדידים, נומריים ומחרוזתיים הקשורים לתיאור מצבו של המטופל. השוק אליו פונה המיזם מוערך ב 1.7 מיליארד דולר לשנה.

איכות סביבה

פיתוח מערכת ייחודית ,תת מימית לאחסון גפ"מ המבוססת על ניצול הלחץ ההידרוסטאטי לשמירת הגז במצב נוזלי-חממת יוזמות העמק, מגדל העמק.
גז פחממני מעובה- גפ"מ, הינו גז לשימוש רב תחומי כדוגמת ; גז- בישול, דלק לרכב, דלק תעשייתי ועוד.

עקב עליה בצריכת הגפ"מ והתיישנותם של אתרי האחסון הקיימים, נוצר צורך בהרחבת אתרי אחסון הגפ"מ בארץ ובעולם. בשנים האחרונות הושקעו מאמצים ומשאבים רבים לצורך אבטחת אתרי אחסון הגפ"מ.

אולם, עדיין מסופים אלו מהווים סכנה לציבור,  עלותם גבוהה,  הם תופסים שטחי נדל"ן מרכזיים ובעלי ערך רב ומהווים מטרה לפיגועי טרור וטילים בעת מלחמה. חברת הפרוייקט תפתח פתרון כלכלי ויעיל לאחסון גפ"מ תוך פינוי שטחי נדל"ן יקרים ומזעור משמעותי של הסכנות הכרוכות באחסון גפ"מ במרכזי אוכלוסין.

תוכנה

מערכת ליצירת ידע מובנה ממידע גנרי-חממת JVP, ירושלים.
חברת הפרוייקט תפתח מוצר שישנה את האופן שבו גולשים משתמשים ברשת למטרות גילוי ידע, מחקר והעשרה עצמאית והדדית. הצורך במוצר נובע מהמהפכה שיצרה רשת האינטרנט באופני יצור מידע, הפצתו וצריכתו ומכמויות המידע האינסופיות הקימות כיום ברשת. המוצר המפותח יכלול כלי עריכה אינטואיטיביים ופשוטים שביכולתם לפרמט ולערוך תכני מולטי-מדיה ממקורות שונים (און ליין ואוף ליין) ולהוסיף עליהם את תובנותיו של המשתמש. תוצר העבודה עם כלי העריכה יהיה מסלול-גלישה בנושא נבחר שנוצר על ידי הגולש, המשלב את הידע הייחודי שלו וניתן לצריכה על ידי גולשים אחרים. הגולשים שישתמשו במוצר על מנת להרחיב את אופקיהם ולגלות עולמות חדשים של ידע ייהנו ממבחר גדול של מסלולים כאלו, שנוצרו על ידי גולשים כמותם, ומשקפים באופן חדשני את סגולותיה הייחודיות של חווית יצירת וצריכת המידע ברשת.

מערכת לעקיבה ולניטור של תוכן וידיאו -חממת JVP, ירושלים.
חברת וידיאטל מפתחת תוכנה ייחודית המאפשרת זיהוי של קבצי וידאו על פי תוכנם. בדומה לראייה האנושית, התוכנה מאפשרת לזהות סרטי וידאו גם אם איכותם ירודה ביותר והפורמט שונה מהמקור. התוכנה תוכל לזהות גם קטעי וידאו קצרים מאוד המצויים בתוך קטעי וידאו ארוכים יותר. פתרונות החברה נדרשים על-ידי יצרני הסרטים ואתרי שיתוף הסרטים ומאפשרים למנוע ממשתמשים לא מורשים להעלות לאתרי השיתוף תוכן מוגן בזכויות יוצרים.

ד"ר אלי אופר, המדען הראשי, ציין כי הוא מרוצה מקצב הפניות ומטיב הפרויקטים שנדונים בועדות ואשר באות לידי ביטוי במסחור הפרויקטים תוך זמן קצר מקבלת הפרויקט לחממה.  עוד מוסיף אופר, כי אילולא הסיכון הגבוה שלוקחת על עצמה המדינה לא היו מצליחים הפרויקטים להגיע למסחור.

רנה פרידור, מנהלת תוכנית החממות, ציינה כי תוכנית החממות מהווה מעורבות ממשלתית בכשל השוק שקיים במיזמים חדשניים הנמצאים בתחילת דרכם ואינם מצליחים לגייס הון בשוק הפרטי. מיזם המתקבל לאחת מ- 24 החממות הפזורות ברחבי הארץ, זכאי למענק ממשלתי בשיעור 85% מתקציב פרויקט אשר נע בין 1.4 מיליון ל- 2.4 מיליון שקלים לתקופה של עד שנתיים בחממה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.