כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הבנק העולמי מבסס שיתוף פעולה עם OECD

25/12/2007

הוכרז על שיתוף פעולה בין הבנק העולמי וארגון ה-OECD במגוון נושאים: צמיחה ברת קיימא, שינוי האקלים, חדשנות ועוד. הכוונה היא גם לתכנן מסגרות כוללות במדינות השונות להשקעות.

ההכרזה על כך נעשתה במפגש של ראשי שני הגופים בוושינגטון בהתחלת דצמבר. כוונה שיתוף הפעולה היא לאפשר למדינות להפיק תועלת מן הגלובליזציה.  השגת חלוקה שיוויונית של התועלת דורשת מדיניות מתאימה ברמה הלאומית וברמה הגלובאלית.

מיפוי האתגרים של הכלכלה הגלובאלית משמעותו לזהות את הצרכים של אותם עמים ומדינות שנשארים בשוליים וכן של אלה שעולים בזרם המרכזי. יש הרבה מאוד תחומים בהם ניתן להגביר את שיתוף הפעולה בין שני הארגונים, וזה יושתת על שותפויות קיימות. תינתן תשומת לב מיוחדת לשיתוף הניסיון על כיצד המדינות יכולות להשיג טוב יותר את האינטגרציה הכלכלית הגלובאלית, בו בזמן שהן עומדות בפני אתגרים של חוסר שיוויון והשגת יכולת כלכלית ברת קיימא, נושאים שכוללים מימדים כלכליים, חברתיים וסביבתיים.

 ארגון ה-OECD מגביר את האינטרקציה עם כלכלות מתעוררות שמתבטאת במו"מ בין ה-OECD עם צ'ילה, אסתוניה, ישראל, רוסיה וסלובניה ומחזק תכניות לשיתוף פעולה עם מדינות מתעוררות גדולות כמו ברזיל, סין, הודו, אינדונזיה ודרום אפריקה וקשרים מתרחביםעם אזורים בעלי ענין אסטרטגי: דרום מזרח אסיה.

בו בזמן מחזק הבנק העולמי את מעורבותו עם מדינות בעלות הכנסות בינוניות ע"י מגוון של פתרונות פיתוח, שכוללים לא רק שירותים פיננסים גמישים ונוחים יותר אלא גם ידע ושירותי ייעוץ Just-in-Time.

חברי שני הארגונים ייהנו מן הסינרגיה של שיתוף הפעולה, שיקל על הגישה לידע הגלובאלי והתאמתו לצרכים האזוריים.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.