כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הממונה על הגבלים עסקיים, רונית קן, קבעה אתמול כי בזק ניצלה לרעה את מעמדה כמונופול בניגוד להוראות חוק ההגבלים העסקיים, וזאת בעקבות ניתוק מנויי הוט טלקום מרשת בזק אשתקד.

25/12/2007

כזכור, בחודש מאי 2006 נותק החיבור בין רשת הטלפוניה של הוט טלקום לבין זו של בזק, וכתוצאה מכך לא יכלו מנויים של הוט טלקום להתקשר למנויי בזק, או לקבל מהם שיחות. עובדי בזק סירבו לבצע את התיקון הנדרש במסגרת עיצומים שנקטו, דבר שהוביל לכך שהניתוק נמשך כ- 34 שעות. בעקבות אירוע זה, פתחה מחלקת החקירות של רשות ההגבלים העסקיים בחקירה. לאור ממצאי החקירה, ערכה הממונה שימוע לבזק במסגרתו ניתנה לבזק אפשרות להביא את טענותיה ביחס לממצאים. בעקבות השימוע פרסמה הממונה קביעה לפי סעיף 43(א)(5) לחוק ההגבלים העסקיים, תשמ"ח-1988.

על פי קביעת הממונה בסוף חודש אפריל ובתחילת חודש מאי 2006 הגיעו להנהלת בזק אותות אזהרה הולכים וגוברים לכך, שעובדי בזק מעכבים ואינם מבצעים עבודות הקשורות לחיבור מפעילים חדשים של טלפוניה נייחת (הוט טלקום, סלקום, גלובקול וקווי זהב) לרשת בזק. הנהלת בזק לא הגיבה כנדרש לאותות אזהרה אלו: היא לא ביררה את המצב העובדתי בשטח, לא נערכה לפנות לבית הדין לעבודה ואף לא פנתה לבית הדין לעבודה עד למועד מאוחר. עוד קבעה הממונה כי בשעות אחר-הצהריים של יום 17.5.06, נותק החיבור הקיים בין הוט טלקום לבין רשת בזק ולא תוקן עד לשעות הלילה של יום 18.5.06 עקב עיצומים של עובדי בזק וכי בזק לא פעלה כנדרש על-מנת למנוע או למזער תופעות אלה ופגיעתן במפעילי הטלפוניה הנייחת, בתחרות ובציבור. לפיכך, קבעה הממונה כי בזק ניצלה את מעמדה לרעה בניגוד להוראות החוק.

קביעת הממונה היא ראיה לכאורה לנקבע בה בכל הליך משפטי. בזק רשאית לערור על קביעה זו, או על חלקה, לפני בית-הדין להגבלים עסקיים, תוך שלושים ימים.
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.