כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הרפורמה בפנסיה תכנס לתוקפה החל מינואר 2008.

26/12/2007

סגן רוה"מ ושר התמ"ת אלי ישי, יחתום ביום ראשון (30/12/07) על צו ההרחבה להסכם הקיבוצי לביטוח פנסיוני מקיף במשק זאת במעמד יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים שרגא ברוש ויו"ר ההסתדרות החדשה עופר עיני ובכירי לשכת התיאום של הארגונים הכלכלים, והסתדרות העובדים הכללית .

הסכם הפנסיה  נחתם ב-19 ביולי 2007 על ידי לשכת התיאום של הארגונים הכלכלים, והסתדרות העובדים הכללית לבקשת סגן רוה"מ ושר התמ"ת אלי ישי נעשה תיקון לפיו יזכו העובדים לפנסיה בתום 6 חודשי עבודה החל משנת 2009.

ביום 19.12.07 התקיימה ישיבת הוועדה המייעצת לשר התמ"ת בעניין צווי ההרחבה ,בראשותו של הממונה הראשי על יחסי העבודה, עו"ד שלמה יצחקי.  הוועדה המליצה פה אחד לשר התמ"ת להרחיב את ההסכם  הקיבוצי  הכללי  לפנסיית חובה .

מדובר במעמד רב חשיבות הנושא אופי היסטורי שכן בעצם חתימת סגן רוה"מ ושר התמ"ת אלי ישי על צו ההרחבה , יורחב ההסכם ויוחל על כלל העובדים שאין להם כיום הסדר פנסיוני במקום עבודתם.

ההסכם הקיבוצי לביטוח פנסיוני מקיף במשק כולל חובת ביטוח פנסיוני לכל עובד שאין לו ביטוח פנסיוני מיטיב. הפרשות המעביד והעובד לקרן הפנסיה יחלו בהדרגה משנת 2008 ועד שנת 2013  ועד למכסימום של 15%. העובד יהיה זכאי לביטוח הפנסיוני ולביצוע ההפרשות מיד בתום 6 חודשים מתחילת העבודה, למעט בתקופת מעבר בשנה הראשונה, בה העובד יהיה זכאי כאמור לאחר 9 חודשים. עובד שיתקבל לעבודה כשהוא מבוטח בביטוח פנסיוני יהיה זכאי לביצוע ההפרשות לאחר שלושה חודשי עבודה רטרואקטיבית מיום כניסתו לעבודה.

שר התמ"ת החליט מצידו כי ,בד בבד עם הוצאת הצו, ימנה ועדת פיקוח על צו ההרחבה לנושא הפנסיה, עפ"י חוק הסכמים קיבוציים שתפקידה יהיה לפקח על יישום מלא של הוראות הצו והענקת פנסיה לכל העובדים במשק.

השר אלי ישי הורה למנכ"ל משרדו, רו"ח גבריאל מימון ולממונה על יחסי עבודה במשרדו, עו"ד שלמה יצחקי להקים צוות משותף עם נציגי המעסיקים וההסתדרות להערכות משותפת לקראת תחילת ישום הסכם הפנסיה והבקרה עליו.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.