כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מחקר: המדינה משקיעה בילדים בשנת 2008 פחות מאשר בשנת 2001

27/12/2007

מדינת ישראל משקיעה בשנת 2008 בילדים פחות מאשר בשנת 2001 – כך עולה ממחקר של מרכז המידע של הכנסת שהוצג אתמול בישיבה משותפת של ועדות הכספים, בראשותו של סטס מיסז`ניקוב, והוועדה לזכויות הילד, בראשותה של נדיה חילו, שדנו בנושא ילדים ובני נוער בתקציב 2008.

על פי הנתונים, ההשקעה בממשלתית בילדים בשנת 2008 תעמוד על כ – 37 מיליארד, לעומת 34 מיליארד בשנת 2001, אולם בשנים אלה מספר הילדים עלה בכ – 270 אלף ולכן ההשקעה בשנת 2008 של המדינה בילד תעמוד על כ – 15 אלף שקל, לעומת 15.8 אלף שקל בשנת 2001. בשש השנים האחרונות השקיעה המדינה את הסכום הנמוך ביותר בילדים – 14 אלף בלבד, בשנת 2005.

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ישנם בארץ כיום כ – 2.4 מיליון ילדים.

לדברי חילו, ישנם בישראל כיום 404 אלף משפחות שחיות מתחת לקו העוני, 58 אחוז מהן משפחות עם למעלה מ – 4 ילדים, 52 אחוז הן משפחות ערביות ו – 32 אחוז משפחות חד הוריות. ”חברה שמסתכלת על עתידה צריכה להשקיע יותר בילדים”, אמרה חילו.

ד”ר יצחק קדמן, יו”ר המועצה לשלום הילד, אמר בדיון כי: ”מדובר בדיון חשוב ויש לקיים אותו מדי שנה. צר לי שאין פה יותר חברי כנסת. הנתונים הם זרקור אזהרה לחברה הישראלית. יש אמנם שיפור מסוים מבחינה תקציבית אבל צריך המדינה צריכה לגבש חשיבה אסטרטגית וראייה לטווח ארוך, ולא מדיניות של זיג זג והשקעה מהיום למחר.”

יו”ר ועדת הכספים, סטס מיסז`ניקוב, אמר כי: ”לצערי, אחת הבעיות העיקריות היא שיטת הממשל, בה כל שנה-שנה וחצי מתחלפים השרים ומביאים איתם מדיניות חדשה. מצב זה יוצר חוסר עקביות ופוגע ברציפות ההשקעה והטיפול בילדים. נקיים במהלך שנת 2008 בוועדה דיונים במטרה לגבש את תקציב ההשקעה בילד בתקציב המדינה לקראת תקציב 2009”.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.