כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

לשכת מסחר ישראל-קרואטיה מתחילה לפעול-היקף העסקים בין המדינות הוא למעלה ממיליארד דולר.

30/12/2007

פעילותה של לשכת המסחר ישראל-קרואטיה הושקה ביום חמישי בערב בנוכחות אנשי עסקים פרטיים וחברות, המעוניינים בייסוד עסקים עם השוק הקרואטי. הטקס התקיים בנוכחות מר אמנון דותן, יושב ראש ארגון הגג של לשכות המסחר הדו-לאומיות.

איוון דל וקיו, שגריר קרואטיה בישראל, ציין כי "ייסוד הלשכה הינו תוצאה טבעית לצמיחה משמעותית באינטרס הישראלי בשוק הקרואטי במשך ארבע השנים האחרונות, במיוחד עם הרחבת ההזדמנויות העסקיות בקרואטיה והכנות המדינה לכניסה אל האיחוד האירופי והפיכתה לחברה בנאט"ו".

עסקאות ישראליות בקרואטיה גדלו בהתמדה במשך ארבע השנים האחרונות, בסכום כולל של יותר מ- 1 מיליארד דולר, עם פעילויות עיקריות בתחומי בניית אוניות, תשתיות תיירותיות, פיתוח נדל"ן מסחרי והשקעות בתחומי חקלאות. במשך תקופה זו, התיירות ישראלית לקרואטיה צמחה בעשרות אחוזים. פעילות זו מצביעה על הפוטנציאל לאפשרויות העסקיות בין המדינות.

האלוף (במיל') יוסי פלד, יושב הראש הזמני של לשכת המסחר ישראל-קרואטיה, אמר "אנו מקווים שהלשכה החדשה שלנו שולחת מסר ברור לשותפינו בקרואטיה בדבר השתוקקותנו לגידול משמעותי בשיתוף הפעולה בין המדינות. אנו מודעים לאינטרס של קרואטיה ברכישת טכנולוגיות ישראליות לשימוש בחקלאות, תעשייה, רפואה ושיטות אחרות. בדומה, ישראל מעוניינת בטיפוח הזדמנויות בתיירות, פיתוח תשתיות, נכסי דלא ניידי ותחומים אחרים שהינם בראש סדרי העדיפויות של קרואטיה".

ישראל וקרואטיה כוננו יחסים דיפלומטיים לפני כעשור, אך עם זאת, יחסים קרובים יותר התאפשרו בשנת 2000, בעקבות ביקורו של נשיא קרואטיה, סטפן מסיץ', אשר אף נאם בכנסת. בשנת 2005, ראש הממשלה איבו סאנאדר הגיע לישראל, לשם קידום היחסים הפוליטיים והכלכליים בין המדינות.

מאז מינויו, השגריר דל וקיו יזם ביקורים נוספים אשר סייעו לקידום נוסף של היחסים בין קרואטיה וישראל. בחודש מאי השנה, לפני בחירתו כנשיא המדינה, ביקר מר שמעון פרס בקרואטיה, שם  נפגש עם הנשיא וראש הממשלה, ביקר באקדמיה הקרואטית למדעים ואומנות בזגרב ופגש סטודנטים מאוניברסיטת ספליט. לאחרונה, הרב הראשי של ישראל, ישראל מאיר לאו, כיבד את הקהילה היהודית בקרואטיה בנוכחותו בטקס הדלקת נרות ציבורי בערב השמיני של חג החנוכה.

לשכת המסחר הינה ארגון שלא למטרות רווח, אשר ינוהל על ידי הועד המנהל שלו.
לשכת המסחר יושבת במשרדי השגרירות במגדל קניון רמת אביב רח' איינשטיין 40


 


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.