כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סיכום 2007 – למעלה מ-17,000 ישראלים כבר קנו קרקעות על הירח.

30/12/2007

שנת 2007 התאפיינה בטרנד נדל"ני  יוצא דופן – קניית חלקות על הירח. המרוץ המחודש לחלל  והתפתחות הטכנולוגיה שכנעו למעלה מ-17,000 ישראלים לרכוש חלקות על הירח, ויש כבר מי שמתכננים להקים שם בית ספר וחומוסיה.

הטרנד הנדל"ני החם של שנת 2007 היה בלא צל של ספק רכישת קרקעות על הירח, וכ- 17,000 ישראלים מחזיקים נכון לסיומה של שנת 2007 בשטר בעלות המוכיח את בעלותם על חלקות בירח.  משנת 1995 ועד לתחילת 2007 נקנו בישראל כ- 10,000 חלקות על הירח דרךCrazyShop החנות למתנות מקוריות, אשר בבעלותה הזכיון הישראלי למכירת הקרקעות, הרשומות על שמו של היזם האמריקאי דניס הופ. בשנת 2007 נקנו דרך Crazy Shop 7000 חלקות נוספות.
 
את הקפיצה בכמות קוני הקרקעות בשנת 2007 תולה מנכ"ל Crazy Shop , חגי נוה, בחידוש  המירוץ לירח שנפתח בהודעה של נאס"א, בתחילת השנה, כי בכוונתה להקים בסיס על הירח ובעקבותיה הודעותיהן של ממשלות רוסיה, הודו וסין המתעתדות לעשות כמוה. על פי נוה, מדובר במגמה כלל עולמית, החזקה במיוחד בישראל.  "ישראלים רבים קיבלו בירושה מהסבא והסבתא קרקעות יקרות ערך באיזור המרכז, אשר נרכשו בפרוטות לפני שנים רבות, בימים שאיש לא חשב שהן יהיו בעלות ערך" מסביר נוה " כיום הם מבינים שהיכולת שלהם לעשות את אותו דבר עבור נכדיהם, בהשקעה זולה כיום אשר תהיה בעלת ערך רב בעוד שנים, קיימת רק בהשקעה בדינר העיראקי או ברכישת קרקעות על הירח. בנוסף, ישראלים רבים שעוקבים אחרי התקדמות המדע, ערים להתלהבות הבינלאומית סביב ההליום 3 – מקור ירוק ואפקטיבי ביותר של אנרגיה, שכמעט איננו נמצא כלל על כדור הארץ, אך מצוי בשפע על הירח. לפי הנתונים העדכניים, כמות ההליום 3 המפוזרת על חלקה ממוצעת של 4 דונם על הירח, מגיעה לערך שוק של כ- 2.5 מיליון דולר"

ישראלים רבים שהבינו שקניית 4 דונמים על הירח תמורת 350 ₪, יכולה להיות עסקה עתידית משתלמת בשל התפתחותה המהירה של הטכנולוגיה וכניסת גורמים נוספים למירוץ לחלל, אך לא רק אנשים פרטיים מביטים למעלה וחושבים על עסקה כלכלית משתלמת. לCrazy Shop הגיעו בקשות מיזמים שונים לקניית מספר חלקות צמודות על הירח, על מנת להקים בהם בעתיד עסקים מסחריים. בנוסף למספר קבלנים אשר רכשו עשרות חלקות צמודות, מנהל ביה"ס התיכון עירוני א' בת"א כבר רכש 16 דונמים על הירח על מנת להקים בו בעתיד שלוחה של בית הספר, וכבר נמצא יזם שמתכנן לפתוח על פני הירח את החומוסיה הראשונה.  

הבעלים החוקי של הירח הוא דניס הופ, אמריקאי שניצל בשנות ה-80 פרצה בחוק הבינלאומי ורשם את הירח על שמו. משום שלפי חוקי הטאבו האמריקאי, רשאי כל אדם לרשום כקניינו כל קרקע שאיננה רשומה על שם אדם אחר, במידה שאיש אינו מגיש התנגדות לרישום,  קיבל דניס הופ לאחר 7 שנות המתנה, את הבעלות על הירח וכוכבי מערכת השמש למעט כדור הארץ.  בקניית חלקה על הירח דרך אתר (Crazy Shop (www.crazyshop.co.il מקבלים הקונים שטר קניין  הכולל את מספר החלקה, גודלה, מיקומה ואת שם בעליה , את חוקת הירח בה מפורטות כל זכויות הרוכשים (בניה, מחצבים וכו') ומפה מוקטנת של הירח ובה סימון של אזור החלקה.


הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.