כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

צו ההרחבה להסכם הפנסיה יחול על כ- 800,000 עובדים המיוצגים על-ידי איגוד לשכות המסחר.

31/12/2007

לין: "זוהי תחילתה של דרך חדשה בה המגזר העסקי לוקח על עצמו אחריות כוללת ומקיפה יותר כלפי ציבור העובדים ברמות השכר הנמוכות"

"צו ההרחבה להסכם הפנסיה הקיבוצי יחול על כ- 800,000 עובדים במגזר המסחר והשירותים, המיוצגים על-ידי איגוד לשכות המסחר, הם מועסקים בכ- 150,000 עסקים קטנים ובינוניים, להם עדיין אין הסדרי פנסיה"

כך אמר אתמול אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, לקראת חתימתו של שר התמ"ת ח"כ אלי ישי, על צו ההרחבה להסכם הפנסיה שבין ההסתדרות הכללית ללשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

יצוין כי ההסכם לא יחול על חברי איגוד לשכות המסחר, דוגמת בנקים ורשתות שיווק גדולות, להם יש כבר הסדרי פנסיה מיוחדים במסגרת הסכמי העבודה הנפרדים שיש להם עם ההסתדרות הכללית.

הפרשת המעסיקים והעובדים יחלו בתחילת שנת 2008 וייעשו באופן מדורג במשך 5 שנים, עד הגיעם לשיעור של 15% מהשכר הממוצע במשק. בשנה הראשונה, העובדים יפרישו 2.5% מהשכר הממוצע במשק מידי חודש, והמעסיקים יפרישו בשיעור כפול בעבור זכויות פנסיוניות ופיצויי פיטורים להם זכאי העובד.

עם חתימת ההסכם, איגוד לשכות המסחר החל במגעים עם גופים מוסדיים המנהלים תוכניות פנסיוניות לטווח ארוך, על מנת להבטיח את מיטב התנאים שיוענקו לעובדים במסגרת של פנסיה מקיפה.

לין: "הסכם זה נעשה על-ידי ארגוני העסקים, לא מתוך כפיה אלא מרצון טוב. זוהי תחילתה של דרך חדשה בה המגזר העסקי לוקח על עצמו אחריות כוללת ומקיפה יותר כלפי ציבור העובדים ברמות השכר הנמוכות".

איגוד לשכות המסחר הרואה עצמו כשותף מרכזי בהחלת הסכם פנסיה החובה יקיים ב- 30 בינואר 2008 כנס מיוחד שיוקדש למעסיקים מתחומי המסחר והשירותים, בכדי לסייע להם לקבל החלטה מושכלת לגבי בחירת תוכנית הפנסיונית המיטביות ביותר עבור עובדיהם.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.