כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד התמ"ת מייעל את עבודתו באמצעות תוכנת תשתית להצגת מידע גיאוגרפי (GIS)

2/01/2008

מנכ"ל משרד התמ"ת, רו"ח גבריאל מימון, הנחה לאחרונה לקדם את הצגת מערך הנתונים של משרד התמ"ת באמצעות תוכנת תשתית להצגת מידע גיאוגרפי GIS כך מסר שמעון ברונר מנהל אגף מערכות מידע.

רו"ח גבי מימון מציין כי קידום המיזם יסייע בקבלת החלטות, ייעל את העבודה וישפר באופן משמעותי את יכולת הצגת המידע הנאסף במשרד, שהוא עניין לציבור, לעובדי המשרד ולציבור הרחב.

על קידום התכנית מופקד אגף מערכות מידע במשרד ויישומה יחל על בסיסי הנתונים של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת.

במסגרת שיתוף הפעולה בין אגף מערכות מידע של המשרד לבין מינהל מחקר וכלכלה, נבנית תוכנית להצגת הנתונים באמצעות תוכנה גיאוגרפית GIS. בשלב ראשון ישולבו נתוני תעסוקה, אבטלה ואי השתתפות בכוח העבודה לפי נפות גיאוגרפיות, בהתבסס על נתוני סקר כוח אדם של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מצורפות לדוגמא שלוש מפות גיאוגרפיות ממוחשבות, המציגות את שיעור התעסוקה של גברים, נשים, וכלל האוכלוסייה, בחתך גילאים 18-65 לפי נפות.

המפות הופקו באמצעות תוכנת GIS מתקדמת מתוצרת חב' ESRI, המשווקת בארץ ע"י חברת "סיסטמטיקס". מפות אלו ממחישות את תחילת כניסת משרד התמ"ת לשימוש נרחב בטכנולוגיית הGIS שנמצאת בשימוש רב במשרדי הממשלה.

שמעון ברונר מנהל אגף מערכות מידע  במשרד התמ"ת מציין כי: "הצגת הנתונים באופן ברור ומדויק על גבי מפה גיאוגרפית, משפרת משמעותית את יכולת קבלת ההחלטות. הטכנולוגיה מספקת פתרון זמין ויעיל שמאפשר להציג מגוון נתונים באופן ויזואלי ובחתכים שונים על המפה".

בני פפרמן מנהל מינהל מחקר וכלכלה  במשרד התמ"ת מציין כי  "מינהל מחקר וכלכלה במשרד רואה בטכנולוגיית הGIS כלי עבודה חשוב ומרכזי למקבלי ההחלטות בתחומים שעליהם המשרד מופקד. הטכנולוגיה מספקת המחשה ויזואלית של הנתונים על מפה גיאוגרפית בפריסה ארצית, ובכך תתרום משמעותית לייעול תהליכי העבודה ולשיפור השירות לאזרח".

 
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.