כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ראיון השבוע

"המערכת של SAS חוללה אצלנו מהפיכה בכל הנוגע לזמינות המידע בארגון"

4/06/2008

כך מכריז שפר אבלסון, מנהל מערכות מידע בהכשרה ביטוח, בראיון שנערך לקראת כנס SAS Forum Israel 2008

 

ספר בקצרה על הפרויקט לשמו הותקנה מערכת SAS

"כשהגעתי להכשרה ביטוח, היה שימוש במערכת של  SAS לטובת תהליכי ETL ועיבוד הקבצים ואילו הקוביות ישבו על מערכת SQL של מיקרוסופט. מבחינתי היה זה מצב שמקשה על הצעדת הארגון קדימה ואחד הדברים אותם קבעתי עם כניסתי לתפקיד לפני כשנתיים, היה להחליט על מערכת אחת, שתרכז את כל התהליכים ב-100% ותסייע לנו לקבל החלטות טובות יותר המושתתות על מידע אמין וזמין. תהליך כזה דרש מאיתנו לבנות מחדש את כל הקוביות ולבדוק את כל הנתונים בארגון וכמובן להגדיר צרכים נוספים שלא הוגדרו קודם כולל דוחות למשתמשים."

מדוע, אם כך, בחרתם להטמיע את המערכת של SAS במלואה ולא מערכת אחרת?

"לאחר שבדקנו את האפשרויות שעמדו בפנינו, בחרנו לרכוש את מערכת ה-SAS, בחירה שנבעה ממספר שיקולים. הראשון שבהם הוא ההיכרות של הארגון עם SAS, בעיקר בהיבט המשתמשים הכבדים, בראשם האקטוארים. בנוסף, העובדה שהפתרון של SAS הוא פתרון מקצה ולקצה על אותה פלטפורמה, אפשר לנו לתפעל ולפתח את המערכת עם צוות קטן יחסית וזה כמובן יתרון משמעותי לארגון כמו שלנו שאינו יכול להקצות משאבים אין סופיים בתחום. הכלי של SAS נתן לנו פתרונות מעולים ומלאים מקצה-לקצה, החל בתהליכי ETL ועד לבניית קוביות ודוחות, והיה הפתרון המקיף ביותר. לבסוף, העובדה של-SAS יש מודל נתונים ייחודי וייעודי לחברות ביטוח, ה- IIS (Insurance Intelligence Solution) הייתה שיקול מרכזי בהחלטה. הפתרון, שפותח מתוך ניסיון נרחב של SAS בתעשיית הביטוח מציע מענה לסוגיות רלוונטיות מתחום הביטוח בתחומי קשרי לקוחות, שיווק ושילוב אסטרטגיות לטובת השגת תוצאות אופטימאליות. יתרונם של מודולי IIS השונים הוא ביכולת ההתממשקות המיידית למערכות הליבה הארגוניות ללא צורך  בפיתוח מצידה של החברה. הפתרון כולל בתוכו מודולי נתונים בנויים מראש, תהליכים וטכניקות המאיצים את תהליך הביצוע וקבלת התוצאה. השקת המערכת של SAS מאפשרת לקבל את כל המידע בזמן ובפורמט הרצוי באמצעות אינטגרציה של נתונים מכל הארגון, לקוחות וסוכנים, והיא מקנה למשתמשים יכולת עצמאית לנתח נתונים עדכניים והיסטוריים. אחד הרבדים שהוספנו, שלא היה קיים בארגון לפני כן מעולם, היה היכולת לאפשר למשתמשים להפיק דוחות וזוהי למעשה המהפכה האמיתית בארגון."

מהפכה מאיזו בחינה?

"בהתחלה, כאשר נכנסנו לתהליך, הגדרנו באופן ברור את מטרת הפרויקט, אך ככל שהתקדמנו התברר לנו שאף מעבר ליכולות המתקדמות שלה לנתח אינפורמציה, הפלטפורמה של SAS מספקת דוחות זמינים, אמינים, ממוקדים, שלא דורשים הבנה מעמיקה בפיתוח או בתמיכה, כך שגם אחרון המשתמשים יכול לראות את הנתונים הדרושים לו ולקבל החלטות מושכלות ומבוססות יותר. לפני כן, היו רק עשרה אנשים שעבדו על המערכת ואילו כיום, רק בתחום ספציפי אחד הגענו כבר ל-50 משתמשים ואנו מתכוונים להכניס את השימוש במערכת לתחומים נוספים, כאשר אני שואף למערכת שכל עובד בארגון אשר יש לו צורך כלשהו באינפורמציה יוכל לקבל אותה באמצעותה. אפשר לומר שאנו בשלבים הראשונים אבל כבר עכשיו ניתן לראות את התוצאות של המהפכה האמיתית – בשקיפות המידע והזמינות שלו, שמתאפשרת הודות לכלי של SAS שמציע לי כל זאת בנוחות. המידע זמין וזורם בצורה נוחה ופשוטה וכל משתמש יכול להפיק לעצמו את הדוח שרלוונטי עבורו. בעבר, עקב כמות המשתמשים המצומצמת, לא עלו בעיות ואילו כעת יש יותר אפשרות להציף בעיות ובהמשך כמובן לשפר את הביצועים בחברה."

ומה היה הערך המוסף שמיה מחשבים סיפקה לכם?

"מיה מחשבים, נוסף על כך שהובילה את הפרויקט, הביאה מומחה מטעמה שיבצע את התהליך ויפקח על ביצועו באופן מושלם, החל ממיפוי הקוביות ובניית הדוחות ועד לעלייתו לאוויר. יש לציין כי למרות שזהו פרויקט מורכב ההתחלה הייתה חלקה וללא תקלות מיוחדות וכעת מיה מספקת לי תמיכה ומענה לבעיות וכמו כן מסייעת לי בפיתוח אפליקציות נוספות לבקשתי. בנוסף, מאחר ול-SAS יש פתרונות נוספים שאולי נרצה להטמיע בעתיד, יהיה לי קל יותר להטמיע או לגזור מהם לדרישתי ולצרכי את מה שאני צריך. אנו בהחלט מביטים קדימה ובודקים אפיקים נוספים לעבודה עם הכלים של SAS."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.