תקשורת, שיווק, פרסום

כל מה שצריך לדעת על המתמודדים והסיעות בבחירות ללשכה

דוד יבורסקי

בשבוע הבא יערכו הבחירות ללשכת עורכי הדין בה יבחרו עורכי הדין את יו"ר הלשכה ואת הנציגים במחוזות השונים. אתר אקונומיסט עושה הכרות עם המועמדים השונים
14/06/2011

ליו"ר הלשכה מתמודדים שלושה מועמדים:

 

המועמד הראשון הוא  עו"ד דורון ברזילי. ברזילי העומד בראש סיעת "עתיד" בן 41, תושב אשקלון לשעבר, מתגורר במרכז, את לימודי המשפטים שלו סיים באוניברסיטת ווריק באנגליה. ברזילי התמחה במחלקה המשפטית במשרד האוצר, אגף מס הכנסה, ומשנת 2007 שותף במשרד נאור-ברזילי ושות' העוסק בעיקר בעבירות כלכליות, מיסוי, צווארון לבן, והלבנת הון. משנת 2007 מכהן בתור  יו"ר ועד מחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

 

המועמד השני  , היו"ר הנוכחי,  עו"ד יורי גיא רון העומד בראש סיעת "לשכה אחרת", מנסה להיבחר לקדנציה נוספת. גיא רון תושב תל אביב סיים את לימודי המשפטים שלו באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה אצל עו"ד אמנון זכרוני . שימש כנציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים.

 

המועמד האחרון הוא עו"ד חוסאם מועד. מועד בן 41 חבר בלשכת עורכי הדין זה 13 שנה. מועמדתו של מועד מהווה תקדים וזאת מכיוון שמדובר בפעם הראשונה שמועמד מהמגזר הערבי מציג את מועמדותו לראשות הלשכה.

 

רשימת הסיעות למועצה הארצית:

למועצה הארצית של לשכת עורכי הדין מתמודדות לא פחות מ- 14 רשימות. ריבוי הרשימות נובע בין היתר עקב הגידול המשמעותי במספר עורכי הדין שחל בשנים האחרונות. הרשימות מאופיינות בייצוג של מגזרים שונים :

המגזר הערבי- במגזר זה  ישנם שתי רשימות: "איכות המקצוע וזכיות אדם" ורשימת "אל- עדאלה".

לראשונה מתמודדות ללשכה גם רשימות דתיות-חרדיות  כמו "טוב ללשכה" ו "צדק ומשפט" .

מגזר הנשים- במגזר הנשים מתמודדת רשימה אחת "נשים מובילות שינוי" בראשות עו"ד רוני אלוני סדובניק.

 

"רוב הלשכה" הינה הרשימה הצעירה שמורכבת ברובה מעורכי דין צעירים. בראש הרשימה עומד עו"ד רועי אברהמוביץ שכיהן בתור יו"ר אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו.

לבסוף, הסיעה החברתית שמתמודדת בבחירות הינה   "לתכלית ראויה" בראשותו של עו"ד גלעד ברנע.

 

לסיכום, ריבוי רשימות לבחירות של לשכת עורכי הדין הינה מבורכת, אך רק לחלקן יש סיכוי ריאלי להיבחר. את התוצאות נראה ביום שלישי הבא.