כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
בית ההשקעות מיטב

מומחי מיטב:" המניות הישראליות בוול סטריט ממשיכות לרשום ירידות חדות"

2/04/2008

חודש מארס נפתח בירידות שערים חדות, אך התאוששות מתונה במהלכו, תיקנה מעט את ירידות השערים, ומדד הנאסד"ק רשם בסיכומו של חודש עלייה מתונה.

עם זאת, המניות הישראליות סבלו מסנטימנט שלילי כבד ורשמו ירידות שערים חדות.

החשש מפני אינפלציה גואה, וסימני המיתון בכלכלה האמריקאית, ההולכים ומתחזקים, ובאים לידי ביטוי בנתוני מאקרו חלשים, המשיכו להקרין לשלילה על המדדים המובילים.

הורדת ריבית בשיעור של 0.75%, מתון מציפיות השוק (שחזו הפחתת ריבית בשיעור של 1.0%), הפחתת תחזית צמיחה לכלכלה האמריקאית, ועלייה במחירי הסחורות תרמו אף הן לסנטימנט השלילי.

אולם, בכל זאת, הצליח מדד הנאסד"ק לחצות את המתרס אל עבר הטריטוריה החיובית. לכך, תרמה לא מעט עסקת מכירת בנק ההשקעות Bear Streans, שנחתמה תוך 4 ימים תמורת פחות מרבע מיליארד דולר, המהווים כ- 1% בלבד משוויו לפני כשנה. במהלך זה, השיב ברננקי את אמון המשקיעים במערכת הבנקאית, גם אם למשך מספר ימים בלבד, ובורסות וול סטריט רשמו התאוששות.   

מדד הנאסד"ק עלה בשיעור מתון של 0.3%. עם זאת, המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק לא הצליחו להיחלץ מהטריטוריה השלילית, והמדד המשקלל את תשואתן ירד ב- 7.1%.

חשוב לזכור, כי מכיוון שההשקעות במניות הישראליות בנאסד"ק נעשות באמצעות דולרים, הרי שלנוכח התיסוף בשקל מול הדולר, התשואה במונחי שקלים היא טובה פחות.

מסיכומי חברת מיטב לגבי ביצועי המניות הישראליות הנסחרות בארה"ב עולה, כי מדד מיטב ניו יורק 40 Online ירד ב- 7.1% במארס 2008, לעומת עלייה מתונה של 0.3% במדד הנאסד"ק. 10 מניות בלבד מתוך 40 מניות מדד הישראליות השיגו תשואה חיובית.

בלטו בעלייה: די.אס.פי.ג'י: 9.8%, סרגון: 9.1% וורינט: 6.7%. הראשונה, התברגה למקום הראשון בטבלת המניות  הטובות ללא תפאורת רקע רשמית. השנייה, זינקה למקום השני, על רקע הידיעה בנוגע לחידוש יוזמת ה-WiMax בארה"ב. סרגון, נהנתה מחידוש היוזמה, שכן הינה ספקית המשנה של קלירוויד בפרויקט זה. זאת ועוד, במהלך החודש החולף דווח, כי שתי חברות הכבלים הגדולות בארה"ב - קומקסט וטיים וורנר קייבל - דנות בתוכנית להזרים לפרויקט 1.5 מיליארד דולר, לצורך סיוע במימונו. גם דיווח זה סיפק אופטימיות רבה למשקיעי סרגון. השלישית, סיפקה למשקיעיה אין ספור חדשות במהלך החודש החולף, כשביניהן: חילופי דירקטורים, הסכם חדש עם פרומרו לרכישת פתרונות אופטימיזציה של החברה, סיום החקירה העצמאית שניהלה בנוגע לפרשת הבקדייטינג, ובחירתה על ידי משרד הרכבות הסיני כספקית פתרונות וידיאו והרחבת השותפות עם אקוסיסטם בפעילות הוידיאו.

בלטו בירידה: קריקס: 89.6%-, אומריקס: 42.0%- ואר.אר. לווינים: 21.6%-. הראשונה, נכשלה בניסוי בתרופת הדגל שלה, סולונקס, המיועדת לטיפול במחלת כליות אצל חולי סוכרת, ומנייתה צנחה תוך יומיים בלבד בשיעור חד של כ- 90%. השנייה, דוחותיה הכספיים, שהצביעו על שחיקה חדה ברווחיות ופספסו בגדול את תחזיות האנליסיטים, שלחו את אומריקס היישר אל המקום השני בטבלת המניות הגרועות. השלישית, אמנם נבחרה לספק את שירותיה לטלוויזיה לאומית שוודית, אולם בכל זאת נכנעה לסנטימנט השלילי בשוק ורשמה ירידות שערים.

ברבעון הראשון של  השנה (ינואר-מארס 2008) מדד "מיטב ניו-יורק 40 Online" ירד בשיעור של 17.5%, בהשוואה לירידה מתונה יותר של 14.1% מתחילת השנה במדד הנאסד"ק. 8 מניות מתוך ה- 40 המרכיבות את המדד עלו מתחילת השנה.

בלטו בעלייה: ביגבנד: 11.5%, פורמולה: 13.6% וסינרון: 8.8%. הראשונה, פרסמה דוחות כספיים חלשים ועברה להפסד רבעוני, אך נראה, כי זה לא מנע ממנה להמשיך ולטפס למקום הראשון בטבלה. השנייה, הציגה בדוחותיה הכספיים לשנת 2007 זינוק חד ברווח הנקי, שהוביל אותה היישר לטבלת המניות הטובות מתחילת השנה. השלישית, החלה לטפס עם פתיחת 2008, כשפרסום דוחותיה הכספיים נותן לה דחיפה נוספת מעלה. תוצאותיה הכספיות עקפו את תחזיות האנליסטים, והערכותיה, כי  הכנסותיה השנה עתידות לצמוח ב-10%, הוסיפו לסנטימנט החיובי שאפף אותה.

בלטו בירידה: קריקס: 92.9%-, אומריקס: 59.7%- ובלופניקס: 53.9%-. הראשונה, הגיעה למקום הראשון בטבלת המניות הגרועות בעיקר על רקע הסיבות שפורטו בסיכום החודשי. השנייה, סובלת מסנטימנט שלילי מאז תחילת השנה. החברה קיבלה אישור מה- FDA לשימוש באוויסל - דבק ביולוגי המופק מן הפלאזמה האנושית, ומשמש כחומר קרישה לעצירת דימומים בניתוחים. אולם נראה, כי המשקיעים בחרו להתרכז דווקא בפתרון המקביל של מתחרתה, זימוג'נטיקס, שקיבל גם הוא אישור FDA. אולם, הגורם העיקרי שהוביל החודש את אומריקס לטבלת המניות הגרועות מאז תחילת השנה הוא דוחותיה הכספיים, שהצביעו על שחיקה חדה ברווחיות ופספסו בגדול את תחזיות האנליסיטים. השלישית, החלה בקריסתה כבר בסוף ינואר. בלופניקס אמנם

זכתה בחוזה מודרניזציה בהיקף כספי של כ-4 מיליון דולר עם גוף ממשלתי בריטי, אולם נראה, כי המשקיעים בחרו להתרכז בתוצאותיה הכספיותה מאכזבות, שגרמו למנייתה לצנוח ולמחוק את הזינוק הנאה שרשמה במחצית השנייה של 2007. בלופניקס הודיעה על תכנית לרכישה עצמית של עד 800 אלף ממניותיה, בהיקף כספי של 6-8 מיליון דולר, אך אמון המשקיעים במניה טרם שב, כך שגם החודש היא לא הצליחה להיחלץ מטבלת המניות הגרועות.

חשוב לזכור, כי מכיוון שההשקעות במניות הישראליות בנאסד"ק נעשות באמצעות דולרים, הרי שלנוכח התיסוף החד בשקל מול הדולר מאז תחילת השנה, התשואה במונחי שקלים היא טובה פחות.

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים. מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

לאתר האינטרנט של מיטב: www.meitav.co.il


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהצור קשר  הדלק בהZרקור
סקירות נוספות
מיטב: צרפת לקראת הורדת דירוג אשראי, 18/12/2011
מיטב: באוצר יעשו הכול בכדי לא לאבד את האמינות הפיסקלית, 12/12/2011
מיטב: רבית דצמבר צפויה לרדת ל - 2.75%, 24/11/2011
סיכום מדד ספטמבר: מחירי הפירות צנחו, השכירות התייכרה, 18/10/2011
מיטב: העודף בחשבון השוטף מצטמצם, 19/06/2011
מיטב: יפן עומדת בפני הורדת דירוג, 29/05/2011
מיטב לקראת החלטת הרבית לחודש יוני: הריבית צפויה לעלות ולהגיע לרמה של 3.25% , 20/05/2011
מיטב בית השקעות על אלביט: מה יפצה על הקיצוץ בתקציבי הביטחון בארה"ב ובאירופה?, 19/05/2011
מיטב בית השקעות: 85% מהמשקיעים צופים שמיטת חובות ביוון- סקירה עולמית , 15/05/2011
מיטב: המשבר האירופי רחוק מלהסתיים, 8/05/2011
Next Page  [6-10]...[41-42]

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.