כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
בית ההשקעות מיטב

מומחי מיטב: "העלאת המלצה מתשואת יתר לקנייה למניית בזק"

29/05/2008

בתמחור הנוכחי שלה- המניה היא האלטרנטיבה המועדפת של מיטב בתחום התקשורת

מחיר יעד: 8.00  ש"ח

רקע           

בזק פרסמה את תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2008, שהיו פחות או יותר בהתאם לציפיות. הכנסות הרבעון הסתכמו בכ-3.1 מיליארד ש"ח, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה רשמה קבוצת בזק רווח נקי של כ-398 מיליון ש"ח. ה-EBITDA ברבעון הסתכמה בכ-1,093 מיליון ₪, קיטון של כ-0.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

החברה צופה, כי במהלך 2008 היא תשמור על אותה רמת הכנסות של 12.4 מיליארד ש"ח בזכות צמיחה בשאר הפעילויות אשר יקזזו את הירידה בהכנסות הטלפוניה. בנוסף, צפויה עלייה בשקעה לרמה של 1.5 מיליארד ש"ח על רקע הקמת רשת ה-HSPA של פלאפון.

משרד התקשורת טרם החליט על צעדיו הנוגע להמלצות וועדת גרונאו. אנו מעריכים, כי המצב הנוכחי, של חוסר אופק רגולטורי הוא הסיטואציה הבעייתית ביותר עבור בזק. בדוחות, החברה דואגת לציין, כי לאימוץ מסקנות ועדת גרונאו עשויה להיות השפעה מהותית לשלילה על פעילות החברה. אנו בוחרים לקחת אזהרה זו בעירבון מוגבל.

הגישה הכללית שלנו לגבי בזק נותרה כשהייתה. החברה פועלת היום על בסיס הוצאות רחב דיו אשר יאפשר לה לשפר את הרווח האבסולוטי משנה לשנה. זאת, על אף התגברות התחרותיות בשוק. אנו מאמינים, כי תחת ההנהלה החדשה נתחיל לראות צעדי התייעלות יוצאים אל הפועל.

להערכתנו, נושא מכירת המניות של זאבי הנמצאות בידי הבנקים צפוי להיפתר בקרוב בצורה זו או אחרת, ויפסיק להוות משקולת על מחיר המניה בשוק. בפני החברה עומדת האופציה למכור את המניות הללו בחו"ל ובכך לעבור לרישום כפול של מניות בזק.

לאור תשואת דיבידנד של כ-9.5%, נראה, כי בזק הופכת להיות האלטרנטיבה המועדפת שלנו בשוק התקשורת.

בזק קווי

בהתאם לציפיות הנפגעת המרכזית מתוכנית ניוד המספרים היא חברת בזק הקווית, אשר איבדה במהלך הרבעון כ-48 אלף קווי טלפון (אנו מניחים כי מרביתם מהמגזר הפרטי)  קצב נטישה של כ-1.8% מבסיס הלקוחות. אנו מניחים, כי קצב זה צפוי להימשך גם במהלך הרבעונים הבאים.

כפי שניתן לרואת בתרשים, כמות הדקות היוצאות מבזק נמצאת במגמת ירידה כבר תקופה ארוכה עוד לפני תוכנית ניוד המספרים בעיקר בשל מעבר של דקות לשוק הסלולארי. מנגד, אפשר לראות עלייה מתונה בדקות הנכנסות לרשת בזק, המעידה על צמיחה כללית של השוק (הנייח והנייד).

סה"כ בתחום הקווי למרות ירידה של 6.2% בהכנסות מטלפוניה, החברה הצליחה להגדיל את הכנסותיה מתשתית אינטרנט (ADSL) ושירותי תמסורת כך שהמחזור של בזק קווי ירד בכ-2.4% ל-1.4 מיליארד, כ-45% מהמחזור של כל הקבוצה. ברמת הוצאות ההפעלה ניתן לראות ירידה חדה בהוצאות, אשר נובעות להערכתנו מצעדי ייעול אשר צפויים להימשך לתוך 2008.

פלאפון

פלאפון דיווחה על חלשות יחסית לאר חברות הסלולר. כמות המנויים של החברה ירדה בכ-27 אלף מנויים, בין היתר על רקע מחיקה של לקוחות לא פעילים. ה-ARPU ירד בכ-4.5%, ככל הנראה מתוכניות שיווק אגרסיביות על רקע תוכנית ניוד המספרים. החברה דיווחה על הכנסות של 1.17 מיליארד שקל המהווים כ-38% מהכנסות הקבוצה ו-EBITDA של 344 מיליון ש"ח.

לקראת 2009 החברה צפויה להשיק את רשת ה-HSPA, שלהערכותינו תעזור לשפר את מיצובה התחרותי של פלאפון. אנו סבורים, כי בטווח הארוך אין סיבה שפלאפון לא תצליח לבסס את נתח השוק שלה על שליש מהשוק הישראלי, לעומת נתח שוק של 29% כיום. בטווח היותר קרוב אנו מעריכים, כי כבר בתחילת 2009 תתחיל פלאפון לנצל את הרשת החדשה לצורך ייצור הכנסות מרומינג נכנס. שוק הרומינג הנכנס מוערך על ידינו בכ-500 מיליון ש"ח ומחולק באופן דומה בין סלקום ופרטנר. הכנסות אילו אינן נושאות הוצאות ישירות ולפיכך רווחיות מאוד (מאוד !)

לאחר רבעון רביעי סוער, עם גיוסים ערים בכל החברות נראה, כי ברבעון הראשון של 2008 לקחו החברה נשימה ארוכה ועצרו את מבצעי המכר האגרסיביים. אולם יתכן, שמוקדם לסכם את תוצאות תוכנית הניוד וברבעונים הבאים נראה התעוררת מחודשת של התחרות.

YES

בדומה למתחרה הוט, הרבעון שמרה החברה על אותו מספר לקוחות והצליחה להגדיל את ה-ARPU בכ-5.9%. ה-EBITDA הסתכמה בכ-92 מילון ש"ח, המהווים כ-24% ממחזור של כ-381 מיליון. יש לשים לב כי גם YES וגם HOT משקיעות סכומים גדולים של יותר מ-20% מהמחזור.

נושא השליטה ב-YES עדיין לא נפתר והאופציות העומדות בפני בזק הן לוותר על השליטה ולפתח פלטפורמה של IPTV על בסיס רשת ה-NGN. התרחיש היותר סביר שאנו רואים הוא שבזק בסופו של דבר תבסס את השליטה על YES, אשר תהווה את זרוע התוכן של הקבוצה.

בזק בינלאומי

בזק בינלאומי שמרה הרבעון על יציבות בפעילות. שחיקה של 2.6% בהכנסות לרמה של כ-314 מיליון ושיפור של 1.3% ב-EBITDA לרמה של 75 מיליון ש"ח.

הערכת שווי

ה-EBITDA של החברה ב-2008 צפויה להסתכם בכ-4.4 מיליארד, כך שהחברה נסחרת כיום לפי מכפיל EV/EBITDA  של 5  ל-2008. אנו מעריכים, כי תמחור זה הינו נמוך, על אף התמורות החלות כיום בשוק התקשורת על כל המשתמע מכך לגבי בזק.

אנו מעריכים את קבוצת בזק לפי מודל DCF. השתמשנו בשיעור היוון של 9% וללא צמיחה פרמננטית. סה"כ אנו מעריכים את שווי המניה של בזק בכ-8 ש"ח למניה, הגבוה בכ-28% ממחיר השוק.  לפיכך אנו מעלים את ההמלצה מתשואת יתר לקניה.

מיטב בית השקעות

לסקירה המלאה  לסקירה המלאה
הדפסשלח לחברהוסף תגובהצור קשר  הדלק בהZרקור
סקירות נוספות
מיטב: צרפת לקראת הורדת דירוג אשראי, 18/12/2011
מיטב: באוצר יעשו הכול בכדי לא לאבד את האמינות הפיסקלית, 12/12/2011
מיטב: רבית דצמבר צפויה לרדת ל - 2.75%, 24/11/2011
סיכום מדד ספטמבר: מחירי הפירות צנחו, השכירות התייכרה, 18/10/2011
מיטב: העודף בחשבון השוטף מצטמצם, 19/06/2011
מיטב: יפן עומדת בפני הורדת דירוג, 29/05/2011
מיטב לקראת החלטת הרבית לחודש יוני: הריבית צפויה לעלות ולהגיע לרמה של 3.25% , 20/05/2011
מיטב בית השקעות על אלביט: מה יפצה על הקיצוץ בתקציבי הביטחון בארה"ב ובאירופה?, 19/05/2011
מיטב בית השקעות: 85% מהמשקיעים צופים שמיטת חובות ביוון- סקירה עולמית , 15/05/2011
מיטב: המשבר האירופי רחוק מלהסתיים, 8/05/2011
Next Page  [6-10]...[41-42]

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.