כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

עו"ד מישאל אדמון: "יותר מ-20% מעסקאות הנדל"ן בישראל הן עסקאות מפוקפקות היוצרות נזק לרוכש "

28/01/2008

" יותר מ-20% מעסקאות הנדל"ן בישראל הן עסקאות מפוקפקות היוצרות נזק לרוכש " כך אומר עו"ד מישאל אדמון המתמחה בעסקאות נדל"ן.

" רוב התביעות לרשלנות מקצועית המוגשות כנגד עורכי דין, מוגשות על רקע עסקאות נדל"ן " מוסיף אדמון. בעקבות גל ההסתבכויות של לקוחות פרטיים בעסקאות נדל"ן, שהבולטת בהן היא כמובן פרשיית חפציבה, החליט עו"ד אדמון לחבר ולפרסם את ספר הייעוץ לעסקאות נדל"ן בישראל, אשר מאפשר גם לאנשים מהישוב לאתר מלכודות החבויות בעסקאות המפתות ביותר.

" רוב הישראלים יבצעו במהלך חייהם לפחות עסקת נדל"ן אחת, אך למרבה הצער, רבים מהם לא מבינים מספיק את מורכבות התחום, ועלולים ליפול בעשרות מלכודות המונחות לפתחם בתחום המורכב הזה"  כך אומר עו"ד מישאל אדמון המתמחה בעסקאות נדל"ן וכותב הספר "המדריך למבצעים עסקאות נדל"ן" בהוצאת 'אופיר'.

"לפי הנתונים הסטטיסטיים, כ-70 אחוזים מאזרחי ישראל הינם בעלי דירת מגוריהם. כלומר, כמעט כל אדם במדינת ישראל מבצע לפחות עסקת נדל"ן אחת בחייו, בין אם רכישת דירה, בין אם רכישת נכס מקרקעין אחר, או אפילו עסקת שכירות" כותב עו"ד מישאל אדמון בספר.

"תחום הנדל"ן מאפשר סיכויי התעשרות רבים, אך קיימות בו פעמים רבות מלכודות העלולות לסבך את המעורבים בו בעסקאות מפוקפקות עם פוטנציאל נזק רב" אומר עו"ד אדמון.

עו"ד אדמון שנחשף לעסקאות נדל"ן רבות, כתב את המדריך המפורט והקולח, על מנת שיעזרו בו כל מי שמתעניין בעסקאות נדל"ן גם כאלה שאינם מבינים דבר וחצי דבר בתחום הנדל"ן או בתחום המשפטי. "מטרת הספר היא לאפשר לקוראים להבין מהי עסקת נדל"ן, כיצד יש לבצעה, ומאילו מלכודות יש להיזהר כאשר ניגשים לבצע עסקה שכזו" אומר עו"ד מישאל אדמון.

זהירות הברחת נכסים
עו"ד מישאל אדמון הצליח לחלץ בשנים האחרונות לקוחות רבים ממלכודות נדל"ן שהונחו לפתחם, כולל בפרשת חפציבה הטריה. כך למשל חילץ אדמון לקוח מרכישת דירה שהייתה מעורבת בפרשייה של הברחת נכסים. הדירה עתידה הייתה להיות מעוקלת באופן מיידי על ידי ארבעה נושים שונים, והלקוחה לא היתה יכולה ליהנות ממנה אפילו ליום אחד, אילו היה רוכשת אותה.

כמו כן ייצג עו"ד אדמון לקוח נוסף שהיה מעוניין לשכור דירה, אך לאחר בדיקה משפטית הוברר כי המשכיר לא היה כלל בעל הנכס, אלא רק בעל זכות מגורים בנכס בדמי מפתח.

סיפור מייצג נוסף של הסכנות הטמונות בעסקאות נדל"ן בישראל, הגיע אל שולחנו של אדמון לאחרונה. לקוחה ביקשה ממנו לערוך הסכם מכירה בינה לבין מוכר של נכס. בבדיקה מקיפה אותה ביצע אדמון לגבי הדירה, הוא איתר בעיה חמורה של ליקויי בניה, עובדה שהורידה את מחיר הנכס ב- 40% מהמחיר שסוכם בין לקוחתו למוכרי הדירה.

אלה רק כמה דוגמאות למלכודות שכיחות בשוק הנדל"ן הישראלי. קוראי הספר יוכלו להיחשף לדוגמאות נוספות למכביר, ולדרכים שיש לנקוט על מנת שלא להיחשף לעיסקאות לא כדאיות. הספר כולל גם נושאים רבים נוספים בהם עשוי להיתקל כל מי שמתכוון לבצע רכישה או שכירות של נכס, או לקחת משכנתא מהבנק. כמו כן נדונים בו נושאים כמו מיסוי מקרקעין, סוגיות ייחודיות לבתים משותפים, סוגיות שונות בתכנון ובניה ועוד.

אמנם הספר מיועד לציבור הרחב, אך הוא יכול להיות לעזר גם לאנשים העוסקים בתחום המקרקעין והנדל"ן (קבלנים, יזמים, מתווכים, יועצי מס ואפילו עורכי דין) אשר יוכלו למצוא בספר מידע רב, שיאפשר להם להבין את תחום הנדל"ן באופן מעמיק יותר.

הספר 'המדריך למבצעים עסקאות נדל"ן" יצא בהוצאת 'אופיר – בית הוצאה לאור' המתמחה בהוצאת ספרים למחברים בתחילת דרכם. את הספר החיוני ניתן להשיג בכל חנויות הספרים במחיר: 74 ₪

עו"ד מישאל אדמון – בעל משרד עורכי דין בתל אביב, הוא בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר במשפטים. עו"ד אדמון מוסמך לעסוק בעריכת דין וחבר לשכת עורכי הדין בישראל, ובעל ניסיון עשיר בתחום הנדל"ן על כל ענפיו.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.