כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

סיכום נתוני שנת 2007 בקל אוטו מראה כי הבחירה האקולוגית משתלמת גם כלכלית

28/01/2008

סיכום נתוני שנת 2007 בקבוצת "קל אוטו" מעלים תמונה מעניינת:  המעבר ל"משרד ללא נייר" והתקנת מערכת חתימה דיגיטילית של הלקוח על חוזי הרכב, הניב רווחים מפתיעים לקבוצה ושיפור ביעילות העובדים. בעקבות המסקנות, הקבוצה תעבור גם לניהול מערכת חשבונאות נטולת נייר.

החזון של "משרד ללא נייר" החל להתגשם עם הפיכתם של המחשבים לחלק אינטגרלי מסביבת העבודה, העלייה במודעות לאיכות הסביבה, וחוקים המאשרים את קבילותה של חתימה אלקטרונית. בפועל, מעטות החברות בישראל שהשקיעו בהקמת הטכנולוגיה הנדרשת כדי להוציא את הנייר מהמשרד.  אחת החברות שדווקא כן אמצה את עקרון ה"משרד ללא נייר" היא קבוצת קל אוטו, אשר השתמשה במערכת שפותחה ע"י  חברת וונדרנט. לפי הצפי העיסקי של קל אוטו, ההשקעה הכספית בהקמת המערכת היתה אמורה להחזיר את עצמה תוך שנתיים, אולם סיכום נתוני 2007 חשף תמונה מפתיעה – ההשקעה החזירה את עצמה תוך 7 חודשים, שיפרה את השירות ללקוח ואף הניבה רווחים כספיים קטנים כבר בתוך שנת 2007.

"עובד ממוצע משתמש בשנה ב-10,000 דפים, ובייחוד בתחום עיסוקה של קבוצת קל אוטו, הכולל חוזי השכרת רכב, מכירה, ליסינג וביטוח משתמשים העובדים במאות אלפי דפים בשנה. כאשר מוסיפים לכמויות הנייר הנצרכות במשרד את עלויות הדיו ואחזקת המדפסות, וכמויות העטים, הקלסרים ושאר צרכי המשרד מסוגם, מסתבר שניתן להגיע לחיסכון גם אם מחשבים את עלויות התקנת המערכת, למרות שמלכתחילה, השיקול של התקנת המערכת היה בכלל אקולוגי, ולא כלכלי" מסבירה אלה קליין, מבעלי קל אוטו . "גילינו שהמעבר למשרד ללא נייר, משפר את השירות ללקוח וחוסך בשטח אחסון וזמן עבודה. הזמן הנדרש לעובד לגשת לתיקים, להוציא מהם את הניירת ולהחזיר אותה אחר כך למקומה, עומד על ממוצע של 5 דקות בכל פעם, אותן הוא יכול להפנות לטובת הלקוחות. היום, משרדי החברה עוברים תהליך של ייעול ולשמחתי, אף שומר על הסביבה. "

קבוצת הרכב "קל אוטו" היא החמישית בגודלה בישראל, העוסקת במכירה, ליסינג, השכרת רכב וביטוח. בין לקוחות קל אוטו ניתן למצוא את תשלובת אלוני, בנק לאומי, קבוצת מגדל, טמפו, פקר פלדה, נגב קרמיקה, H&O, אייס, דנאל ועוד. לאחרונה הודיעה קל אוטו על פתיחת ,מכללת קל אוטו", ללימוד מקצועות הניהול העסקי בענף הרכב.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.