כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

הקרב על קורות החיים

6/02/2008

בענף שמגלגל 100 מיליון שקל רווחים בחודש,ענף גיוס כ"א והשמתו, הקרב האמיתי הוא על זיהוי מהיר ואיכותי של החומר האנושי. לאתר ולגייס ראשון את המועמד המושלם למשרה, זה כל המשחק... ושם גם טמונה הבעיה.  תוכנה חדשה של Horizons Soft יכולה לחסוך בזבוז מיותר של אלפי שעות עבודה ושל כ-7 מיליון ₪ לחברות ההשמה מדי חודש, ועוד מיליונים נוספים לאגפי גיוס כ"א הפזורים במשק.

כיום כאשר מעסיקים רבים מעדיפים לקבל שרותי גיוס כ"א חיצוניים, כמות הנתונים וקורות החיים הזורמות למשרדי חברות ההשמה הן פשוט אדירות. בשל הצפת המידע מסתבר שקיים בחברות אלה בזבוז משאבים המסתכם לפי הערכה בכ- 7 מיליון ₪ ה"נזרקים לפח" מדי חודש.

חברות כוח-אדם והשמה מקבלות מדי יום זרימה עצומה של נתונים וקורות-חיים למשרדיהם, מאמץ עצום מושקע בתיוק קורות החיים באופן שניתן יהיה להשתמש במידע מאוחר יותר (בקרוב ל-8000 שעות אדם מדי יום). לעיתים קרובות אחוז גבוה מקורות החיים הללו נזרקים או נמצאים במצב שאי אפשר יהיה להשתמש בהם בעתיד. עקב כך מידע בעל ערך כספי רב הופך ללא זמין ולא נמצא בשימוש. בנוסף חברות ההשמה צריכות להתמודד פרונטאלית עם אלפי מועמדים ומעסיקים המבקשים את שרותיהן, כמויות המידע שאינן מתויקות נכונה גורמות הפסדים נוספים.

בית התוכנה  Horizons Soft פיתח  את "הצייד האוטומטי". זוהי תוכנה שתפורה לטפל בבעיה הקשה של עודף מידע ומהווה פריצת דרך  עבור התחום. היא מסוגלת להכניס סדר באופן אוטומטי בכמויות גדולות של קורות חיים, וכן להכתיב ניהול מתקדם של תהליכים מול לקוחות ומול מועמדים.

בעזרת "הצייד האוטומטי" קורות החיים שכעת מגיעים אל תיבת הדואר האלקטרוני של חברות ההשמה יעברו את תהליך התיוק האוטומטי אשר במהלכו מתבצעת אנליזה לקורות החיים עצמם (לא משנה באיזה פורמט מגיעים קורות החיים הללו). אנליזה זו מאפשרת חיפוש של פרטי המידע החשובים בתוך קורות החיים כגון: ניסיון, השכלה, פרטיים אישיים, ואפילו חיפוש על ההערות שנכתבו בקורות החיים.

"סוכן חכם" סורק אוטומטית את כל קורות החיים בין אם הם מידע חדש או שהם קיימים כבר במערכת, ומחפש התאמות לקריטריונים שאופיינו מראש. ה"סוכן החכם" מיידע דרך המייל כאשר הוא מזהה קורות חיים שתואמים את הדרישה המבוקשת. מנהל גיוס יכול בעזרת ה"צייד האוטומטי" לבקש מועמדים שתואמים פרופילים שונים. בקשות אלו נשמרות ומחכות, וברגע שמגיעים קורות חיים שתואמים את הדרישות, מנהל הגיוס מקבל הודעה באמצעות הדואר האלקטרוני, שנמצאו קורות החיים למשרה המבוקשת. יכולת זו נותנת לו מהירות תגובה ולרוב זה הפקטור הקריטי ביותר בתהליך הגיוס או ההשמה.

המערכת עובדת בקצב תיוק של 1,000 קורות חיים בשעה. לשם השוואה: לפקידה מהירה, ללא הפסקות כלל, ייקח כ-80 שעות (שבועיים עבודה) לתייק את אותה הכמות של קורות חיים. למערכת יש יכולת לנתח באופן אוטומטי את קורות החיים ולפתוח באופן אוטומטי כרטיסי מועמדים.

סמנכ"ל השיווק של החברה Horizons Soft, מר ליאור בן-דרור מסביר: "אני משווק כבר הרבה שנים תוכנות לשוק ההשמה. אני יכול לראות שבשנים האחרונות התחרות בענף הולכת וגוברת. היום מועמדים טובים, השולחים קו"ח לכל עבר פשוט נחטפים במהירות הבזק, ולכן פיתחנו את "הצייד האוטומטי". המציאות הקשוחה בתחום מביאה אותנו לפתח פיתוחים חדשים עבור הענף. גם היום יש לנו מתכנתים שעובדים ללא הפסקה על הגרסאות הבאות, ולדעתי ישראל נמצאת במקום מוביל בעולם בתחום תוכנות לגיוס."

טיפ קטן שנותן כאן ליאור בן-דרור לכל כותבי קורות החיים: "תכתבו את קורות החיים שלכם באופן ברור ופשוט ככל האפשר ותכניסו בצורה אינטליגנטית את כל מילות המפתח המתאימות לתפקיד שלכם בשדה של ניסיון, קרוב לוודאי שהאיתור הראשוני של קורות החיים שלכם יעשה ע"י "רובוט" קטן -  אז עדיף לא להתחכם..."


ניתן ליצור קשר עם ליאור בן-דרור בטלפון: 050-5691063
ולהיכנס לאתר החברה www.horizonssoft.com


 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.