כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

חשמל יזרום בכפות ביתנו?

10/02/2008

אלכס לבינזון, יו"ר CIGRE ישראל: "בעתיד כל אחד יוכל להחליט או לייצר חשמל לעצמו או להתחיל לנהל דיאלוג מול החברות שיתחרו על ליבו וכיסו"

ביום א' (24.02.08) במלון דן כרמל שבחיפה, יתקיים בפעם הראשונה מזה 80 שנה, כנס ארגון החשמל העולמי- CIGRE, בישראל.

לקראת הכנס, צפוייה לנחות בישראל משלחת מכובדת של בכירי משק החשמל בעולם שתדון בשלל ההשלכות לשינויים שפוקדים את משקי החשמל בעולם. פותחי הכנס יהיו עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל ומשה בכר - משנה למנכ"ל חברת החשמל.

"שינוי משק החשמל יגרום לליברליזציה של כלל תשתיות משק החשמל, יהיה מותר לך בעתיד להתחבר בכל נקודה שתרצה. הממשלה תציע מחירון לכל תשתית, ואתה תצטרך פשוט לבחור מה יהיה מתאים לך" אומר יוזם הכנס אלכס לבינזון, מייסד ויו"רCIGRE  ישראל .

לדבריו, "כבר כעת יש בארה"ב אנשים שקונים אך ורק חשמל ירוק ומשלמים עבורו יותר פר קילו ואט שעה, מתוך האידיאולוגיה, אין ספק שזוהי עשויה להיות שעתו היפה ביותר של השימוש באנרגיה ירוקה" אומר לבינזון.

אחד מנושאי הכנס יהיה שינוי משקי החשמל בעולם כמשפיע על כניסתה האפשרית של ישראל לנבחרת מדינות ה-OECD.

ממש לפני מספר שבועות, הגיעו נציגי ה-OECD לבחון את התאמת ישראל וצירופה לארגון המדינות המתועשות.

"אם ישראל תרצה להצטרף לנבחרת המדינות המתועשות בעתיד הקרוב הנראה לעין, תהיה חייבת היא לעבור שינוי התואם לרף הקריטריונים של שאר מבני משקי החשמל במדינות המערביות המפותחות בעולם" אומר לבינזון ומוסיף כי "הצטרפות ישראל בעתיד לאיחוד האירופי, תחייב להתאים עצמה לתקנון האירופאי (דירקטיבה) בתחום משקי החשמל, שמנחה את המדינות לארגון נכון של משקי החשמל לכן גם בחרנו לדבר על כך בכנס" אומר לבינזון.

במהלך הכנס, צפויים לשאת דברים כמה מן המומחים הבכירים בעולם בנושא אנרגיית החשמל:
אנדרי מרלין – מנכ"ל  הפורש של חברת ההולכה הצרפתית (RTE), כריסטיאן לוקה – דירקטור ברגולציה של משק המים והחשמל בנורווגיה, פרגל מקנמרה –מנהל תחום רגולציה בחברת החשמל (ESB) מאירלנד, יורי צימברג –מנהל משאב ההולכה  (HYDRO ONE) -קנדה, דמונטרבל – מנהל תחום יחסי חוץ של חברת הולכה צרפתית(RTE), ז'אן קובל מזכיר הכללי של ארגון CIGRE העולמי.

"אחד הפרמטרים לצירוף מדינה זו או אחרת לארגון ה-OECD הוא עמידה בקריטריונים בתחום ניהול משק החשמל" אומר לבינזון, לדבריו "המדינות, נבחנות בין היתר ע"פ שיעור הפתיחות של שוק משק החשמל ע"פ שקיפות, עמידה בקריטריונים לאיכות הסביבה (אנרגיה ירוקה) תחרותיות משק החשמל ועוד".

עוד צפויים להגיע לכנס: מוטי פרידמן –יו"ר דירקטירון חברת החשמל, אמנון שפירא – מנהל הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל (PUA) וד"ר דני וינשטוק –מנהל החשמל במשרד התשתיות ועוד רבים וטובים.


אודות CIGRE:
ארגון CIGRE ) www.cigre.org ) נוסד ב-1921 בפריז במטרה לשיתוף וחילופי ידע בתחום אנרגיית החשמל. הארגון מונה כיום למעלה מ-6000 חברים מ-85 מדינות ברחבי העולם. הארגון מאגד בתוכו את בכירי מנהלי משקי החשמל בעולם, והוא כולל את שיתופם של חברות החשמל בעולם, אוניברסיטאות, אנשי אקדמיה ויצרני ציוד חשמל. בשנת 1997 הוקמה השלוחה הישראלית של ארגון CIGRE העולמי, ובכך החלה בחילופי ידע מקצועי והקמת מרכז לשיתוף מידע עולמי בין ישראל לשאר חברות הארגון. ארגון CIGRE נחשב כארגון מקצועי שנותן את שירותיו למכון התקנים הבינלאומי IEC International Electroctehnical Committee  ומשתף את הידע האוניברסאלי בתחום החשמל באמצעות ימי עיון, סמינרים, מאמרים מקצועיים ועוד.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.