כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

הרי אנו מקודשים זה לזו

11/02/2008

הוואלנטיינ'ס הוא מועד קלאסי לחתונות, ושוק החתונות עבר בעשורים האחרונים תהפוכות רבות, אך הטקס נשאר זהה. הוויה- המרכז לטקסי חיים ישראליים, מציע טקס נישואין אלטרנטיבי, המבוסס על היהדות החילונית, אך מותאם אישית לדרכם ורצונותיהם של החתן והכלה.

שוק החתונות עובר תהפוכות רבות. האוכל המוגש כיום בחתונות שונה בתכלית מהבורקס שנהגו להגיש לפני שני עשורים, המיקומים השתנו גם הם ועברו מאולמות מצועצעים לגנים ואתרים היסטוריים, לשמלות הכלה נוספו גוונים נלווים ללבן המסורתי וצילומי החתן-כלה עברו מהסטודיו בעל הרקעים הטרופיים אל הטבע האמיתי, אך מה שלא השתנה במהלך השנים הוא טקס החופה עצמו.

גם כיום, טקס החופה כולל את מכירתה של האישה לבעל בדמי הכתובה המלווים בתפילות בארמית ובהתחייבות של הבעל לאישה בלבד.

הוויה – המרכז לטקסי חיים ישראליים, מציע אלטרנטיבה לטקס הכוללת חופה יהודית, ברכה על היין, קריאה וחתימה על כתובה חילונית, קידושין הדדיים בטבעת וברכות.

הטקס הישראלי של הוויה הוא טקס הנטוע במסורת היהודית ומקורותיה ובו בזמן מעוצב על ידי בני הזוג ומותאם להשקפת עולמם תוך שמירה על עקרונות השוויון וההדדיות. 

את הטקסים של הוויה מקיימים גברים ונשים בעלי תארים אקדמאים מתחומי הרוח והחברה שעברו הכשרה כעורכי טקסים.

"הטקס על פי הוויה הופך את הכתובה ממסמך קניין, שמזכיר קצת שטר קניין של בקר, למסמך הצהרתי תרבותי המשקף את הדרך שבה בני הזוג תופסים את ברית הזוגיות ביניהם ומתחייבים לה בפני קהל המוזמנים.

גם הקידושין הופכים ממשפט גנרי למשפט המותאם אישית לכל אחד מבני הזוג ומשקף את דרכו ואמונותיו. בטקסים של הוויה הזוג נמצא במרכז ולא הרב או הדת, והחתונה היא הצגת התפיסה שלהם לגבי זוגיות, מחויבות ואהבה." מסביר עופר קורנפלד, יו"ר הוויה.

מרכז הטקסים הוויה מציג אלטרנטיבה לחילוניים אשר אינם מעוניינים להתחתן דרך הרבנות אך עדיין מעוניינים בטקס יהודי הכולל סממנים וברכות מסורתיים. מכיוון שטקסי הוויה אינם מוכרים לצורך רישום במדינת ישראל, הם מהווים בד"כ השלמה לנישואין אזרחיים שנחתמו בחו"ל. 

הוויה הוקמה בשנת 2006 כמרכז לטקסי חיים המשותף לשלושה ארגונים: "המדרשה באורנים", מרכז "בינה" באפעל, ו"מכון הטקסים החילוני". 

הוויה הינה מהלך תרבותי, שמטרתו להוביל תהליך של פיתוח ועיצוב טקסי חיים ישראליים, רלבנטיים ונגישים לציבור במרחב החילוני במדינת ישראל.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.