כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

חידושים טכנולוגיים ופיתוחים ישראלים כובשים את תערוכת MOBILE WORLD 08 שנפתחה אתמול בברצלונה

12/02/2008

תערוכת הסלולר הגדולה בעולם נפתחה אתמול: התעניינות אדירה בפתרונות הטכנולוגיים המוצגים על ידי החברות הישראליות.

במהלך היום התקיימו במתחם IMA עשרות פגישות עם ספקיות סלולר, יצרנים, חברות אינטגרציה, חברות ייעוץ ואנליסטים בכירים בשוק העולמי

גאווה ישראלית: מעל 60 חברות מציגות יחד במתחם משותף במסגרת תערוכת Mobile World 08'  שנפתחה אתמול בברצלונה.

המתחם, שהוקם על ידי (IMA, (Israel mobile & Communication Association, משתרע על פני שטח של 630 מ"ר בהשקעה כוללת של 3.2 מיליון שקל.

המתחם כולל גם שטח ייעודי לפגישות עסקיות אישיות והעברת מצגות והקמתו היא פרי שיתוף פעולה יחד עם מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, מכון הייצוא הישראלי ומתימו"פ.

"סימני המיתון העולמי שאנו חווים בתקופה האחרונה אינם באים לידי ביטוי ברמת ההתעניינות של מובילי שוק הסלולרי בעולם בחדשנות ובפתרונות שמציעות החברות הישראליות".

כך מסר אמש איל רשף, מנכ"ל ומייסד (IMA (Israel mobile & Communication Association, עם פתיחת התערוכה.

המתחם הישראלי כבר הפך בשנים האחרונות למוקד משיכה המוני לחברות הסלולר הגדולות בעולם המגיעות על מנת לאתר חידושים טכנולוגיים וליצור שיתופי פעולה עסקיים.

במהלך היום התקיימו עשרות רבות של פגישות עם ספקיות סלולר, יצרנים, חברות אינטגרציה, חברות ייעוץ ואנליסטים בכירים בשוק העולמי.

לדבריו, עיקר ההתעניינות היא בפתרונות המשלבות על גבי הסלולר את הרשתות החברתיות, שירותי תוכן וערך מוסף ושירותי convergence.

חברת Fantip, המפתחת פתרונות בתחום התמסורת (messging) המאפשרת לשלוח באמצעות הודעות ה –SMS פונטים ואייקונים צבעוניים ללא צורך של המשתמש להתקין תוכנה מיוחדת, השיקה לראשונה פתרון באמצעותו יכול המשתמש לשלוח את הודעת הטקסט כשהיא מופיעה בכתב ידו.

המשתמש שולח לספק הסלולר שלו בפקס את כתב היד או מגיע לנקודת השירות והספק שולח אליו בחזרה את האפליקציה. כמו כן, החברה מציגה פתרונות SMS המאפשרים שימושים עסקיים כגון שליחת קופונים או הנחות באמצעות מכשיר הסלולר.

חברת Vayosoft, שבסיסה בבאר-שבע ומיסודם של אריה בן-הרוש ורוני מילוא, מתמחה בפיתוח יישומי תקשורת מתקדמים למפעילי הרשתות, לספקי שירותי גישה, לפורטלים וגם לגופים ציבוריים ועסקים בכל הגדלים.

בתערוכה הוצג ה -" VayoEngine " "המנוע" המאפשר לנייד את כל הנתונים היושבים במכשיר הסלולרי, במחשב האישי, ב-Exchange האירגוני או בנקודות שונות ברשת, כולל הטלויזיה הביתית.

נתונים אלה כוללים את כל סביבת ה-outlook המוכרת (אנשי קשר, יומן, אימיילים, מתלות, רשימות, וכו'), תמונות בפורמטים שונים, סרטונים, קבצי קול, ואחרים. את הנתונים ניתן להסתנכרן עם מגוון רחב במיוחד של פלטפורמות ומכשירים ניידים, לנהל מתוך ממשק משתמש נוח ואינטואיטיבי דרך ה-WEB או ישירות מהמכשיר הסלולרי, ולשתף אנשים (כולל העלת תכנים מכמה משתמשים לתיקייה משותפת, והיסטורית שיחה לגבי קבצים ספציפים. הפתרון של החברה פועל בשוק המקומי (פלאפון, סלקום, פרטנר, מירס, 012(Netvision  וכעת היא החלה לשווק את המוצר גם בחו"ל וכבר נמצאת במגעים מתקדמים עם מפעילים מובילים באירופה ובארה"ב.

חברת TriPlay הישראלית, הציגה את מערכת ה- SuperMessaging - מערכת חדשנית להעברת מסרים וקבצי מדיה מסוגים שונים בין מכשירי קצה שונים. הפתרון הושק בימים אלה בגרמניה תוך קמפיין פרסום לאומי באינטרנט.

שירות ה-  SuperMessaging של TriPlay מאפשר לאנשים לתקשר בכל סוגי המדיה והתכנים באמצעות המחשב האישי, הטלפונים הסלולריים והטלויזיה בצורה פשוטה באמצעות התאמות דינמיות של תוכן הנצפה.

הייחוד בטכנולוגיה של TriPlay נעוץ בעובדה  שמערכת ה-   SuperMessaging מבצעת התאמות דינמיות של התוכן הניצפה, על פי יכולות ממשק הקצה  ופתוחה לתקשורת לכל טלפון סלולרי ומחשב, גם אם משתמש הקצה השני אינו מנוי על השירות.

חברת ITS Telecom מובילה עולמית בתחום פתרונות תקשורת משרדיים מיקדה את כל קו מוצריה ומומחיותה בפיתוח מוצר אחד המספק את כל צרכי התקשורת הארגונית במשרד במארז אחד על גבי הערוץ הסלולארי.

בתערוכה הושק לראשונה ה - Connecto הינו מוצר לרשתות G 3/3.5/4 הנמצא במשרד ומשלב בתוכו מבחר פתרונות עם מבחר ממשקים: מרכזיית IP, נתב לכל יישומי ה-Data, ממיר סלולארי-VoIP, תקשורת WiFi וקישור לכל יישומי האינטרנט והכול במארז אחד אינטגרטיבי.

הרעיון החדשני העומד מאחורי Connecto מנצל במלואו את טכנולוגיית האינטרנט על גבי הסלולארי (HSDPA/HSUPA) ומאפשר לחברות הסלולאריות להציע לעסקים בינוניים\קטנים שכל התקשורת הארגונית, כל השיחות הנכנסות והיוצאות וכל תעבורת ה-data והאינטרנט עוברות מעתה דרך ה-Connecto אל הרשתות הסלולאריות ומשם אל ספק יחידי, המפעיל הסלולארי.

חברת מיוזיק ג'נום (MusicGenome) המובילה בתחום הבינה המלאכואתית וחיזוי טעם המשתמש, השיקה מוצר חדש - Samrt DJ Taste InsideTM.

מוצר זה מותקן ומשווק על כרטיס הזיכרון ומאפשר יצירה של רשימות השמעה והורדה של תכנים לפי טעמו של המשתמש.

מיוזיק ג'נום פיתחה מוצר מהפכני, המבוסס על פטנט "טכנולוגית הטעם"  (Tast SimulationTM ) שפיתחה, שחוזה את טעם המשתמש בדיוק של 80%. המוצר Smart DJ Taste InsideTM מציע דרך מהנה ליצור ולנגן רשימות השמעה המתאימים לסיטואציה נוכחית כמו למשל ארוחת ערב רומנטית או ריצה.

בנוסף הוא מאפשר לעדכן את הכרטיס בתכנים בהתאם לטעמו של המשתמש. המשתמש משלם דמי מנוי ומתאפשר לו שימוש בלתי מוגבל בתכנים לפי לטעמו.

הכרזה נוספת הייתה של חברת innerActive כאשר Neustar Inc.NYSE: NSR הודיעה היום כי היא תציג בכנס פתרון לפרסום נייד, אישי ותלוי הקשר, שהוטמע בפתרון המסרים המידיים הניידים שלה.

הפתרון שייחשף משלב את ערוץ המדיה הבידורית החכמה של חברת innerActive הממומנת בפרסום, ששולבה באפליקציית במערכת המסרים המידיים הניידים של חברת Neustar (המהווה חלק ממערכת Interaction Framework – iF של החברה).

הפתרון יאפשר למפעילים ומותגים להציע פרסומות אינטראקטיביות "מבוססות חוויות" שישולבו במערכת המסרים המידיים של המפעיל.

זאת באמצעות מגוון של מודלים לרבות: באנרים קופצים, תוכן שיווקי על מוצרים ושירותי מידע ממותגים המכונים "presence-enabled Ad Buddies" .


חברת SendM, הפועלת בתחום התקשורת הסלולרית רבת המשתמשים (one-to-many), הציגה פתרון חדשני המאפשר להפוך את הודעות ה – SMS משלב של תקשורת אחד לאחד (one-to-one) לתקשורת בה המשתמש יכול לשלוח את ההודעה למספר משתמשים והנמען מחזיר את ההודעה כך שכל הנמענים האחרים יכולים לצפות גם הם בהודעה.

כמו כן, ניתן לשלוח את ההודעה למספר רב של משתמשים על-פי קהילות שונות (חברים, עבודה, משפחה וכו'). המערכת פועלת כיום על גבי הרשת החברתית פייסבוק וכך ניתן לשלוח מתוך האלבום האישי את ההודעה ב – SMS לקהילת החברים או לשלוח הודעה מהסלולר אל חבריו ברשת החברתית. 


אודות IMA
IMA -Israel Communication & Mobile Association הוקמה בשנת 2003 ומהווה זירת פעילות הפועלת לקדם את תעשיית הסלולר והתקשורת בישראל באמצעות יצירת ממשק בין שחקנים גלובליים בשוק התקשורת (ספקי תקשורת, אינטגרטורים, חברות מדיה ועוד) לבין החברות בשוק המקומי. IMA, המאגדת למעלה מ-100 חברות הפועלות במגזרי תקשורת שונים, מעמידה לרשות חבריה את הידע והניסיון של אנשיה יחד עם מטריית השותפים והקשרים הגלובליים העומד לרשותה על מנת להעניק ליווי מקצועי ועסקי לכל אורך הדרך וכך ליצור עבורם את התנאים הטובים ביותר להגיע לשוק הגלובלי תוך קיצור ה – time to market שלהם. במקביל, IMA פועלת יחד עם חברות תקשורת גלובליות במטרה לאתר עבורן את הפתרון הטכנולוגי המתאים לצורכיהם בקרב החברות הישראליות.
פרטים נוספים ניתן לקבל באתר IMA: www.imaworld.org


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.