כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

כיצד להשמר מפני נוכלים בעת קניית רכב ?

13/02/2008

התחקיר ששודר באמנון לוי חושף תופעה חדשה: נוכלים ששוכרים או חוכרים מספר רב של כלי רכב מחברות השכרה וליסנג, ואז מוכרים אותם לאזרחים תמימים, שחושבים שמדובר בעיסקה כשרה – עד שהמשטרה עוצרת אותם בכביש ומחרימים את הרכב הגנוב.

בחברת קל אוטו, שנתקלה במקרים כאלו, ממליצים לרוכשי רכב מאדם פרטי לאמץ  נהלים מיוחדים להתמודדות עם התופעה החדשה.

שמוליק קליין, מנכ"ל קבוצת קל אוטו, ממליץ לנקוט במספר אמצעי זהירות בסיסיים: "ראשית, ישנם אנשים אשר פשוט לא בודקים את רישיון הרכב, ולא משווים אותו לתעודת הזהות של מי שמתיימר למכור את הרכב. לעיתים קרובות, הנוכל מתחזה כמי שהוסמך ע"י בעל הרכב או חברת הליסינג למכור את הרכב בשמה. במקרה כזה, יש להתעקש לראות ייפוי כוח ומכתב מהחברה (בתוספת חותמת וחתימה), המאשר את מכירת הרכב ואת זהות המוכר מטעמה." מסביר קליין.

" יש לבדוק גם את תאריך ההדפסה המופיע ברישיון הרכב ולדרוש מהמוכר להביא רישיון עם תאריך הדפסה עכשווי, או לבדוק במשרד הרישוי בעלים קודמים, מאחר ולעיתים הנוכל עושה שימוש ברישיון רכב ישן  ולא רלוונטי, שהודפס לפני שהרכב נמכר לאדם אחר.

לעיתים נוכלים גם מנסים למכור רכבים משועבדים, ולכן,  בכל מקרה,  אל תבצע העברת בעלות על הרכב, ואל תעביר את הכסף למוכר, בטרם התקבל אישור ממשרד הרישוי על כך שהרכב לא משועבד.

במידה ונותרו עוד מספר חודשים לחידוש הרישיון, ולא הוצג בפנייך רישיון עם תאריך הדפסה עכשווי, ייתכן שהרכב שועבד, ואינך יודע זאת. צריך  גם לבדוק שעל הרישיון מופיעות שתי חותמות – האחת תשלום של הבנק, והשנייה, חותמת כשירות של משרד התחבורה הכוללת תאריך. ישנם נוכלים המציגים רישיון רק עם חותמת הבנק, המעידה רק על תשלום הרישיון, אך לא על תקפותו." מוסיף קליין.

ב"קל אוטו" מתריעים  גם בפני תופעה נוספת: אזרחים תמימים הרואים ברישיון כיתוב "בעלים קודמים: 01" מניחים כי זוהי יד ראשונה, למרות שכאשר רשום ברישיון "01" זוהי למעשה יד שנייה ויש להתייחס לכך גם במחיר. יד ראשונה מצוינת ברישיון בסימון "00".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.