כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

מטריקס, השיקה את המובילון, מילון מונחי המובייל המלא, בשיתוף גלובס

12/06/2008

בכנס מובייל הראשון, שערכה מטריקס בשבוע שעבר, קיבלו משתתפי הכנס את המובילון, מילון מונחי המובייל המלא. באותו ערב, עלה המילון לאוויר גם באתר גלובס.
 
"Digital Native הוא אדם שנולד לתוך סביבה עתירת טכנולוגיות צרכניות כמו מחשב, אינטרנט, מובייל, MP3 והוא ניחן בתכונות כמו: חלוקת קשב, ריבוי משימות וגישה למידע, והציפיות שלו בהתאם" הסבירה רנית זקצר, סמנכ"ל טכנולוגיות במטריקס, בכנס מטריקס מובייל הראשון שנערך בשבוע שעבר בגן אורנים, "ולעומתו, ה- Digital Immigrant  - הוא אדם שגדל בסביבה שאיננה טכנולוגית אך התחבר אליה בהמשך חייו. למהגר הדיגיטלי יש לעיתים מבטא זר המתבטא בהדפסת מסמכים במקום לעיין בהם על גבי המחשב או בצורך להתקשר על מנת לוודא כי הגיע המייל ששלח". מושגים אלה ורבים אחרים, רוכזו במובילון, מילון מונחי המובייל שנכתב והופק על ידי מומחי מטריקס לתחום המובייל, בשילוב עם עיתון גלובס.

כמו הכנס, גם המילון, קומפקטי אך מקיף, יסודי ומעניין ומכיל קרוב למאה מונחים בתחום המובייל המתארים ב'משקפיים של עולם המובייל' את הסביבה העסקית, היישומים והפתרונות, התשתית היישומית, הארכיטקטורות התומכות, המותגים, טכנולוגיות הבסיס ותשתית הרשת.

"יש למעלה משלושה מיליארד מנויים סלולאריים בעולם, יותר ממספר הטלוויזיות והמחשבים האישיים גם יחד. בתוקף זה ברור שהעולם הצרכני כמו גם העסקי משתנה", אומרת זקצר, ששמשה גם כעורכת הראשית של המובילון, " המילון מחבר בין השינויים העסקיים שתחום המובייל צפוי לחולל לבין היישומים, התשתיות והטכנולוגיות המאפשרות שינויים אלו".

הערכים המופיעים במובילון, מוסברים בשפה פשוטה, המוכוונת למנהלים עסקיים וטכנולוגיים בארגונים, והוא משובץ גם בטיפים הרלוונטיים למנהלי שיווק, שירות, תפעול ו-IT ששוקלים להטמיע את השימוש במובייל בארגון. בפרק מיוחד במילון שזכה לשם 'הקנקן כן חשוב'  מתוארים העקרונות המרכזיים של בניית חוויית משתמש אפקטיבית במובייל.

מובילון הוא השני בסדרת המילונים שמוציאות לאור מטריקס וגלובס יחד, והשישי בסדרת המילונים שמטריקס הוציאה עד כה, ובהם: Web 2.0, SOA, EIM, BSM ומילון המילונים. כל המונחים מכל המילונים ומושגים נוספים מופיעים גם ב- www.wikIT.co.il, האנציקלופדיה השיתופית, החופשית והמהימנה, בנושא IT שהוקמה על ידי מטריקס, במטרה לספק שפה משותפת לגורמים עסקיים וטכולוגיים.

אודות מטריקס

מטריקס, המעסיקה כ- 3,500 מקצועני IT הינה חברת טכנולוגית המידע המובילה בשוק הישראלי. מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק, פיתוח ויישום טכנולוגיות, בדיקות תוכנה, פתרונות ומוצרי תוכנה, שירותי תשתית, שירותי ייעוץ,  הסכמי מיקור חוץ, הדרכה והטמעה, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה מובילים מהעולם, פתרונות חומרה מובילים ותשתיות IT. עם לקוחותיה של מטריקס נמנים מאות גופים וחברות מהמובילים בישראל בתחומי התעשייה, מסחר, בנקאות ופיננסים, טלקום, בטחון, בריאות והמגזר הממשלתי ציבורי.

מטריקס נסחרת בבורסה לנירות ערך בת"א במדד תל אביב 100. מחזור המכירות של מטריקס במהלך שנת 2007 הגיע לכ- 1.3 מיליארד שקל והרווח הנקי הגיע ל- 79.5 מיליון שקל. היקף ההכנסות של מטריקס ברבעון הראשון של 2008 הגיע ל- 325.8 מיליון שקל והרווח הנקי ל- 22.8 מיליון שקל. חברת המחקר STKI דירגה את מטריקס במקום הראשון בענף שירותי התוכנה בישראל. מניותיה של חברת מטריקס הגיעו לראש טבלת המניות הפופולריות ברשימת ת"א 100 בקרב הקרנות הגדולות במשק עם שיעור האחזקות הגבוה ביותר. הנהלת מטריקס נמצאת בעשיריה הראשונה של ההנהלות המוערכות ביותר בת"א 100 על פי דירוג העיתון כלכליסט. מטריקס נסחרת גם במדד היוקרתי של 20 החברות הגדולות המחלקות דיבידנד - תל דיב 20.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.