כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
מדור פרסומי

סקר הספאם של חברת ספאם טייטן בישראל: למעלה מ-95% מההודעות הנכנסות לתיבת המייל הן ספאם

19/06/2008

על פי נתוני חודש מאי, המבוססים כמיליון הודעות דוא"ל שנסקרו: קולומביה היא המדינה השולחת את כמויות דואר הזבל הגדולות ביותר לישראל. הוירוס הפופולרי לחודש מאי היה: Trojan-Spy.HTML.Fraud.gen.

חברת אפ וואן (F1) המייצגת בישראל את יצרנית פתרונות הגנת הדואר האלקטרוני הבינלאומית SpamTitan, הציגה תוצאות סקר חודשי על המספק תמונת מצב אודות בעיית דואר הזבל בישראל. הממצאים לחודש מאי, המבוססים על כמיליון הודעות דואר אלקטרוני שנבדקו באמצעות תוכנת SpamTitan, מציגים כי למעלה מ-95% מההודעות הנכנסות לתיבת המייל הן הודעות דואר זבל (ספאם), הכוללות בין השאר: הודעות פרסומיות, וירוסים, קבצים לא חוקיים ונסיונות תקיפה.

מתוך מיליון הודעות שנכנסו למיילים הנבדקים פחות מ-5% היו הודעות נקיות.

ספאם טייטן מיוצגת בישראל ע"י חברת אפ וואן (F1) פתרונות מחשוב בע"מ

התוצאות היו כדלהלן:

הודעות נקיות- 4.9%
הודעות ספאם- 22.8%
קבלת דואר לא חוקי (נחסם)- 72.1
וירוסים, קבצים מסוכנים וניסיונות תקיפה- 0.2%

לדברי שלומי אמויאל, מנהל פיתוח טכני בחברת F1, "ממצאים אלו מעידים כי תופעת דואר הזבל גדלה למימדים עצומים כשהסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הספאמרים מניחים שיקבלו אחוזי תגובה גבוהים מסוג כזה של הודעות דואר. הממצאים מצביעים על מגמה הולכת וגוברת שבה ארגונים חשופים לוירוסים, תוכנות ריגול ותכנים שעלולים לתקוף את הארגון ולגרום לו נזק רב. חברות השולחות דואר זבל הולכות ומשתכללות ומוסיפות תוכן דואר אשר לתוכנות הסינון קשה לזהות, כגון תכנים המופיעים על גבי קבצים גרפיים, קבצי PDF וכדומה".

אמויאל הוסיף: "פתרון אבטחת המידע שפיתחה SpamTitan כולל יכולות מתקדמות להגנה מפני גורמים המפרים את מדיניות אבטחת המידע בארגון. יכולת סינון וניצוח דואר רב שכבתי המספק 98.5% הצלחה בזיהוי ספאם, סינון וניתוח תכני הדואר ותמונות בשיטת OCR,  סריקה של דואר חיצוני ופנימי במערכת ומינימום  כשלי מערכת בזמן עבודה".

במסגרת הסקר שערכה חברת F1 בדקה החברה מהם הוירוסים הנפוצים ביותר לחודש מאי 08.  הוירוס הפופולרי לחודש מאי היה: Trojan-Spy.HTML.Fraud.gen- סוג של סוס טרויאני המדמה שליחת נתונים מחשבון בנק או ממוסדות פיננסים ובכך מדביק את המחשבים וגורם להרס של מערכת ההפעלה תוך כדי שהוא מפיץ כמות דואר מזויף מאותו ארגון , הסוס הטרויאני משכפל את עצמו בכמות ובמהירות ובכך הוא מגן על עצמו מפני הסרתו מהמערכת.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.