כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

דריכות לקראת פרסום פרוטוקול ה FED מארה"ב

8/04/2008

הדולר מתחזק אל מול היין היפני כשמשקיעים רבים מעריכים שהמשבר החמור מאחורינו וניתן לנצל זאת ללקיחת סיכונים.

בימים האחרונים שומר השטר הירוק על יציבות כנגד העיקריים כשדועכים הסיכויים לחיתוך אגרסיבי בריבית ה FED, זאת לאחר קיצוץ של שלושה אחוזים מאז אמצע ספטמבר. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5705 אל מול האירו, סביב הרמות של 102.45 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9870.

המשקיעים הגדולים נמנעים כעת מקניות אגרסיביות של האירו זאת על רקע דריכות גבוהה לקראת החלטת הריבית באירופה בעוד יומיים ופגישת ה G7 מאוחר יותר במהלך השבוע. הירידה בתנודתיות מספקת סיבה נוספת לשחקני הcarry trade  להיכנס בחזרה, האפקט המיידי הוא היחלשות של היין היפני והפראנק השוויצרי שנתונים תחת לחץ של מכירות כנגד מרבית המטבעות העיקריים.

היום העיניים יהיו נשואות אל עבר פרסום הפרוטוקול מהחלטת הריבית האחרונה שהתקבלה לפני כשבועיים בארה"ב. לאחר שהבנק המרכזי בארה"ב, FED קיצץ את הריבית משיעור של 5.25% באמצע ספטמבר לרמה של 2.25% היום, יהיה מעניין לעקוב אחר הפרוטוקול האחרון במטרה לנסות ולקבל רמזים לגבי המדיניות המוניטארית הצפויה בחודשים הקרובים. יש לציין כי חיתוכי הריבית דרדרו את הדולר לרמות שפל של כל הזמנים אל מול האירו, שינוי מדיניות ו/או עצירת הורדות הריבית עשוי דווקא לתמוך בדולר האמריקאי לטווח הבינוני והארוך.

דולר/שקל: הצמד ממשיך במסעו צפונה. בזירה הגלובלית שומר הדולר על יציבות וזו ניכרת גם אל מול השקל. רק באמצע מרץ נסחר הצמד סביב 3.35 ואילו כעת הדולר נושק לרמה של 3.65, מגמת העלייה עשויה להימשך כשרמת התמיכה הקרובה הינה 3.60. הבנק המרכזי פרסם את הפרוטוקול מהחלטת הריבית האחרונה, בפרוטוקול צוין כי במקרה של האטה כלכלית גלובלית תהיה לכך השפעה משמעותית גם על השוק המקומי. כיום שיעור הריבית  בישראל הינו 3.25%, הנמוך ביותר בכל הזמנים, שיעור נמוך זה יוצר לחץ של מכירות על השקל. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 3.6250 אל מול השקל.

זהב: המתכת הזהובה בזינוק מעלה יחד עם עליות מחירים בכלל שוק הסחורות. הזהב נגע בשיא של שבוע ימים כשחצה את המחיר של 930.0$ לאונקיה. בימים האחרונים נרשמות עליות חדות במחירי הנפט, זוהי סיבה טובה לספקולנטים רבים לקנות זהב במטרה לגדר מפני אינפלציה. עדיין ניתן להבחין כי העלייה מאופקת למדי שכן קיימת דריכות גבוהה בנוגע לכיוונו של הדולר, כידוע דולר חלש מזרים ביקושים לקניית זהב. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמה של 926.0$ לאונקיה.

נפט: מחירי הנפט ממריאים ב 2.5% קרוב מאוד לשיא של כל הזמנים 111.80$ שנרשם באמצע מרץ 08'. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 108.90$ לחבית. יומיים ברציפות של עליות במחירי הנפט כשמאירופה נרשמו עליות חדות בביקושים לנפט להסקה. ארגון אופק אינו נתון ללחצים בימים אלה להעלאת תפוקות הייצור והלחץ על מחירי האנרגיה צפוי להימשך בשבועות הבאים בכך עשוי מחירה של חבית להאמיר לשיא חדש.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.