כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

בכירים בפדרל רזרב לא פוסלים אפשרות למיתון חריף במהלך 2008

9/04/2008

הפדרל ריזרב פרסם את הפרוטוקולים של הכרזת הריבית האחרונה בא הוחלט על קיצוץ חד נוסף של 0.75% אשר העמיד את הריבית ברמתה הנוכחית של 2.25%.

מהפרוטוקולים עולה כי מרבית חברי הפדרל ריזרב צופים מיתון עמוק במחצית הראשונה של 2008 אך מוסיפים כי קיים סיכון להתגברות האינפלציה.

המצב הנוכחי מציב את הפדרל ריזרב בדילמה קשה, מחד הלחצים האינפלציוניים אשר תומכים בהשארת הריבית ללא שינוי או אף העלתה מאידך, החשש ממיתון חריף ולחץ להמשיך בקיצוצי הריבית בכדי להניע את הכלכלה קדימה.

הדולר ניחלש מעט לאחר פרסום הפרוטוקולים על רקע הערכות המשקיעים כי בשורה התחתונה ככל הנראה ימשכו קיצוצי הריבית בתקופה הקרובה. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5720 כנגד האירו, 102.40 אל מול היין ו 1.9705 כנגד הסטרלינג ב 20:20 (GMT).

לאחר שעונת הדוחות בארה"ב ניתחה בטונים שלילים והערכות כי אנו צפויים לדיווחים נוספים על הפסדים ברבעון הראשון של 2008 חזרו הממדים המובילים בוול סטריט למגמה שלילית. עם פרסום הפרוטוקולים של החלטת הריבית אשר אותתו על אפשרות למיתון עמוק במהלך שנת 2008 התחזקו מעט ירידות השערים. סוחרים רבים איבדו את התיאבון לסיכון והחלו סוגרים את פוזיציות ההלוואה כנגד היין אשר התחזק כנגד העיקריים. היין נסחר סביב הרמות של 102.50 כנגד הדולר, 161.15 אל מול האירו ו 202.00 אל מול הסטרלינג ב 20:30 (GMT).

גרמניה תפתח את זרם הנתונים הכלכליים מאירופה עם פרסום מאזן הסחר ב 06:00 (GMT) אשר על פי הערכות יצביע על ירידה קלה בעודף המאזן. בבריטניה יפורסמו נתוני התפוקה התעשייתית ב 08:30 (GMT) כשנתון חלש מהצפי, העומד על 0.1%, עשוי להעצים את גל המכירות על הסטרלינג מיום האתמול. בגוש האירו יפורסם התוצר המקומי הגולמי ב 09:00 (GMT) לרבעון הרביעי של 2007 כשהצמיחה בקצב שנתי צפויה להיוותר מעל לרמת ה 2.0% ולתמוך במטבע האירופי היחיד.

דולר/שקל: לאחר ארבעה ימים של הפסדים התחזק השקל מעל לאחוז כנגד הדולר כששערו היציג סגר על 3.6160. האפשרות לכך שהשקל ישמש את שחקני ה Carry Trade במימון עסקאות על מטבעות בעלי ריבית גבוהה יותר הועלתה בימים האחרונים והכניסה את השטר הישראלי ללחץ של מכירות. עם חזרתה של המגמה השלילית לשווקי המניות וירידת התיאבון לסיכון בקרב המשקיעים החזיר השקל מעט מההפסדים. כמו כן העלייה בתשואה על האג"ח וספקולציות להמשך חיתוכי ריבית מכיוונו של הפדרל ריזרב בעוד מבנק ישראל לא צפויים מהלכים אגרסיביים נוספים תומכים בהמשך מגמת התאוששותו של השטר הישראלי. השקל נסחר סביב הרמות של 3.6080 כנגד הדולר במסחר הבין בנקאי ב 18:35 (GMT).

נפט: על אף שנסחר מרבית היום בירידות שערים הצליח הזהב השחור לסיים סביב הרמות בהם פתח את היום. מימושי רווחים אשר לוו בהתחזקות מסוימת של השטר הירוק הכניסו את הנפט ללחץ של מכירות כשהוא ניחלש עד לכדי 107.625$ לחבית. היום צפויים להתפרסם המלאים בארה"ב כשההערכות המוקדמות מצביעות על עליה של 2.2M חביות. זהו השבוע הרביעי ברציפות בו המלאים צפויים לגדול סימן נוסף לירידת הביקוש עבור הזהב השחור על רקע ההאטה בכלכלה הגדולה בעולם, עובדה אשר עשויה לחדש את לחץ המכירות בשוק. חוזה עתידי לחודש אפריל נסחר סביב הרמות של 108.55$ לחבית ב 19:27 (GMT).

זהב: המתכת היקרה התקשתה לשמר את הרווחים של יום האתמול על רקע הירידות במחירי הנפט והתייצבותו של הדולר כנגד האירו. החולשה בשוק הנפט הורידה מעט את החששות האינפלציוניות והיוותה זרז עבור המשקיעים לממש את הרווחים שנצברו ביום שני. סוחרי הזהב עוקבים בדריכות אחר מהלכו של הדולר בימים האחרונים שכן קיים חשש כי מהלך התחזקות של השטר הירוק יגרור ירידות חדות בשווקי הסחורות בכלל והזהב בפרט. חוזה עתידי על הזהב לחודש אפריל נסחר סביב הרמות של 918.5$ לאונקיה ב 20:00 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.