כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

האם היחלשות השקל נבלמה?

13/04/2008

השקל סגר את שבוע המסחר בהתחזקות קלה כנגד הדולר מתחת לרמה של 3.60, זאת בעיקר לאחר שבועיים של ירידות רצופות אשר הפחיתו כ 8% מכוחו של השטר המקומי בשל ההתערבות הבנק המרכזי המקומי לשוק המט"ח בכך שקנה דולרים והחליט להמשיך במגמה זו כדי להגדיל את רזרבות המט"ח בקניה יומיומית של 25 מיליון דולר וזאת כתגובה להתחזקות הדרמטית של השקל אשר הביאה את הצמד דולר/שקל להיסחר סביב הרמות של 3.35 ב13 לחודש מרץ והכבידה מאוד על ענף היצוא בארץ שבהחלט עשוי לפגוע ולהאט את צמיחת המשק המקומי השנה.

ריבית הבנק המרכזי בישראל עומדת על 3.25% גבוה באחוז שלם מריבית הפד של 2.25%. פער הריביות עדיין לטובת המטבע המקומי על אף ההפחתה האחרונה של חצי אחוז בחודש שעבר. יחד עם זאת, על פי הערכות האנליסטים, החשבון השוטף יגדיל את הגרעון לרמה שלילית של 500 מיליון דולר השנה ועשוי להכביד על השקל אשר נתמך מעודף של 5 מיליארד דולר בשנת 2007.

בטווח הקצר נראה כי השקל יושפע מאוד ממהלכו של הדולר בזירה הגלובלית, ביצועי הכלכלה האמריקאית וכמובן המדיניות המוניטארית של הפדרל רזרב אשר ממשיך להוריד בריבית לטווח קצר וצפוי לקצץ בעוד כרבע אחוז לכל הפחות בפגישתו הקרובה אשר תתקיים ב30 לאפריל. מבחינה טכנית פריצת רמה של 3.5850 עשויה למשוך את הזוג דולר/שקל מטה בעוד כ 2 אגורות עד לרמה של 3.5650.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.