כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הראלי של הדולר נבלם, G7 מצריך פעולה ממשית

14/04/2008

המטבע האמריקאי פתח את שבוע המסחר בזינוק כנגד האירו, זאת לאחר שה G7 הפתיע את המשקיעים בהבעת דאגתם  לתנודתיות חדה במטבעות העיקריים, למרות שהמשקיעים סקפטיים בנוגע לסיכויי אמיתי של התערבות כלשהי בשוק המט"ח. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5740 אל מול האירו, סביב הרמות של 101.05 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9725 אל מול הסטרלינג.

יחד עם זאת, הערכות האנליסטים כי המגמה הדובית של הדולר לא השתנתה רק בגלל "הבעת הדאגה" של קבוצת ה G, החלשות הדולר נובעת מנתוני מאקרו כלכליים בארה"ב אשר ממשיכם להיצבע באדום, זאת אנו ראינו גם בסוף השבוע שעבר כאשר גרעון הסחר גדל באמריקה לרמה שלילית של 62.3 מיליארד דולר, המחיקות הגדולות של חברות פיננסיות ומוסיף לזה גם נגיד הפדרל רזרב, בן ברננקה באמירתו כי הכלכלה האמריקאית עשויה להיות במיתון במחצית הראשונה של השנה.

לכן, נראה כי ההתחזקות החדה של הדולר הבוקר הינה זמנית. כל עוד אין אנו רואים טיפול ממשי בכדי לטפל במשבר האשראי אשר מתרחב בזירה הגלובלית ומשפיע על כל הרבדים הכלכליים בזירה הגלובלית. הפעולה צריכה להיות של כל המדינות המתועשות יחד אחרת הדאגות לא שוות כלום.

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהעולם: בבריטניה, מדד המחירים ליצרן יתפוס את מלוא תשומת לב המשקיעים בשעה 8:30 (GMT). בארה"ב, הנתון המשפיע ביותר להיום יהיה מכירות קמעונאיות ליבה חודש לחודש בשעה 12:30 (GMT).

דולר/שקל: השקל ממשיך לשמור על כוחו ונסחר סביב הרמות של 3.60, זאת לאחר שבועיים של ירידות רצופות אשר הפחיתו כ 8% מכוחו של השטר המקומי בשל ההתערבות הבנק המרכזי המקומי לשוק המט"ח בכך שקנה דולרים והחליט להמשיך במגמה זו כדי להגדיל את רזרבות המט"ח בקניה יומיומית של 25 מיליון דולר וזאת כתגובה להתחזקות הדרמטית של השקל אשר הביאה את הצמד דולר/שקל להיסחר סביב הרמות של 3.35 ב13 לחודש מרץ והכבידה מאוד על ענף היצוא בארץ שבהחלט עשוי לפגוע ולהאט את צמיחת המשק המקומי השנה.

הבוקר בשל הדאגות של ה G7  בנוגע לדולר החלש התחזק השטר הירוק בעולם, אך הראלי נבלם ונראה כי הדולר החל להחזיר חזרה את הרווחים אשר צבר קודם לכן מה שבהחלט תומך בשטר הישראלי.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.