כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

FINOTEC : אפקט ה G7 חולף מהדולר

15/04/2008

הדולר החזיר רווחים מוקדמים אשר נירשמו על רקע הבעת חששות מצד מדינות ה G7 מתנודתיותו. הנתונים החיוביים על המכירות הקימעונאיות לחודש מרץ אשר הצביעו על עליה של 0.2% סייעו להתאוששות מוגבלת של הדולר אשר חזר להפגין חולשה עם פירסום דוחות הבנק הרביעי בגדולו בארה"ב, Wachovia, אשר דיווח במפתיע על הפסדים ברבעון הראשון. התחזיות הקודרות להמשך הדרדרותה של כלכלת ארה"ב שבו לכותרות כשהמדדים המובילים בוול סטריט נצבעים באדום. הדולר ניסחר סביב הרמות של 1.5805 כנגד האירו, 101.05 אל מול היין ו 1.9755 אל מול הסטרלינג ב 20:15 (GMT).

הסטרלינג רשם מעט רווחים על רקע ההערכות כי התגברות הלחצים האינפלציוניים בבריטניה יגבילו את המשך הורדות הריבית מכיוונו של הבנק המרכזי. פירסום מדד המחירים ליצרן הצביע על המשך מגמת התיקרות עלויות הייצור אשר צפויות להשליך בסוף התהליך על האינפלציה. על אף מצבה הבעייתי של הכלכלה הבריטית עשוי הבנק המרכזי השמרן לתעדף את ריסון האינפלציה גם במחיר של החרפת ההאטה הכלכלית. במידה וינקוט בגישה זו עשוי הסטרלינג להגביל את הפסדיו. הסטרלינג ניסחר סביב הרמות של 1.9760 כנגד הדולר, 0.8000 אל מול האירו ו 199.70 אל מול היין ב 21:00 (GMT).

החדשות הכלכליות המשמעתיות יגיעו במהלך יום המסחר הקרוב משני מוקדים עיקריים, ארה"ב ובריטניה. בריטניה תפרסם את נתוני האינפלציה ב 08:30 (GMT) אשר צפוי להתקבל גבוה מעל הגבול העליון של הבנק המרכזי העומד על 2% ועשוי להעניק מעט תמיכה לשטר המלוכני. בארה"ב יפורמו מדד המחירים לצרכן וסקר הפעילות העיסקית במחוז ניו יורק ב 12:30 (GMT) ולאחר מכן ב 13:00 (GMT) זרם ההשקעות הזרות נטו לטוח ארוך. הנתונים צפויים להצביע על המשך ההאטה בכלכלת ארה"ב במקביל להתגברות הלחץ לעליית המחירים.

דולר/שקל: השקל התחזק בחדות אל מול השטר הירוק כששערו היציג ניקבע על 3.5630. הדולר שב להפגין חולשה בזירה הגלובלית ורשם הפסדים גם כנגד השטר הישראלי. דברי סטנלי פישר בישבת הממשלה ביום ראשון, כי השקל צפוי להמשיך ולהתחזק ועל היצואנים להערך לכך היוו זרז לזרם הקניות על השקל אשר התחזק במסחר הבין בנקאי עד לרמת של 3.5120. ההבהרה שהתקבלה במהלך היום מבנק ישראל, כי דבריו של הנגיד התיחסו לטווח הארוך לא שינתה את הלך הרוחות בשוק לעת עתה. מהלכו החד של השקל עשוי להביא מעט מימוש רווחים עם פתיחת יום המסחר, ההערכות כי החשבון השותף יחזור לטריטוריות שליליות ויציג גרעון של 500 מיליון דולר לאחר עודף של 5 מיליארד ב 2007 יוסיפו ללחץ המכירות על השקל. השקל נעצר ברמת התמיכה של 3.5110 רמת ההתנגדות הקרובה נימצאת ב 3.5450.

נפט:חולשה בדולר וחששות משיבושים בהספקה הזניקו את הזהב השחור מעלה עד לרמה של 111.775$ לחבית. החלשותו של הדולר בזירה הגלובלית הזרימה קניות על הזהב השחור מצד סוחרים אשר חיפשו אלטרנטיבות השקעה לשטר הירוק. כמו כן, העובדה כי מדינות המייצאות נפט עשויות לדחוף את מחיר הנפט מעלה בכדי לפצות על ההפסד הראלי מהחלשות הדולר, תמכה גם היא בעליית המחירים. חששות מפניי שיבושים בהספקה זרמו לשוק לאחר שלושת נמלי היצוא העיקריים במקסיקו ניסגרו כתוצאה מתנאי מזג אויר ובנוסף חבלה מכוונת בתחנת ההספקה הניגרית בניבוי ליבו את החששות מפני שיבושים בהספקה. חוזה עתידי לחודש אפריל על הנפט ניסחר סביב הרמות של 111.82$ לחבית ב 19:35 (GMT).

זהב: הזינוק במחירי הנפט והחלשותו של הדולר המשיכו לתמוך במגמה השורית של המתכת היקרה. הזינוק במחירי האנרגיה העצימו את החששות מאינפלציה והעלו את האטרקטיביות של המתכת היקרה כהשקעה לצורכי גידור. עם חזרתו של הדולר להיסחר סמוך לרמות שפל ולרשום הפסדים כנגד האירו הזרימו משקיעים ביקשי קניה על הזהב כהשקעה אלטרנטיבית לדולר. חוזה עתידי לחודש אפריל על הזהב ניסחר סביב הרמות של 929.1$ לאונקיה ב 19:40 (GMT).

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.