כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר רושם מעט רווחים על רקע זינוק בעליות הייצור

16/04/2008

פרסום מדד המחירים ליצרן בארה"ב התקבל גבוהה מעל ההערכות המוקדמות ואותת למשקיעים כי הפדרל ריזרב יתקשה להמשיך את קיצוצי הריבית האגרסיביים. בהמשך, נתוני, זרם השקעות ההון הזרות לטווח הארוך הצביע על עליה מפתיעה לרמה של 72.5 מיליארד על נכסים מבוססי דולר.

הנתון מהווה איתות לכניסה מסיבית של ההון זר לכלכלת ארה"ב אשר עשוי לסייע ולחלץ את הכלכלה הגדולה בעולם ממיתון חריף. הדולר התאושש מעט ונסחר סביב הרמות של 1.5790 כנגד האירו, 101.60 אל מול היין ו 1.9615כנגד הסטרלינג  ב 21:05 (GMT).

הסטרלינג חזר לצנוח על רקע נתוני אינפלציה נמוכים מהצפי ודיווחים כי כ 40K עובדים בתעשייה הפיננסית עלולים לאבד את משרותיהם במהלך השנה הקרובה על רקע אחד ממשברי הפיננסים החריפים מזה עשור. הסטרלינג התייצב מעט טרם פרסום הנתונים על רקע הערכות כי התגברות לחצי האינפלציה ימנע המשך קיצוצי ריבית מכיוונו של הבנק המרכזי. עם פרסום הנתונים התגברו הערכות כי הרבית בבריטניה תרד עד לכדי 4.5% במהלך השנה הקרובה על רקע קיטון משמעותי בפעילות הכלכלית. הסטרלינג נסחר סביב הרמות של 1.9625 אל מול הדולר, 0.8045 אל מול האירו ו 199.40 כנגד היין ב 21:15 (GMT).

המשקיעים יבססו את הערכותיהם לגבי כיוונן העתידי של הריביות בגוש האירו ובארה"ב עם פרסום נתוני האינפלציה במהלך היום. בגוש האירו יפורסמו נתוני האינפלציה ב 09:00 (GMT), מוקדם יותר ב 06:00 (GMT) תפרסם הכלכלה גדולה בגוש גרמניה גם היא את נתוני האינפלציה. הערכות הכלכלנים הן להתגברות הלחצים האינפלציוניים באירופה, במידה והנתונים הרשמיים יצאו בקנה אחד עם התחזיות יקבל האירו תמיכה משמעותית. ארה"ב צפויה גם היא לפרסם את נתוני האינפלציה ב 12:30 (GMT) כשהערכות הכלכלנים עומדות על עליית המדד השנתי לרמה של 2.4%. התגברות הלחצים האינפלציוניים תקשה על הפד להמשיך את קיצוצי הריבית האגרסיביים ולכן עשויה למתן מעט את הסנטימנט השלילי כלפי השטר הירוק.

דולר/שקל: השקל המשיך להיסחר בעליות כנגד הדולר כששערו היציג ניסגר על 3.4890. הימשכות חולשתו של הדולר בזירה הגלובלית וחזרתה של המגמה השורית לאחד העם הובילו לביקושי קניה ערים על השקל. פרסום המדד לחודש מרץ הצביע על עליה מפתיעה של 0.3% והעמיד את קצב האינפלציה השנתי ברמה של 3.7% כשיעדו העליון של בנק ישראל ניצב ב 3.0%. התגברות הלחצים האינפלציוניים מורידים את הסבירות להמשך חיתוכי הריבית על אף סימני ההאטה במשק הישראלי. השארת הריבית בישראל סביב הרמות הנוכחיות בעוד בארה"ב היא צפויה להמשיך ולרדת תעניק תמיכה משמעותית להמשך התחזקותו של השקל על אף ההתערבות מצד בנק ישראל. התמיכה הקרובה ניצבת ב 1.4560, ההתנגדות ב 3.5100.

זהב: הזהב רכב על זינוק מחירי הנפט לרמות שיא חדשות והתגברות החששות האינפלציוניות. העלייה במחירי האנרגיה וחומרי הגלם הובילו לזינוק במדד המחירים ליצרן בארה"ב והדגישו את הסכנה מהתפרצות אינפלציונית על רקע המשך הורדות ריבית אגרסיביות מכיוונו של הפד. המתכת היקרה חביבה על הסוחרים, בתקופות של אינפלציה גבוהה, ככלי גידור. התמיכה הקרובה של הזהב ניצבת ב 927.0$ ההתנגדות ב 940.00$ לאונקיה. חוזה עתידי לחודש אפריל נסחר סביב הרמות של 930.8$ לאונקיה ב 20:20 (GMT).

נפט: הנפט המשיך לנסוק אל עבר רמות שיא חדשות כשהוא נושק לרמת ה 114$ לחבית. העלייה בביקושים מכיוונה של סין מעמעמת נכון לרגע זה את החשש מפני מיתון בארה"ב. חולשתו של הדולר בזירה הגלובלית במקביל להתגברות החששות מפני שיבושים בהספקה הסדירה של נפט מכיוונה של מקסיקו, תדלקו את העליות החדות אשר נהנו מזרימה ערה של כסף ספקולטיבי לשווקים. חוזה עתידי לחודש אפריל על הנפט נסחר סביב הרמות של 113.87$ לחבית ב 20:25 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.