כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר צונח לשפל חדש כנגד האירו, נתוני בתים חלשים

17/04/2008

אמש המטבע האמריקאי נסחר בשפל של כל הזמנים אל מול השטר האירופאי, זאת לאור המשך הירידות בשוק הנדל"ן בארה"ב וכתוצאה מנתוני האינפלציה המנוגדים בין הכלכלות לטובת המשק בגוש האירו.

בגוש האירו התפרסם מדד המחירים ליצרן שנה לשנה אשר הצביע על עליה של 3.6% וגבר על הציפיות של השווקים. הנתונים החזקים מגוש האירו הוסיפו לביטחון המשקיעים כי הECB לא יפחית בריבית לטווח קצר ויותירה על רמה של 4.0%.

מנגד, נתוני התחלות הבתים ואשרות בניה במשק האמריקאי ירדו לרמה של 0.95 מיליון ו0.93 מליון בהתאמה. כמו כן, מדד המחירים לצרכן חודש לחודש עלה רק ב0.3% כאשר ציפיות השוק עמדו על רמה של 0.4%. כל הנתונים הללו חיזקו את הערכות המשקיעים כי הפדרל רזרב בדרכו לקיצוץ נוסף בריבית הבנק המרכזי בפגישתו הקרובה ב30 לאפריל. כעת ריבית הפד עומד על 2.25% פער של 1.75% לטובת המטבע האירופאי.

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהעולם:בשעה 9:00 (GMT) מאזן הסחר בגוש האירו. מדד המחירים לצרכן בקנדה בשעה 11:00 (GMT). בארה"ב תביעות מחוסרי עבודה בשעה 12:30 (GMT) ונאומים של בכירי הבנק המרכזי האמריקאי מאוחר יותר. 

דולר/שקל: המטבע הישראלי רשם 0.3% רווחים כנגד הדולר ביום רביעי האחרון, זאת לאור נתוני מדד המחירים לחודש מרץ שככל הנראה יבלמו את קיצוצי ריבית הבנק המרכזי בחודשיים האחרונים. השער היציג נקבע אמש על רמה של 3.4770 לדולר, הרמה החזקה ביותר מאז ה20 למרץ השנה ואף הוסיף להתחזק עד לרמות של 3.47 בשעות המסחר המאוחרות.

במשך שלושת ימי המסחר האחרונים התחזק השקל בכשלושה אחוזים אל מול הדולר ובכך סיכם עליה של 11% מתחילת שנת 2008. בשעות הערב של יום שלישי התפרסמו נתוני מדד המחירים לצרכן בישראל אשר עלו לרמה של 0.3% בין החודשים פברואר למרץ ובכך הביאו את רמת האינפלציה, ב12 החודשים האחרונים, לשיעור של 3.7% מעל היעד של 1%-3% שקבע הבנק המרכזי. הלחצים האינפלציוניים מפריחים כל טעון של הבנק המרכזי כי יש באפשרותו להמשיך להפחית בריבית לטווח קצר אשר עומדת כיום על רמה של 3.25%.

למרות שהנגיד עדיין בשלו כי הצמיחה במשק המקומי תתמתן בשל ההאטה הכלכלית הגלובלית וכנגזרת האינפלציה עד סוף השנה תסתכם סביב 2.0%. יחד עם זאת, היום נראה כי השקל עשוי להמשיך להפגין כוחו ולמשוך את הדולר מטה עד לרמות של 3.42 כבר בטווח הקצר.

זהב: החוזה העתידי על הזהב רשם רווחים ועלה בעוד כ2.0% אמש, התמיכה הגיע מהעליות החדות של מחיר הנפט שנסחר בשיאו וסערת הדולר אשר הדולר אשר השיל כוחו בזירה הגלובלית ונסחר בשיא חדש כנגד האירו סביב הרמות של 1.5975, זאת לאור נתוני הכלכלה המתונים מארה"ב. מחיר ספוט לזהב עלה ל948.90 לאוקיה הרמה הגבוה ביותר מאז ה28 למרץ השנה. המשקיעים מגדרים עצמם מפני איבוד ערך הדולר ואינפלציה בשל העלייה במחירי הנפט, לכן כל עוד המצב לא משתנה אנו עשויים להמשיך לראות קניות מסיביות של המתכת היקרה.

נפט: החוזה העתידי הנפט נסחר אמש בשיא של כל הזמנים כאשר המחירים עלו לרמה של 115 דולר לחבית, זאת על אף הירידה במלאי הנפט השבועיים אשר נפלו לרמה שלילית של 2.3 מיליון, הרבה מתחת לציפיות השוק. הזרז העיקרי לעליית מחירי הזהב השחור היה ההחלשות הדרמטית של הדולר כנגד האירו. יחד עם זאת, יש להיות מאוד זהירים כעת, התחזקותו של השטר הירוק בזירה הגלובלית עשויה לגרור את מחירי הנפט מטה בצורה קיצונית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.