כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

האירו עוצר לקחת אויר

22/04/2008

"המטבע האירופי עוצר לקחת אויר ונושק לשיא חדש אל מול הדולר. האירו מגלה חוסן אל מול מרבית העיקריים, המשקיעים מרגישים בטוחים בהחזקת האירו לאור היציבות שגילה בחודשים האחרונים", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק.

כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5865 אל מול האירו, סביב הרמות של 103.05 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9790 אל מול הסטרלינג.

היין היפני רשם התחזקות כנגד האירו זו הפעם הראשונה בשבעת ימי המסחר האחרונים, חזרתו של המטבע היפני להתחזק באה בעיקר על רקע צביעתן של בורסות אסיה וארה"ב באדום. הירידות במדדים מביאות את משקיעי ה-carry trade  למהר ולסגור פוזיציות ובכך הם מחזקים את היין בעיקר כנגד הדולר האוסטרלי והניו זילנדי. היין נסחר כעת סביב הרמות של 103.05 אל מול הדולר כשההערכות הן שהשטר הירוק ידרדר ליחס של 95.00 יין לדולר עוד במהלך 2008.

צמד מעניין שמושך תשומת לב רמה בשוק המט"ח הוא האירו/סטרלינג שדוהר מעלה, השטר האירופי מתגלה כיציב לעומת המטבע המלוכני, הריבית בבריטניה לקראת קיצוצים, הכלכלה עם הפנים להאטה, שוק הדיור נכנס למשבר והמשבר הפיננסי מעיק על המשק כל אלה הינן סיבות טובות למשקיעים לבחור באירו שנסחר כשידו על העליונה אל מול הסטרלינג. כעת נסחר הצמד סביב הרמות של 0.8015 בסמוך מאוד לשיא של כל הזמנים.

היום המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום הכרזת הריבית בקנדה ב 13:00 (GMT). ההערכות הכלכלנים עומדות על חיתוך נוסף של 0.5% בריבית על מנת להמריץ את כלכלת קנדה החשופה להאטה בכלכלת ארה"ב. שוק הדיור בארה"ב צפוי להמשיך ולהכביד על הדולר עם פרסום מכירות הבתים הקיימים ב 14:00 (GMT). דוח מסקרן יפורסם גם כן ב 14:00 (GMT) מכיוונו של הפד אשר יפרסם את תוצאות המכרז על 50 מיליארד הדולר אשר נערך בסוף החודש הקודם בכדי להחיות את שוק האשראי.

דולר/שקל: מניות השווקים המתעוררים עלו לשיא של שישה שבועות אך השקל ניחלש במעט 0.5% כנגד הדולר לאחר שביום שישי ניחלש במעל ל 1%. נכון לרגע זה על אף העלאת הדירוג של ישראל על ידי חברת מודיס ל A1 והערכות בנק ישראל כי השטר הישראלי יתחזק בטווח הבינוני לא נפרצה התחתית הקודמת של הזוג. ההתנגדות הקרובה ניצבת ב 3.4750 התמיכה מגיעה ב  3.4150. השקל נסחר במסחר הבין בנקאי סביב הרמות של 3.4550 עם נטייה לירידות.

נפט: הזהב השחור זינק לשיא חדש של 117.575$ לחבית, על רקע חששות משיבושים בהספקה וחולשתו של הדולר בזירה הגלובלית. ענקית הנפט "של" דיווחה כי איבדה מעט מיכולת היצור בניגריה על רקע חבלה בצינור הובלה מצד מליציות ניגריות. העובדה כי אופ"ק ממשיכה להצהיר כי אין בכוונתה להגדיל את מכסות הייצור מוסיפה לעצבנות בשוק. רמת ה $120  לחבית מהווה את רמת ההתנגדות הפסיכולוגית הקרובה תמיכה מגיעה סביב רמת ה 115.10$. חוזה עתידי לחודש מאי נסחר סביב הרמות של 116.60$ לחבית.

זהב: המתכת היקרה התרוממה על רקע ההפסדים שרשם השטר הירוק כנגד האירו וזינוק במחירי הנפט. הזהב מהווה השקעה אלטרנטיבית לדולר ומשנחלש הדולר אל מול האירו עולה האטרקטיביות של המתכת היקרה. הזינוק במחירי הנפט הגביר את החששות האינפלציוניות בקרב משקיעים ברחבי העולם אשר פנו אל הזהב ככלי גידור והזרימו ביקושי קניה. ההתנגדות הקרובה של הזהב ניצבת ב 945$ לאונקיה התמיכה מגיעה ב 905$ לאונקיה. חוזה עתידי לחודש מאי על הזהב נסחר סביב הרמות של 918.60$ לאונקיה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.