כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

האוזי האוסטרלי מרקיע לשחקים על רקע נתוני האינפלציה

23/04/2008

הלחצים האינפלציוניים ביבשת התחתונה ממשיכים להתגבר והזניקו את הדולר האוסטרלי לרמות שיא של 24 שנים. על אף הריבית הגבוהה יחסית באוסטרליה העומדת על 7.25% עומד קצב האינפלציה השנתי על 4.2% כשהוא חוצה את רמת ה- 4% לראשונה מזה שבע שנים. הבום במחירי הסחורות העולמיים מהווה מנוע עיקרי בצמיחה המרשימה של הכלכלה האוסטרלית המקיימת כששוק העובדה מפגין חוסן וממנף את רמת הביקושים המקומיים החזקים אשר דוחפים את המחירים מעלה. לאחר שהעלה הבנק המרכזי האוסטרלי את הריבית בחודש מרץ האחרון בכ 0.25% מעריכים כלכלנים רבים כי לא יהיה מנוס מהעלאה נוספת של שיעור הריבית בכדי לרסן את עליית המחרים המואצת. הדולר האוסטרלי נסחר סביב הרמות של 0.9505 כנגד הדולר ו 1.6820 אל מול האירו ב 05:48 (GMT).

האירו חצה אמש לראשונה את רמת ה 1.60 אל מול הדולר ורשם שיא חדש ב 1.6018 אך משקיעים מיהרו לממש את רווחיהם ושלחו את הזוג להיסחר שוב אל מתחת לרמת ה 1.60. נתוני מכירות הבתים הקיימים התקבלו אומנם מעל ההערכות הראשוניות אך עדיין חשפו תמונת מצב עגומה על שוק הדיור בארה"ב כשמחירי הבתים ממשיכים לצנוח. בנוסף פרסום מדד מחוז ריטשמונד התקבל נמוך מההערכות הכלכלנים והצביע על האטה נוספת בפעילות הכלכלית כשהספקולציות להורדת ריבית נוספת מתחזקות. החשש מפני התערבותם של בנקים מרכזיים בשוק המט"ח התגבר בקרב הסוחרים אשר לא נותרו אדישים לאפשרות ומימשו את הרווחים. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5985 אל מול האירו, 103.05 כנגד היין ו 1.9945 אל מול הסטרלינג ב 05:55 (GMT)

הנתונים העיקריים להיום יגיעו מכיוונו של גוש האירו ב 08:00 (GMT) עם פרסום סקר PMI לתעשייה מוקדם יותר תפרסם גרמניה ב 07:30 (GMT) גם היא את נתוני סקר PMI למגזר התעשייה והשירותים. במידה ונתונים אלו התקבלו בהתאם לציפיות עשוי האירו להמשיך את מסעו צפונה אך ב 09:00 (GMT) עלול מסע זה להיעצר מעט עם פרסום שלילי על ההזמנות התעשייתיות. קנדה תפרסם את המכירות הקמעונאיות ב 12:30 (GMT) אשר עשויות לתמוך מעט בדולר הקנדי.

דולר/שקל: השקל החזיר מעט מההפסדים של הימים האחרונים כשהוא חוזר להיסחר אל מתחת לרמת ה 3.4500. היחלשותו של הדולר לשפל חדש אל מול האירו לאחר פרסום מדד ריטשמוד לפעילות תעשייתית ומכירות הבתים הקיימים באה לידי ביטוי  גם אל מול השטר הישראלי. הערכות כי הלחצים האינפלציוניים בישראל צפויים להתגבר בחודשים הקרובים כשהערכות מקדימות על חודש אפריל חוזות עליה של 0.9% במדד מחזקות את הספקולציות כי הריבית תיוותר ללא שינוי בפגישתו הקרובה של בנק ישראל ביום שני הקרוב. העובדה כי הריבית בישראל ככל הנראה הגיעה לתחתית ואולי אף צפויה לעלות בעוד בארה"ב יתכנו קיצוצי ריבית נוספים פועלת לטובתו של השקל אשר עשוי לחזור ולבחון את רמות השפל הקודמות ב 3.36.

נפט:המשך דיווחים על פגיעות בתשתיות הנפט של חברת "של" בניגריה הזניקו את הזהב השחור לרמות שיא חדשות...

חברת "של" דיווחה כי היא עלולה לאבד כ 160K חביות ליום עקב תקיפתם של תשתיות נפט על ידי מליציות ניגריות. הדיווחים הגבירו את החששות מפני שיבושים חמורים בהספקה הסדירה של הזהב השחור. היחלשותו של הדולר סיפקה  תמריץ נוסף להזרמת ביקושי הקניה על הזהב השחור. היום יפורסמו המלאים ב 17:30 שעון ישראל כשהערכות מצביעות על עליה של 1.2 מליון חביות , במידה ואכן תהיה עליה במלאים עשויים להיכנס מעט מימושים על הזהב השחור. חוזה עתידי לחודש מאי על הנפט נסחר סביב הרמות של 118.15$ לחבית ב 05:58 (GMT)

זהב: המתכת היקרה הגיבה באדישות יחסית לאירועי האתמול אך נהנתה מביקושי קניה ערים כשחזרה להיסחר מעל רמת ה 920$ לאונקיה. היחלשותו של הדולר לשפל חדש כנגד האירו והמשך מסעו של הנפט לכיוון רמת ה 120$ לחבית עשויים לדחוף את הזהב מעלה בעוצמה אל עבר רמות ה 1000$ שוב. מקור החולשה העיקרי של הזהב בימים אלו מגיע מכיוון הירידה החדה בביקושים מהודו אך האירועים האחרונים עשויים לעורר חזרה את סוחרי הלונג על הזהב. חוזה עתידי לחודש מאי על הזהב נסחר סביב הרמות של 921.5$ לאונקיה ב 06:00 (GMT)

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.