כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

האירו חוזר, היין בשפל של חודשיים כנגד הדולר

28/04/2008

בזירת המאקרו

הבוקר הדולר משיל כוחו כנגד האירו ומחזיר את הרווחים מסוף השבוע כאשר הצמד אירו/דולר נסחר סביב הרמות של 1.5590. יחד עם זאת, דולר רושם עליות כנגד המטבע היפני ותרומם לשיא של חודשיים על רקע המסחר הספקולטיבי כי המדיניות המרחיבה של הפדרל רזרב מגיע לקיצה, זאת ביחד עם החג ביפן אשר מתקיים ביפן ומוציא את המערכת הבנקאית והמשקיעים היפנים מחוץ לזירה הפיננסית. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.5565 אל מול האירו, סביב הרמות של 104.55 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9845 אל מול הסטרלינג.

ביפן ריבית הבנק המרכזי עומדת יציב על רמה של 0.5% ונחשב הנמוכה ביותר בין המדינות המפותחות כאשר את המקום השני תופסת כיום ריבית הפד מאז שהנגיד הבנק המרכזי, בן ברננקה, דוגל בהפחתת הריבית מאז תחילת משבר האשראי באמצע חודש אוגוסט שנה שעברה, מה שהביא את ריבית המשק לרמה של 2.25% כיום אך פער הריביות עדיין לטובת המטבע האמריקאי.  

היום ישאו המשקיעים את עיניהם אל עבר היומן הכלכלי, את מרכז הבמה יתפוס גוש האירו עם נתוני בטחון הצרכן בגרמניה בשעה 6:00 (GMT), נאומו של נשיא הבנק המרכזי באירופה שיתקיים בשעה 7:00 באוסטריה ומדד המחירים לצרכן חודש לחודש בגרמניה. המשקיעים היפנים יהיו מחוץ לשוק בשל החג שיתקיים ביפן. 

בזירה המקומית

דולר/שקל: בשוק ההון הכל חוזר לפעילות סדירה לאח שבוע חג הפסח בישראל. נציין, בשבוע הבא לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות תחזור מתכונת המסחר המקוצרת במהלך החג. כעת נסחר השקל סביב הרמות של 3.4950 אל מול הדולר האמריקאי.

השקל סיכם את שבוע המסחר בעליה של כמעט אחוז כאשר היציג נקבע ביום שישי על רמה של  3.48 לדולר אחד. ההתחזקות של הדולר בזירה הגלובלית, ביום המסחר האחרון בשבוע שעבר, ביחד עם האופציות על הדולר אשר מגלמות עליה בשערו מחזקות את הערכות כי ההשלכה הישירה תהיה החלשות המטבע הישראלי אל מול הדולר. נוסף על כך, אמש פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל את נתוני היצוא החלשים לגוש האירו, מה שמעלה את החששות המשקיעים ומאשש את נבואת הנגיד סטנלי פישר כי ההאטה הגלובלית תביא לירידת מחירים בישראל ולירידה בלחצים האינפלציוניים.

יחד עם זאת, היום נגיד הבנק המרכזי יכריז על הריבית לטווח קצר בשעה 18:30 שעון ישראל. ההערכות בשוק הן כי הריבית תיוותר ללא שינוי, בשל לחצים אינפלציוניים גבוהים אשר קיבלו את ביטויים במדד המחירים לצרכן המפתיע לחודש מארס. בחודשיים האחרונים הפחית בנק ישראל באחוז שלם בריבית והעמידה על רמה של 3.25%.

ביום ברביעי הקרוב צפו הפדרל ריזרב, צפוי להכריז על ריבית הבנק המרכזי בארה"ב וככל הנראה להפחית בעוד כחצי אחוז בשל נתוני המאקרו המאכזבים אשר ממשיכים להגיע מאמריקה. כעת ריבית הפד עומדת על 2.25%, הפחתה של 3% מאז תחילת המדיניות המרחיבה של הפדרל ריזרב בחודש ספטמבר 2007. פער הריביות בין ישראל לארה"ב עומד על אחוז שלם מימוש הציפיות יגדיל את הפער לטובת המשק הישראלי.

זהב: המתכת הזהובה נסחרת תחת מימושים חדים. העליה בערכו של הדולר מורידה את האינטרס בהחזקת זהב לפחות בטווח הקצר. "יש להניח כי טרם תם התיקון ויש מקום לירידות נוספות", מוסר טריידר סחורות בכיר מקנדה. מבחינה טכנית קיימת רמת התנגדות סביב 898.60 דולר לאונקיה, כאשר פריצה מעלה עשויה לדחוף את מחיר המתכת היקרה לרמת התנגדות הבאה של 907.00 דולר. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 894.50 דולר לאונקיה.

נפט: הנפט הידוע בכיניו הזהב השחור רושם ירידות מחירים חדות. כידוע קיימת קורלציה בין שערו של האירו/דולר לבין מחירו של הנפט, כשהאירו נגע בשיא של כל הזמנים האמיר הנפט אף הוא לשיא חדש והתרומם מעל הרמות של 119 דולר לחבית, התיקון החד שגרר את האירו מטה הוביל עימו את הנפט לירידות בסוף השבוע הבוקר עם התרוממות האירו עולה הזהב השחור. מבחינה טכנית רמת ההתנגדות פסיכולוגית ניצבת על 120.00 דולר לחבית.  כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמה של  119.40 דולר לחבית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.