כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

השק עוצר את נשימתו רגע לפני החלטת הריבית בארה"ב

29/04/2008

הראלי של הדולר נעצר רגע לפני החלטת הריבית בארה"ב. כידוע ב 30 לאפריל יפרסם ה-FED את שיעור הריבית, עפ"י ההערכות בשווקים אנו לקראת קיצוץ נוסף של רבע אחוז לרמה של 2.00% זאת לעומת 5.25% רק בספטמבר האחרון.

"השוק עוצר את נשימתו לקראת ההכרזה, יש משמעות רבה לנימוקים המגבים את ההחלטה, אלה עשויים לרמוז באופן ממשי על המדיניות המוניטארית הצפויה לחודשים הבאים", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק. כעת נסחר בדולר סביב 1.5645 אל מול האירו, סביב הרמות של 104.20 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9910 אל מול הסטרלינג.

למרות הסיכוי הגבוה לחיתוך של 0.25% זו הפעם הראשונה לאחר זמן רב שאין ממש מושג לגבי הלך הרוחות ואופי ההחלטה שתתפרסם בישיבת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב ביום רביעי הקרוב. החוזים העתידיים מתמחרים סיכוי גבוה של 82% לקיצוץ של רבע אחוז, באותה נשימה מציינים כלכלנים רבים כי עם האינפלציה הגואה בעולם מאוד ייתכן כי הFED יסיים בזאת את מדיניות הורדות הריבית.

הדולר נגע בשיא של חודשיים אל מול היין ברמה של 104.82, שוק המניות שומר על יציבות ומתרבים הקולות כי הגרוע ביותר במשבר האשראי כבר מאחורינו. בנוסף להחלטת הריבית מארה"ב, היום נעקוב מקרוב אחר אירועים חשובים וביניהם נאומו של מרווין קינג נגיד הבנק המרכזי בבריטניה BOE בשעה 10:45 שעון ישראל, בהמשך היום יפורסמו נתוני ביטחון הצרכן בארה"ב ובבריטניה, ועשויים ללמד על ירידה בביטחון ומכך להחליש הן את הדולר והן את הסטרלינג. 

דולר/שקל: הבנק המרכזי עמד בצפיות השווקים והותיר את שיעור הריבית על כנה ברמה של 3.25%, לאחר חודשיים של קיצוצי ריבית בוחר הבנק המרכזי להותיר את הריבית ללא שינוי לאור החשש מחריגה מיעד האינפלציה, זאת למרות הידיעה כי קיימים סיכויים גבוהים שהבנק המרכזי בארה"ב יקצץ את הריבית ברבע אחוז נוספים לרמה של 2.00%. פער הריביות עשוי להתרחב לרמה של 1.25% לטובתו של השקל כבר ביום רביעי. הקרוב. בהודעתו ציין הבנק המרכזי כי קצב האינפלציה השנתי גבוה מהרף העליון של 3.00%, מטרתו העיקרית של בנק ישראל היא יציבות מחירים והכלי המוניטארי העיקרי שלרשותו הוא הריבית ולכן בחר שלא לקצץ. כעת נסחר הדולר סביב 3.4750 אל מול השקל, מבחינה טכנית הצמד דולר/שקל כלוא בטווח שבין 3.42 לבין 3.65.

זהב: לאחר רצף אלים של ירידות בימים האחרונים, התייצב מחירו של הזהב ואף רשם עליית מחירים מתונה של חצי אחוז. בתוך מס' ימים רשם הזהב ירידה ממחיר של 940$ אל עבר הרמה של 880.0 בה שהה לפני יומיים. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 894.50 דולר לאונקיה. העליות במחירי הנפט וזרימות של קניות חדשות של זהב פיסי תמכו במחיר, היציבות סביב הדולר אינה מוסיפה עדנה לזהב אשר משמש משקיעים רבים לגידור מבני חולשתו של הדולר. נזכור כי רק ב 17 למרץ מחירה של אונקיה היה גבוה מ 1000 דולר. "אם אכן יתברר כי ה- FED עשוי לסיים את מהלכי הורדות הריבית, ימשיך הזהב את המומנטום של ירידות מחירים", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק.

נפט: מחירו של הנפט נגע אמש בשיא חדש של כל הזמנים והגיע לרמה של 119.80$ לחבית. על רקע מסחר תנודתי רושם הנפט עליות מחירים נוספות כשקיים חשש ממשי ממכשולי אספקה מניגריה ושביתה שהביאה לסיגירת בית זיקוק בסקוטלנד. בנקודה זו קשה למצוא סיבות שעשויות להביא לירידה ממשית במחירו של הנפט, הלחץ לעליות נוספות עדיין נשמר. טכנית ישנו מחסום פסיכולוגי ברמה של 120.0$ ורמת התמיכה המשמעותית הראשונה מתקבלת סביב 114.0$, כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 118.75$ לחבית.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.