כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

האם ירעיד ברננקי את השווקים?

30/04/2008

הדולר נסחר כשידו על העליונה כנגד מרבית המטבעות העיקריים אך מהלכו היה מוגבל אל מול האירו כשהמשקיעים ממתינים להחלטת הריבית היום בארה"ב. המשך הידרדרות בטחון הצרכנים אשר התקבל אמש ברמה של 62.3 הוביל למעט מכירות על השטר הירוק. אולם, הספקולציות כי הריבית בארה"ב מתקרבת לתחתית ואולי אף מצויה שם, תמכו בהתחזקותו של הדולר בזירה הגלובלית. הסוחרים יפנו את מרבית תשומת הלב לנימוקי ההחלטה. איתות מכיוונו של הפד כי הריבית עשויה להמשיך ולרדת עשוי לעורר גל מכירות מסיבי על השטר הירוק.הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5570 אל מול האירו, 104.05 אל מול היין ו 1.9700 כנגד הסטרלינג ב 21:09 (GMT).

היין רשם רווחים נאים כנגד המטבעות העיקריים על רקע המגמות השליליות בבורסות אירופה וארה"ב. הדוח השלילי מכוונו של דוייטשה בנק והמשך זרם הנתונים החלשים מכיוונה של כלכלת ארה"ב תרמו לסנטימנט השלילי בשוקים והרפו את ידי המשקיעים מלקיחת פוזיציות מסוכנות. הירידה בתאבון לסיכון והצפיות כי הריבית ביפן צפויה להיוותר ללא שינוי תמכו בזרם הקניות על המטבע היפני. היין נסחר סביב הרמות של 104.00 אל מול הדולר, 161.90 כנגד האירו ו 204.80 אל מול הסטרלינג ב 20:15 (GMT).

מסחר סוער צפוי היום עם פרסומם של מספר נותנים כבדי משקל בארה"ב יפן ואירופה. יפן תיפתח את היום כשתפרסם את הריבית אשר צפויה להיוותר ברמתה הנוכחית העומדת על 0.5%. התייחסות רבה תינתן לדבריו של הנגיד החדש שירקוואה ולפרסום דוח הבנק המרכזי היפני ב 06:00 (GMT). באירופה תפרסם בריטניה את מדד מחירי הבתים הכלל ארצי במהלך היום כשהערכות מצביעות על ירידה של כ 0.5% ועשויה לתמוך בהמשך מכירתו של המטבע המלוכני. לפני הכרזת הרבית ב 18:15 (GMT) יפורסם התוצר המקומי הגולמי בארה"ב ב 12:30 (GMT) אשר צפוי להצביע על המשך האטה ולרדת לרמה של 0.2%. הכרזת הריבית תרכז את מרבית תשומת הלב וצפויה לרדת לרמה של 2.0%.

דולר/שקל: המטבע הישראלי נסחר ביציבות עם נטייה קלה להתחזקות כנגד הדולר לקראת הכרזת הריבית בארה"ב. לאחר החלטת הריבית של בנק ישראל אמש נושאים המשקיעים עיניים לכיוונה של ארה"ב כשהפדרל ריזרב צפוי, על פי ההערכות, לקצץ כ 0.25% בריבית הפד. במידה ואכן תרד הריבית בארה"ב יתרחב פער הריביות אל מול המטבע הישראלי לכדי 1.25%. מהלך זה בצירוף החרפת ההאטה הכלכלית בארה"ב עשוי לתדלק את ביקושי הקניה על השטר הישראלי. מהכרזת הריבית ביום שני עולה כי שוק העבודה הישראלי ממשיך להפגין עוצמה וכי המדיניות התקציבית צפויה לשמר את תקרת הגירעון כמו כן צוין כי, המשך יבוא ההון לישראל יתמוך בהתחזקותו של השקל. מנגד ההערכות כי העודף בחשבון השוטף עלול להפוך לגירעון וכי בנק ישראל יגדיל את יתרות המט"ח בכעשר מיליארד דולר בשנתיים הקרובות יפעילו לחץ להחלשות השקל. מאבק הכוחות המנוגדים יוכרע ככל הנראה ממהלכו של השטר הירוק בזירה הגלובלית. במסחר הבין בנקאי נסחר השקל סביב הרמות של 3.46 ב 19:45 (GMT).

הנפט צולל אל מתחת לרמת ה 116$ לחבית

נפט: הזהב השחור איבד גובה על רקע התחזקות הדולר, פתירת המשבר בבית הזיקוק גרנג'מוס בבריטניה ודיווח של הסוכנות לאנרגיה בארה"ב על ירידה של כ 7% בביקושים. פתירת המשבר בבית הזיקוק הגדול בבריטניה האחראי על כ %40 מהספקת התצרוכת באי הפיגה מעט את חששות המשקיעים מפני שיבושים בהספקה. דיווחים על המשך הירידה בביקושים מכיוונה של ארה"ב על רקע ההאטה הכלכלית תמכו גם הם במכירות על הנפט. החשש בשווקי הסחורות הוא מפני צניחה חופשית במחירים על רקע יציאה מסיבית של כסף מצד קרנות ענק אשר יסברו כי העליות מוצו לתקופה הקרובה. היום יפורסמו מלאי הנפט אשר על פי ההערכות המקדימות צפויים לעלות בכ 1.2 מליון חביות ועשויים להמשיך וללחוץ מטה את מחירי הנפט. חוזה עתידי לחודש מאי על הנפט נסחר סביב הרמות של 115.275$ לחבית ב 20:05 (GMT).

הזהב בצניחה חופשית

זהב: המתכת היקרה המשיכה להתממש בחדות על רע הנפילה במחירי הנפט והתחזקותו של הדולר אל מול האירו. הפריצה של רמת התמיכה ב 880$ לאונקיה כשתבנית דובית נוצרה עודדה סוחרים טכניים להזרים מכירות לשוק. הירידה במחירי הנפט הנמיכו מעט את החששות האינפלציוניות ובמקביל התחזקותו של הדולר כנגד האירו שחקו את האטרקטיביות של המתכת היקרה ועודדו את מכירתה. התמיכה הקרובה העיקרית ניצבת ב 850$ לאונקיה כשההתנגדות מגיעה ב 850$. חוזה עתידי לחודש מאי על הזהב נסחר סביב הרמות של 873$ לאונקיה ב20:10 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.