כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הריבית בארה"ב ירדה ל2.0% בלבד

1/05/2008

ה FED הודיע על קיצוץ של רבע אחוז בריבית לרמה של 2.00%. בכך יצר לחץ מכירות על הדולר שנחלש כנגד העיקריים. הבנק המרכזי נתן רמז דק בלבד כי יתכן שידרשו קיצוצים נוספים, זאת בניגוד להיערכות קודמות כי זוהי ריבית תחתית. כעת נסחר הדולר סביב 1.5625 אל מול האירו, סביב הרמות של 104.00 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9890 אל מול הסטרלינג.

שבעה חודשים רצופים של מדיניות מוניטארית מרחיבה הצניחה את שיעור הריבית מרמה של 5.25% באמצע ספטמבר לרמה של 2.00%, ואף ייתכן כי זוהי לא המילה האחרונה של הבנק המרכזי בארה"ב, מטרתה של מדיניות זו היא הימנעות ממחנק האשראי העלול לגרור את המשק למיתון כלכלי בשנת 2008. יש לציין כי מוקדם יותר אתמול פורסם על תמ"ג של 0.6% קצב שנתי לרבעון בראשון בהחלט מספרים שעשויים בהחלט לאותת כי המיתון דופק בדלת.

היום ה 1 למאי יסגרו השווקים אירופה לרגל  labour day חג העבודה, את מרכז תשומת הלב נפנה לכיוונה של ארה"ב עם פרסומו של סקר ISM ייצור, הסקר  בוחן את ענף הייצור בארה"ב על מס' רב של היבטים כמו קנייה, הזמנות חדשות תעסוקה מלאי וכד', כל מס' הגבוה מ-50 מלמד על התרחבות בענף הייצור ומנגד כל מס' הנמוך מ 50 מלמד על התכווצות הענף, מחר בשעה 17:00 עשוי להתפרסם על אינדקס של 48.0 שמלמד על התכווצות של הייצור בארה"ב ובכך עשוי להחליש את הדולר.

דולר/שקל: כצפוי פער הריביות בין הדולר והשקל התרחב ל 1.25%, על רקע הורדת הריבית בארה"ב אתמול. פער הריביות פועל לטובתו של השקל שנסחר כשידו על העליונה אל מול הדולר, כעת נסחר הדולר סביב 3.4200 אל מול השקל, פריצה מטה תשלח את הצמד לחפש תמיכה סביב 3.360 כבר בטווח הקצר. השקל התחזק גם כתוצאה מסגירות פוזיציות של סוף חודש ועלה ביותר מ1.1% אל מול הדולר, מתחילת שנת 08' התחזק השקל בכ 12.0% אל מול הדולר וידו עדיין נטויה להתחזקות נוספת. 

זהב: חיתוך הריבית בארה"ב מדרדר את הדולר ותומך בזהב שרושם עליות מחירים מתונות ביום שהחל בירידות של יותר מ1.0%. הורדת הריבית משכה משקיעים רבים להגן על הדולר באמצעות רכישת זהב, הביקוש החד החזיר את המתכת הזהובה למסלול העליות. כעת חוזה עתידי על הזהב נסחר סביב 879.50$ לאונקיה כאשר למרות העליות מבחינה טכנית יש לצפות לירידות מחירים נוספות כפי שראינו בימים האחרונים. רמת התמיכה הראשונה מתקבלת סביב 860.0$ לאונקיה.

נפט: מחירי הנפט צונחים יותר משני דולר לחבית, לאחר שמחלקת האנרגיה בארה"ב הודיעה על עלייה חדה במלאי הנפט בארה"ב. המלאי המתפרסם מדי שבוע טיפס ב 3.85 מליון חביות, המשוואה היא פשוטה יותר נפט במלאי המחיר יורד באופן אגרסיבי. "לולא הורדת הריבית ע"י הפד ייתכן והמחירים היו צונחים אף יותר", כך מוסר טריידר סחורות בכיר מטורונטו. טכנית יש לצפות לירידות מחירים נוספות כשרמת התמיכה מתקבלת סביב 111.0$ והתנגדות ניצבת על 119.80$, כעת חוזה עתידי על הנפט נסחר סביב 114.60$ לחבית כשעיניהם של הסוחרים נשואות אל עבר מעמדו של הדולר.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.