כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הפסימיות סביב כלכלה ארה"ב מתחילה להיצבע בורוד

4/05/2008

לאחר שבמהלך השבוע התקבלו נתונים מפתיעים על שוק העבודה כשסקר ADP מצבי על הוספה של כ 10K מישרות, ומגזר התעשייה מראה סימנים של התאוששות התקבל הנתון הרשמי של יום שישי ויצר מומנטום חיובי עוצמתי לשטר הירוק. נתוני המשרות החדשות לחודש אפריל הצביעו על גריעה של 20K משרות לעומת צפי לגריעה של 80K. על אף החולשה בשוק העבודה ירדה רמת האבטלה לכ 5% מ 5.2%. כמו כן החלטת הפד לבצע קיצוץ מינימאלי של כ 0.25%, ביום רביעי, תרמה גם היא לזרם הקניות על השטר הירוק. בשבוע החולף עלתה לראשונה התשואה על האג"ח לשנתיים על שיעור הריבית, נקודה המאותת כי משקיעים אינם צופים קיצוצי ריבית נוספים מכיוונו של הפדרל ריזרב. הדולר התחזק אל מול האירו עד לרמות של 1.5360 ביום שישי האחרון.

התיאבון לסיכון בשווקים הפיננסים מתעורר לחיים לאחר שהחששות מפני משבר כלכלי עולמי חריף דועכות. נקודה זו באה לידי ביטוי במספר מדדים לרמות החרדה בקרב המשקיעים אשר מלמדים כי האופטימיות מראה סימני חזרה. מחיר הזהב אשר מהווה כהשקעה אלטרנטיבית בתקופות של אי וודאות ומשברים פיננסים החל יורד בחדות במהלך השבוע האחרון והגיע עד לרמה של 846$ לאונקיה. במקביל, חלה ירידה בתשואה על האג"ח הממשלתיות אשר האמירו בצורה חדה במהלך חודש אפריל.

כמו כן, ההודעה המפתיעה מכיוונם של הפדרל ריזרב והבנק המרכזי האירופי כי בכוונתם להמשיך ולהזרים כסף לשוק האשראי בכדי לאפשר נזילות, תרמה גם היא לאופטימיות בקרב המשקיעים. היין נימכר בצורה נרחבת ביום שישי כשהוא ניחלש כאחוז אל מול הדולר עד לרמה של 105.45. כמו כן חזרתם של שחקני הקרי טרייד לשוק הביאה להתחזקות מרשימה של הדולר האוסטרלי והניו זילנדי אל מול היין עד לרמות של 98.80 ו 82.60 בהתאמה.

השבוע יפתח עם פרסום סקר ISM למגזר השירותים בארה"ב והמשקיעים ינסו ליראות האם המומנטום של כלכלת ארה"ב נימשך. ברננקי ישא דברים בנושא שוק הדיור ביום שלישי, כמו כן ביבשת התחתונה תוכרז הריבית אשר צפויה להיוותר ללא שינוי. פרסום המאזן המסחרי באוסטרליה אשר צפוי להצביע על שיפור במקביל להשארת הריבית ללא שינוי עשויים להעניק תמיכה משמעותית לאוזי. באירופה ירכזו הכרזות הריבית בגוש האירו ובבריטניה את מרבית תשומת הלב כשהן צפויות להיוותר ללא שינוי. המשקיעים יעקבו בדריכות אחר מסיבת העיתונאים של הבנק המרכזי האירופי לאחר החלטת הריבית בכדי ליראות האם אכן מרכך ז'אן קלוד טרישה נגיד הבנק את עמדתו כלפי האינפלציה אל מול ההאטה הכלכלית.

דולר/שקל: השקל רשם הפסדים כנגד השטר הירוק במהלך השבוע האחרון על רקע סימנים חיוביים מכיוונה של כלכלת ארה"ב. לאחר הכרזת הריבית בישראל בא הוחלט להותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 3.25% רשם השקל מעט רווחים אל מול הדולר כשהוא מתחזק עד לרמה של 3.40 לאחר הקיצוץ בארה"ב. אולם שורה של נתונים מפתיעים בארה"ב חיזקו את ההערכות כי הריבית בארה"ב הגיע לתחתית כשהכלכלה הגדולה בעולם מראה סימני התאוששות. השקל ניחלש בצורה חדה ביום שישי עד לרמה של 3.4560 אך סגר סמוך לרמות ה 3.45. על אף שהמשק הישראלי מפגין יציבות יחסית כלכלנים רבים וסוחרים מעריכים כי הדולר מצוי בתמחור חסר בזירה הגלובלית ולכן מהלך התחזקות של הדולר בזירה העולמית עשוי לבוא לידי ביטוי בעוצמה גם אל מול השטר הישראלי.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.