כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

השטר הירוק שומר על מעמדו

5/05/2008

הדולר רושם התחזקות במעמדו ונסחר בשיא מאז חודש מרץ אל מול האירו, כמו כן שיא של חודשיים אל מול היין היפני. התחזקותו של הדולר באה בעיקר על רקע ההערכות כי הורדת הריבית בסוף אפריל עי" ה– FED היא האחרונה לפחות לתקופה הקרובה. הדולר נסחר כעת סביב הרמות של 1.5465 אל מול האירו, סביב הרמות של105.25 אל מול היין וסביב הרמות של 1.9765 אל מול הסטרלינג.

שיעור הריבית בארה"ב כיום הוא 2.00% זאת לאחר שבעה קיצוצים רצופים מאז חודש ספטמבר. כעת החוזים העתידיים מגלמים סיכוי של 86.0% להותרת הריבית על כנה בהחלטה הבאה שתפורסם ב 25 לחוש יוני. "העובדה שלא צפוי קיצוץ נוסף בריבית בטווח הקרוב תומכת בדולר", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק.

היום עיני המשקיעים יהיו נשואות אל עבר היומן הכלכלי,כאשר את מרכז הבמה יתפוס פרסומו של סקר ISM שירותים בשעה 15:00(GMT), הצפי הוא למדד של 49.1 כידוע כל מס' נמוך מחמישים עשוי לעורר לחץ מכירות על הדולר.   

דולר/שקל: הדולר מתחזק אל מול השקל בעיקר על רקע יציבות במעמדו בעולם. כעת נסחר הדולר סביב 3.45 אל מול השקל,"בשוק קיימות ההערכות כי הפדרל ריזרב לא יפעל להורדות ריבית נוספות והדולר מצוי ברמת תחתית אטרקטיבית לקניה", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק. עובדה נוספת שתרמה להיחלשותו המינורית של השקל היא הירידה של 108$ מליון ביתרות המט"ח בחודש אפריל.

זהב: המתכת הזהובה תחת לחץ של מכירות על רקע חוסנו של הדולר. "משקיעים רבים אינם מתומרצים לגדר את אחזקתם בדולר ע"י קניית זהב בתקופה זו, גל המימושים עשוי להביא את הזהב לירידות נוספות", כך נמסר מחדר העסקאות של פינוטק. בסקר שנערך ע"י בלומברג יותר מ 50.0% מהאנליסטים מעריכים כי מחירו של הזהב ימשיך לרדת. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של......דולר לאונקיה.

נפט: הנפט פותח את השבוע ברגיעה מסוימת לאחר זינוק של 3.0% במחיר בשבוע שעבר, עליות המחירים נרשמו על רקע הפרעות בקצב האספקה מניגריה ומתח גיאופוליטי בין איראן ומדינות המערב. מחירי הנפט עדיין מאוד גבוהים יחסית לעונה זו המאופיינת בירידה בביקושים, המתיחות הגיאופוליטית עשויה להשפיע על המחיר לתקופה בקרובה. כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 116.50$ לאונקיה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.