כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

הדולר מחזיר רווחים

6/05/2008

הדולר החזיר מעט מהרווחים של סוף השבוע על אף נתונים חזקים ממגזר השירותים. הפעילות על פי מדד מנהלי הרכש, בסקטור השירותים, בחודש אפריל עלתה במפתיע אל מעל לרמת ה 50 והתקבלה ברמה של 52 המלמדת על התרחבות.אולם, הסוחרים הטילו ספק בחוסנה של כלכלת ארה"ב וביכולת התמודדותה עם מחירי הנפט הגבוהים. בנוסף, עדיין לא התקבלו סימנים מובהקים לסיום משבר האשראי ויצירת תחתית בשוק הדיור לכן אנו חוזים באופטימיות זהירה ביותר. המדדים המובילים בוול סטריט שוו לטריטוריות שליליות על רקע ההערכות כי גל הפיטורים במגזר הפיננסים עדיין לא מוצא.

סימנים להעמקת משבר אשראי בכלכלה הגדולה בעולם עלפי דוח אותו פרסם הפדרל ריזרב תרמו גם לסנטימנט השלילי בוול סטריט ולהיחלשותו של השטר הירוק. עלפי דוח של הפדרל ריזרב עלויות האשראי לפרטים ועסקים מצויים סמוך לרמות שיא ומקשים על הפעילות הכלכלית. עובדה זו מלמדת כי ככל הנראה משבר האשראי צפוי אף להחריף. רמות התיאבון לסיכון ירדו מעט כשהיין חזר לרשום מעט רווחים אל מול העיקריים. הדולר נסחר סביב רמות ה 1.5490 כנגד האירו, 104.80 אל מול היין ו 1.9725 כנגד הסטרלינג.

המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום נתוני סקר PMI למגזר השירותים בגוש האירו ב 08:00 (GMT) ובבריטניה ב 08:30 (GMT). הסטרלינג עשוי לקבל מעט לחץ של מכירות על רקע ההערכות לירידה נוספת בפעילות מגזר השירותים. הדולר הקנדי עשוי לקבל זריקת מרץ עם פרסום אישורי הבניה אשר צפויים להצביע על עליה וקריאה יציבה במדד מנהלי הרכש לכלל המשק ברמה של 54.

דולר/שקל: המטבע הישראלי המשיך להיסחר ביציבות עם נטייה קלה להתחזקות, במחזור נמוך, כששערו היציג סוגר על 3.4390. כלכלנים רבים מעריכים כי מדיניותו של בנק ישראל תמוקד אל עבר ריסון האינפלציה וכי קיצוצי הריבית הגיעו למיצוי. ההערכות בשווקים מצביעות על אפשרות גבוהה להעלאת הריבית במהלך החודשים הקרובים. העובדה כי מחירי המזון בעולם ממשיכים להאמיר ומחיר הנפט שוברים שיאים חדשות לבקרים, מגבירים את החששות האינפלציוניות. רמת התמיכה הקרובה של הזוג ניצבת סביב 3.41 כשהתנגדות מגיעה ב 3.48. השקל נסחר סביב הרמות של 3.44 במסחר הבין בנקאי ב 19:05 (GMT)

נפט: סימני ההתאוששות בכלכלת ארה"ב וחששות מפני שיבושים בהספקה הטיסו את הנפט לרמות שיא של כל הזמנים ב 120.35$ לחבית. נתונים מעודדים מכיוונה של כלכלת ארה"ב אשר הצביעו על ירידה ברמת האבטלה והתאוששות במגזר השירותים העלו צפיות להתגברות הביקושים. חזרת הגרעין האירני לסדר היום והתקפות מורדים ניגריות על תשתיות נפט במקביל להיחלשותו של השטר הירוק היוו גם הם זרזים משמעותיים לזרם הקניות על הזהב השחור אשר נסק לשיאים חדשים. ההתנגדות הקרובה של הנפט ניצבת ב 120.35$ כשתמיכה מתקבלת סביב רמות ה 117.30$. חוזה עתידי לחודש מאי על הנפט נסחר סביב הרמות של 120.00 $ לחבית ב 19:25 (GMT)

זהב: המתכת היקרה התאוששה בצורה מרשימה כשמחירה עולה בקרוב בכ 2%.  הזינוק במחירי הנפט כשברקע חזר הדולר להיחלש כנגד האירו ובורסות ארה"ב ואירופה שבות למגמה שלילית עוררו את ביקושי הקניה על הזהב. החששות האינפלציוניות על רקע העלייה הקונסיסטנית במחירי הנפט והמזון מובילה סוחרים רבים לגדר את השקעותיהם על ידי רכישתה של המתכת היקרה. הירידות בבורסות העולם והחילשותו של הדולר העלו את האטרקטיביות של הזהב כהשקעה אלטרנטיבית.ההתנגדות הקרובה של הזהב ניצבת ב 880$ לאונקיה כשתמיכה מגיעה ב 872. חוזה עתידי לחודש מאי על הזהב נסחר סביב הרמות של 874.7$ לאונקיה ב 20:35 (GMT).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.