כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

השטר הירוק שוב אדום

7/05/2008

הדולר המשיך לרשום הפסדים כנגד האירו זה היום השני ברציפות לאחר דיווח של פאני-מיי ענקית המשכנתאות האמריקאית על הפסדים של כ 2.19 מיליארד דולר. היום שוב הועלו ההערכות כי ארה"ב נמצאת בדרכה למיתון על רקע החולשה המתמשכת בשוק הדיור וקשיי הנזילות כתוצאה ממשבר האשראי. מהלך התחזקותו של הדולר איבד מהמומנטום כשביקושי המכירה על השטר הירוק מתגברים וצובעים את הדולר באדום. הדולר נסחר סביב הרמות של 1.5520 כנגד האירו, 104.80 אל מול היין ו 1.9735 כנגד הסטרלינג ב 19:45 (GMT).

הדולר הקנדי התחזק לרמות שיא של שלושה שבועות אל מול הדולר על רקע הזינוק במחירי הנפט והוצאות גבוהות מהצפוי מצד צרכנים. הדולר הקנדי התחזק כנגד שישה עשר המטבעות הסחירים ביותר. הזינוק במחירי הסחורות בכלל והנפט בפרט, המהווה חלק עיקרי מהיצוא של קנדה, עוררו גל קניות על הלוני. המאזן המסחרי החיובי על רקע מחירי הסחורות הגבוהים מחזק את הערכות כי כלכלת קנדה תצלח בהתמודדות עם מיתון אפשרי בשכנה המשמעותית מדרום. הדולר הקנדי נסחר סביב הרמות של 1.0025 אל מול הדולר, 1.5565 כנגד האירו ו 104.45 אל מול היין ב 20:00 (GMT)

בריטניה תיפתח את יום המסחר עם פרסום היצור התעשייתי ב 08:30 (GMT) כשההערכות המקדימות מצביעות ירידה של כ 0.1%, נתון זה עשוי להזרים ביקושי מכירה על המטבע המלוכני. המכירות הקמעונאיות של כלל גוש האירו אשר יפורסמו ב 09:00 (GMT)צפויות להראות על עליה של כ 0.1% ועשויות להעניק תמיכה למטבע האירופי היחיד. הנתון העיקרי מארה"ב יפורסם ב 12:30 (GMT) בדמות פריון העבודה להוציא מגזר החקלאות, פריון העבודה צפוי לרדת מעט ועשוי להעניק תמיכה לשטר הירוק. כמו כן, ב 14:00 (GMT) יפורסמו מכירות הבתים הקיימים ולאותת כי שוק הדיור עדיין מחפש תחתית.

דולר/שקל: השקל המשיך לרשום רווחים אל מול השטר הירוק כשהוא מתחזק לרמות שיא של שישה שבועות ושערו היציג נקבע ב 3.4160. חזרה מסוימת של התיאבון לסיכון בקרב המשקיעים הזרים דחפה מעלה את השווקים המתעוררים ובכללם ישראל כשהמטבע המקומי נהנה מביקושי קניה כנגד הדולר.פער הריביות העומד על כ 1.25% ממשיך לפעול לטובת השקל ולתמוך בהתחזקותו. כמו כן, הדולר רשם מעט הפסדים בזירה הגלובלית, מהלך אשר בא לידי ביטוי גם כנגד המטבע הישראלי. התמיכה הקרובה של הזוג ניצבת ב 3.40 כשהתנגדות מגיעה ב 3.4450. במסחר הבין בנקאי נסחר השקל סביב הרמות של 3.4290 אל מול הדולר ב 19:00 (GMT).

נפט:הדלק לנסיקתו מעלה של הנפט אינו ניגמר והזהב השחור רשם שיא חדש ב 122.70$ לחבית. ההערכות מכיוונו של בנק ההשקעות גולדמן סאקס כי הנפט עשוי להגיע לרמות ה 150-200$ לחבית במהלך  6 עד 24 חודשים הקרובים היוו זרז להמשך זרם הקניות על הזהב השחור. החלשותו של הדולר אל מול האירו, וחששות משיבושים בהספקה מכיוונן של אירן עיראק וניגריה על רקע גידול בביקושים מכיוון הודו וסין ממשיכים להוות את הגורמים העיקריים לרמותיו הגבוהות של הנפט. חוזה עתידי על הנפט לחודש מאי נסחר סביב הרמות של 121.85 $ לחבית ב 19:15 (GMT).

זהב: המתכת היקרה רשמה גם היא עליה על רקע חולשה של הדולר וזינוק במחירי הנפט אך לא הצליחה להישאר מעל רמת ה 880$ לאונקיה. הזינוק במחירי הנפט מעלה לכותרות הראשיות את החששות מאינפלציה ומביל משקיעים רבים לגדר את השקעותיהם באמצעות קניה של המתכת היקרה. העלייה של הזהב לא מלווה ברם של קניות חדשות ולכן מתקשה לפרוץ את רמת ההתנגדות ב 880$ לאונקיה.חוזה עתידי לחודש מאי על הזהב נסחר סביב הרמות של 877.8$ לאונקיה ב 19:25 (GMT).

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.