כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

השקל ירד וסגר את השבוע בפיחות של 2 אג' כנגד הדולר

11/05/2008

סוף השבוע הארוך בשל יום הזיכרון ולאחר מכן יום העצמאות למדינת ישראל לא היטיב עם השקל, הבורסה המקומית הייתה סגורה והמסחר היה דל יחסית. בסיכום שבועי, המטבע הישראלי נחלש אל מול הדולר וסגר את שבוע המסחר סביב הרמות של 3.4750 ירידה של 2 אגורות כנגד הדולר.

כמה סיבות להחלשות השטר הישראלי:

הראשונה מגיע מהזירה הפוליטית המקומית עם פרשת אולמרט בנוגע לשוחד, כאשר התפתחות הפרשה עשויה להביא להתפטרות ראש הממשלה הישראלי וכמובן להתערערות היציבות כלכלית בארץ והתוצאה הישירה תורגש בשוק המט"ח.

סיבה שנייה, כידוע בארה"ב הביקושים לדלק עולים בתקופת הקיץ בשל הטיולים הרבים שעושים האמריקאים. בארץ בעונת הקיץ הישראלים אוהבים לצאת מחוץ לגבולות המדינה עם זה אמריקה או אירופה מה שמכריח את המטיילים למכור את המטבע המקומי ולקנות דולרים או אירו, ובכך לחזק את המטבעות הנ"ל אל מול השקל.

סיבה נוספת, נתוני הכלכלה המגיעים מארה"ב לאחרונה תומכים בשטר הירוק ומחזקים את הערכות האנליסטים כי ריבית הפדרל רזרב אשר עומדת כיום ברמתה הנמוכה על 2.0% בלבד ,לאחר הקיצוץ האחרון, עשויה רק להעלות.

יחד עם זאת, הפרש הריביות בין המדינות ישראל-ארה"ב עומד על 1.25% לטובת המטבע המקומי. כאשר נראה כי הלחצים האינפלציוניים במשק המקומי עשויים לגדול הרבה מעבר לרמות של 3.7% ובכך לשמר את הריבית בישראל ברמתה הנוכחית של 3.25% או אף להעלותה בהמשך. לכן, טכנית בטווח הקצר אנו עשויים לראות חזרה של השקל עד לרמות תמיכה של 3.3500, כשבטווח בינוני-ארוך אנו צפויים לראות פיחות בערכו של השקל כשרמת ההתנגדות עומדת על 3.7300 אל מול הדולר.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.