כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

ספקולציות לחזרתו של הדולר להתחזק

13/05/2008

המגמה המעורבת סביב הדולר מביאה לכך שלראשונה מאז דצמבר 05' טריידרים רבים שורים על הדולר, במילים אחרות מחזיקים דולרים בפוזיציות קנייה בצפייה להתחזקותו בטווח הבינוני. כעת נסחר הדולר סביב 1.5535 אל מול האירו, סביב הרמות של 103.95 אל מול היין וסביב 1.9575 אל מול הסטרלינג.

בקרב השווקים הפיננסים הולך וגדל מספרם של התומכים בשטר הירוק,  "הדולר עשוי להמשיך להתחזק בחודשים הבאים, זהו לא תיקון עמוק אלא מגמה שתסחוף את הצמד אירו/דולר אל עבר 1.44 בטווח הבינוני", כך נמסר ע"י ראש צוות בינלאומי למסחר במט"ח מניו יורק. יש לציין כי בטווח הקצר הדולר עדיין נותר פגיע נוכח הצפי לפרסומם של רצף נתונים חשובים מאוד מכיוונה של ארה"ב במהלך השבוע הקרוב

היום ישאו המשקיעים את עיניהם אל עבר פרסומם של נתונים כלכליים חשובים מאוד המתפרסמים בבריטניה ובארה"ב. בשעה 10:30 שעון ישראל יפורסם מדד המחירים לצרכן בבריטניה, עלייה במדד עשויה לתמוך בשטר המלוכני. יותר מאוחר בשעה 15:30 העיניים יעקבו אחר נאומו של ברננקי נגיד ה-FED כמו כן באותה השעה יפורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות עם צפי להאטה שעשוי להחליש את הדולר.

דולר/שקל: השטר הישראלי מתחזק אל מול הדולר על רקע פרסום הפרוטוקול של בנק ישראל מהחלטת הריבית האחרונה, עפ"י הפרסום הבנק המרכזי יהיה מוכן להעלות את הריבית במטרה למנוע את התגברותה של האינפלציה. כזכור בהחלטה האחרונה נותר שיעור הריבית על אותה הרמה של 3.25% לעומת קיצוץ נוסף בארה"ב לרמה של 2.00%, פער הריביות פועל כעת לטובתו של השקל. הקצב השנתי של מדד המחירים לצרכן נמצא ברמה של 3.7% לעומת יעד של 1-3%, התגברות הלחץ האינפלציוני מחזקת את השקל על רקע רמיזה להעלאת ריבית בחודשים הבאים. כעת נסחר הדולר סביב 3.4275 אל מול השקל.

נפט: מחירי הנפט יורדים לראשונה לאחר שבעה ימים רצופים של עליות. כניסתם של מימושים באה על רקע החשש כי המחיר הגבוה יביא לירידה בביקוש לנפט בעיקר ממדינות המאופיינות כשווקים מתעוררים כדוגמת סין והודו. הזהב השחור החל בתיקון לכיוון מטה לאחר שנגע ב"פיק" של כל הזמנים, מחיר של 126.40$ לחבית. התיקון עשוי להמשך בטווח הקצר אך המגמה הראשית של הנפט היא עליות מחירים נוספות בשבועות ובחודשים הבאים. כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 124.10 דולר לחבית.

זהב: המתכת היקרה רשמה ירידות על רקע מימושים כשהנפט נבלם ופנה אף הוא מטה. הירידות במחירי הנפט בד"כ סוחפים עימן סחורות נוספות ובעיקר את הזהב. ירידת המחירים עבור הזהב הייתה מתונה ובטווח הארוך יש להניח כי מגמת העלייה תימשך. טכנית מתקבלת תמיכה ראשונה סביב 870.0$ ותמיכה משמעותית סביב 850.0$, בשבועות הבאים הנטייה היא להמשך עליות לכיוון בחינה של הרמה של 900.0$ . כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 883.0$ לאונקיה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.