כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

המכירות הקמעונאיות באמריקה חיזקו את הדולר

14/05/2008

אמש המטבע האמריקאי רשם עליות אל מול המטבעות המובילים, זאת בעיקר לאחר פרסום נתוני המכירות הקמעונאיות ליבה אשר עלו במפתיע לרמה של 0.5% וגברו על ציפיות השוק שעמדו על רמה של 0.2% בלבד. התוצאה המעודד מהכלכלה האמריקאית תמכה בתחזית המשקיעים כי המדיניות של הפדרל רזרזב שדגלה עד כה לקצץ בריבית המשק ככל הנראה נבלמה.

הסקטור הצרכני מהווה יותר משני שליש מהכלכלה האמריקאית, לכן הנתונים מדגישים כי הצרכן בארה"ב ממשיך כהרגלו לקנות ולצרוך מוצרים על אף ההאטה בשוק הדיור. נזכיר כי הבנק המרכזי האמריקאי הפחית בריבית ב3.25% מאז אמצע ספטמבר 2007 והעמידה כעת על רמה של 2.0% בלבד, לאור משבר בשוקר האשראי והמשכנתאות בארה"ב , מה שהביא להחלשות דרמטית של השטר הירוק עד לרמות שפל של כל הזמנים אל מול האירו כשהצמד אירו.דולר נסחר סביב הרמות של 1.60, היום נסחר הצמד סביב הרמות של 1.55.

החוזים העתידיים על הריבית לטווח קצר מחזקים את ההערכות כי הפדרל רזרב עם 92% כי הפד יותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 2.0% בחודש הבאה. יחד עם זאת, נראה כי התרחבות משבר האשראי מתחיל לזלוג לגוש האירו מה שבעתיד הקרוב בהחלט עשוי לשבור את המדיניות המוניטארית השמרנית של הECB ולקצץ בריבית מהרמה הנוכחית של 4.0%.

היום המשקיעים יתמקדו במספר נתונים חשובים מהזירה הגלובלית: בבריטניה יתפרסמו נתוני השכר הממוצע במשק ותביעות מחוסרי עבודה בשעה 8:30 (GMT) ומאוחר יותר בשעה 9:30 (GMT) יתפרסמו מסכנות דו"ח האינפלציה של הBOE. באירופה, מירב תשומת הלב תהיה אל עבר נתוני הייצור התעשייתי בשעה 9:00 (GMT) ובארה"ב מדד המחירים לצרכן ליבה בשעה 12:30 (GMT).

דולר/שקל: השקל סגר אמש את המסחר בעליה קלה כנגד הדולר, לאחר הירידות של יום שני. נראה כי הבנק המרכזי הישראלי מראה נכונות לפעול להעלאת ריבית המשק מהרמה הנוכחית של 3.25% וזאת בכדי לרסן את האינפלציה בכלכלה הישראלית. יעד האינפלציה אשר הגדיר הבנק המרכזי צריך לנוע בין הרמות של 1%-3%, רק לחודש מרץ מדד המחירים לצרכן עלה מעל הרף העליון והסתכם בצמיחת מחירים של 3.7%, כאשר הצפי עמד על רמה של 3.2% בלבד.

זהב: החוזה העתידי על הזהב ירד ביותר משני אחוז ביום שלישי, זאת על רקע העליות של השטר הירוק בזירה הגלובלית על רקע העלייה המפתיעה במכירות הקמעונאיות לחודש אפריל. הזהב מהווה אלטרנטיבה למשקיעים אשר קונים את המתכת היקרה כשהדולר מאבד מערכו, לכן עם התחזקות הדולר איבד הזהב את האטרקטיביות והתוצאה הייתה מימושים של פוזיציות קניה על הזהב. החוזה העתידי על הזהב סגר אמש סביב הרמות של 867.50 דולר לאונקיה.

נפט: החוזה העתידי על הנפט שובר שיאים ונסחר ברמות של 127 דולר לחבית, זאת לאחר שאירן, מפיקת הנפט באופ"ק, אמרה כי יש בכוונתה לקצץ בתפוקת הנפט למרות שהמכירים הגבוהים פוגעים בצרכנים הלאומים. היום המשקיעים יתמקדו במלאי הנפט השבועיים בארה"ב בשעה 14:30 (GMT) אשר יתנו כיוון מהותי לאן פניו של מחיר  הנפט. בסיום המסחר אמש סגר החוזה העתידי על הנפט סביב הרמות של 126.00 דולר לחבית.   

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.