כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
finotec

המטבע היפני נחלש בזירה הגלובלית לאור מחירי הצרכן המתונים בארה"ב, המניות בעליות

15/05/2008

המטבע היפני הוריד גובה בשוק העולמי ביום רביעי, זאת לאחר שנתוני המדד המחירים צרכן בארה"ב הראו צמיחה מתונה לחודש אפריל ודחפו את שוק המניות מעלה והעלו את תאבון המשקיעים לסיכון. היין נסחר סביב הרמות של 105.00 אל מול הדולר, סביב הרמות של 204.40 אל מול הסטרלינג וסביב הרמות של 162.50 אל מול האירו בשעה 20:45 (GMT) אמש.

אומנם, מדד המחירים לצרכן ליבה בארה"ב עלה ב0.1% בלבד, מתחת לציפיות השוק אשר עמדו על 0.2%, עם זאת האנליסטים בשווקים הפיננסים לא שינו את הערכתם כי מגמת הקיצוצים בריבית הפד נבלמה ומכאן והלאה השינוי צפוי להיות רק לעליית הריבית במשק האמריקאי. כעת ריבית הפד עומדת על רמה של 2.0%, זאת לאחר הפחתה של 3.25% בשנה האחרונה.

הסטרלינג צנח לשפל של 3 חודשים אל מול הדולר לאחר פרסום דוחות האינפלציה הרבעונים בבריטניה, כאשר צוין כי המחירים במשק האנגלי עשויים לעלות השנה, מה שעשוי לבלום את ההפחתה בריבית לטווח קצר. אם הלחצים האינפלציוניים בבריטניה ימשכו, התוצאה תביא להשפעה שלילית על הכלכלה בכללותה, כאשר הורדת הריבית בדרך כלל תומכת בצמיחת המשק. הסטרלינג נסחר סביב הרמות של 1.9455 אל מול הדולר ביום רביעי בשעה 20:55 (GMT).

היום יתמקדו המשקיעים במספר נתונים חשובים מהזירה הגלובלית: בגרמניה יתפרסם תמ"ג, רבעון לרבעון בשעה 6:00 (GMT), נאומו של נשיא הECB, טרישה יתקיים בשעה 11:40 (GMT), בארה"ב תשומת לב תהיה לתנאים עסקיים בניו יורק בשעה 12:30 (GMT) ונאומו של ברננקה, נגיד הפד בשעה 13:30 (GMT).

דולר/שקל: השקל סגר בעליות מתונות אל מול הדולר, היום צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל בשעה 15:30 (GMT). הערכות האנליסטים כי הנתון יעלה בעוד כ0.9 אחוז מחודש מרץ , כאשר עליית המחירים שנה לשנה יסתכמו ב 4.1 אחוז בשל הקפיצה החדה במחירי האוכל והאנרגיה הרבה מעל היעד שהציב הבנק המרכזי הישראלי 1%-3%. התוצאה ככל הנראה עשויה לדחוף את נגיד הבנק המרכזי לעלות את הריבית במשק מהרמה הנוכחית של 3.25%. החלטת הריבית תתבצע ב26 למאי. השקל סגר את המסחר אמש סביב הרמות של 3.4250 אל מול הדולר.

זהב: החוזה העתידי על הזהב סגר את המסחר אמש בהחלשות, הירידות הדרמטיות נבלמו על רקע הביקושים למתכת היקרה מצד מוכרי התכשיטים באסיה  ומזרח התיכון. הזהב צנח קרוב ל16 אחוז מרמת שיא של כל הזמנים כאשר נסחר סביב הרמות של 1030.80 דולר לאונקיה. המשך התרוממות הדולר אל מול האירו עשויה להביא לירידה של המתכת אף מתחת לרמות של 860 דולר לאונקיה. החוזה העתידי סגר את המסחר אתמול סביב הרמות של  865.00 דולר לאונקיה.

נפט: החוזה על הנפט ירד ביום רביעי על רקע העלייה בנתוני מלאי השבועיים בארה"ב. נראה כי, החדשות מאירן כי בסופו של דבר לא תקצץ בתפוקת הנפט והדאגות כי המחירים הגבוהים יקטינו את ביקושי הנפט תמכו גם הם בירידה של הזהב השחור. החוזה העתידי על הנפט סגר את המסחר סביב הרמות של 123.85 דולר לחבית, זאת לאחר שרק ביום שלישי נסחר החוזה ברמת שיא של כל הזמנים סביב 127.00 דולר לחבית.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.